Kaune - precedento neturintis atvejis. Iš darbo neteisėtai atleista ligoninės direktoriaus pavaduotoja prisiteisė kompensaciją, kurią mokėti gali tekti jos buvusiam viršininkui, o ne gydymo įstaigai.
© A.Didžgalvio nuotr.
Kauno miesto savivaldybės viešosios įstaigos 2-osios klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Rita Banevičienė iš pareigų buvo atleista praėjusių metų vasario 6 dieną. Jos "Sodros" knygelėje įrašyta, kad moteris darbo neteko dėl šiurkštaus pažeidimo.

Nesutikdama su darbdavio nuomone, R.Banevičienė kreipėsi į teismą ir bylą laimėjo. Kauno apygardos administracinis teismas šio mėnesio pradžioje R.Banevičienės atleidimą iš darbo pripažino neteisėtu ir priteisė sumokėti jai 81 tūkst. 418 litų už visą priverstinės pravaikštos laiką. Darbdavys taip pat įpareigotas grąžinti R.Banevičienę į buvusias pareigas.

Dreba direktoriaus kėdė

Tai, kad 2-osios klinikinės ligoninės direktorius Tautvydas Jankauskas pralaimėjo šią bylą, papiktino Kauno politikus ir valdininkus. Mat miesto savivaldybės įkurta gydymo įstaiga atsako už finansinę jos veiklą ir patirtus nuostolius.

Savivaldybės atstovai įsitikinę, kad jos įstaigų vadovai turėtų atsargiau elgtis atleisdami pavaldinius. Esą tai daryti galima tik surinkus svarių įrodymų. "Teisinės procedūros jau pradėtos. Sudarysime komisiją situacijai ištirti, tada skirsime teisininką, kuris parengs atitinkamą ieškinį teismui. Tikimės, kad buvusiai direktoriaus pavaduotojai priteistą sumą sumokės ne gydymo įstaiga, o jos vadovas", - LŽ sakė savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas.

Kauno meras Andrius Kupčinskas jo taip pat prašo įvertinti 2-osios klinikinės ligoninės direktoriaus T.Jankausko kompetenciją, jo gebėjimus vadovauti šiai gydymo įstaigai ir galimybes toliau eiti pareigas.

Pasigenda logikos

LŽ kalbintas T.Jankauskas pareiškė, kad miesto politikai ir valdininkai neturėtų "šnekėti tokių nesąmonių". Jis pasiryžęs skųsti Kauno apygardos administracinio teismo sprendimą.

Direktorius tebemano, kad atleisdamas R.Banevičienę buvo teisus. Anot T.Jankausko, apie devynerius metus ligoninėje dirbusi R.Banevičienė įtarta gydymo įstaigai padariusi šimtatūkstantinę žalą, todėl ir buvo atleista iš darbo.

"Turiu pagrindo manyti, kad būdama ne tik mano pavaduotoja, bet ir dirbdama akušere ginekologe ji iš pacienčių gaudavo neteisėtų pajamų už priimtus gimdymus", - aiškino T.Jankauskas. Būtent dėl to, anot jo, ligoninė neteko didžiulės dalies oficialių pajamų.

Ligoninės direktorius įsitikinęs, kad R.Banevičienei priteistos sumos niekas iš jo negalės išsireikalauti. "Jei būčiau neatleidęs pavaduotojos, ji būtų gavusi atlyginimą. Tad kokią žalą padariau gydymo įstaigai?" - stebėjosi 14 metų 2-ajai klinikinei ligoninei vadovaujantis T.Jankauskas.

Mintį pakišo pati

R.Banevičienė LŽ teigė pati pasiūliusi savivaldybės administracijai minėtą kompensaciją išieškoti iš ligoninės direktoriaus. Anot medikės, T.Jankausko kova su ja nesibaigs tol, kol šis nepajus asmeninės atsakomybės. Moteris tikina, kad jųdviejų nesantaika prasidėjo 2006 metais, kai ji viešai išreiškė nuomonę apie lėšų gydymo įstaigos remontui panaudojimą. "Ligoninė patalpoms atnaujinti iš valstybės gavo didžiulę sumą. Tačiau remontui buvo naudojamos ir gydymo įstaigos lėšos", - sakė R.Banevičienė.

Pagal jos ir kitų gydytojų skundus Kauno apygardos prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuris iki šiol nepasiekė teismo. R.Banevičienė tvirtino po skundų patyrusi T.Jankausko spaudimą - jai buvo skirtos trys drausminės nuobaudos. Visas jas moteris apskundė teismui ir bylas laimėjo. "Kaltinimai, kad ėmiau iš gimdyvių kyšius, yra nepagrįsti ir neįrodyti", - pabrėžė R.Banevičienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (136)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (48)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (26)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1149)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (326)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (3)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (14)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...