Lietuvoje bręsta sveikatos mokesčio idėja

 (143)
Diskutuojant apie gyventojų pajamų mokesčio mažinimą, Lietuvoje bręsta naujo - sveikatos - mokesčio idėja. „Žmogui tai nebūtų papildoma našta, nes atitinkama dalimi mažėtų gyventojų pajamų mokestis, iš kurio beveik trečdalis lėšų pervedama į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą“, - DELFI teigė Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorė Janina Kumpienė.
© Corbis/Scanpix
Šiuo metu dalį nuo 27 proc. gyventojų pajamų mokesčio į Privalomojo sveikatos draudimo fondą (PSDF) perveda Valstybinė mokesčių inspekcija. Pasak J.Kumpienės, dalis gyventojų nelabai ir žino, kad beveik trečdalis jų sumokėto mokesčio pagal solidarumo principą skiriami susirgusiems pacientams ir jiems patiems gydyti.

„Atsisakius pinigų vaikščiojimo per mokesčių inspekciją į PSDF ir įvedus atskirą sveikatos mokestį, kiekvienas žmogus žinotų, kad apie 7 proc. nuo gaunamų pajamų moka už savo sveikatą ir turi teisę nebemokėti už sveikatos priežiūros paslaugas ar jų dalį“, - sakė ministerijos atstovė.

Paklausta, kuo gyventojų pajamų mokesčio padalijimas būtų naudingas sveikatos sistemai, J.Kumpienė sakė, kad nauda priklausytų nuo „atmatuoto“ jo dydžio. Didesnis mokesčio procentas pacientams suteiktų daugiau galimybių.

„Svarbu ir tai, kad per atskiro sveikatos mokesčio tarifą ar neapmokestinamą pajamų dydį nepaliestų gyventojų pajamų mokesčio mažinimo politika. Dabar per kiekvieną mokesčių mažinimą Privalomojo sveikatos draudimo fondas praranda pajamas“, - pripažino viceministrė.

Trečia DELFI pašnekovės minėta naujo mokesčio nauda, kad „matydama didelę pinigų stoką sveikatos sistemoje, ministerija galėtų inicijuoti to tarifo padidinimą, vietoje, sakysim, 7 proc. iki 8 ar 9 proc.

Šiuo metu surenkamų mokesčių nepakanka 100 proc. apmokėti sveikatos paslaugų kaštų, nes Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete nėra tiek pinigų.

Diskusijos apie atskiro sveikatos mokesčio įvedimą buvo kilusios prieš kelerius metus. Dabar garsiai apie tai prašnekta Vyriausybės strateginio planavimo komitete aptariant papildomo sveikatos draudimo klausimus. Apie tai jau diskutuota ir su Finansų ministerijos atstovais.

„Pamatavus visus pliusus ir minusus, galima galvoti apie atskiro sveikatos mokesčio įvedimo prasmę. Tada mūsų taip nepaliestų negatyvios mokesčių mažinimo pasekmės“, - apibendrino J.Kumpienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Sveikatos naujienos

Kaune užfiksuotas legioneliozės atvejis (58)

„Pacientui buvo diagnozuota legioneliozė ir suteikta visa reikalinga medicininė pagalba“, – BNS penktadienį sakė Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Sunku patikėti: ir dabar žmonės gali nežinoti apie operuotą lyties vystymosi sutrikimą (38)

Gydytojai Jungtinėje Karalystėje (JK) operuodavo pacientus su lyties vystymosi sutrikimais, žinomais interseksualumo pavadinimu, neinformuodami jų apie realią situaciją. Medikų teigimu, neretai tikroji pacientų diagnozė tokiais atvejais paprasčiausiai nuslepiama.

Per karščius žolę pjovusiam vaikinui – 2-ojo laipsnio nudegimas ką daryti nudegus (84)

Vienas iš tų, kurie nesidžiaugia šiuo metu Jungtinę Karalystę svilinančiais karščiais, yra sodininkas Gregas Binnie. Šeštadienį, birželio 17 dieną, dvidešimtmetis 7 valandas pjovė žolę Damfrise, o tada jam buvo nustatytas antrojo laipsnio nudegimas, rašo bbc.co.uk.

Su medikais pasirašyta kolektyvinė sutartis: bus sumaišties (6)

Sveikatos apsaugos ministras ir medikų profesinių bendruomenių atstovai pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinę sutartį. Tiesa, šį susitarimą medikai vertina kiek skeptiškai, nes kolektyvinė sutartis gali būti keičiama ir netgi nutraukiama.

Atsakymai, kodėl krūties vėžys - vis dar onkologinis susirgimas nr. 1 (13)

Priežasčių, kodėl krūties vėžys nepaliauja „persekioti“ Lietuvos moterų, galima rasti daug. Tačiau remiantis moterų elgsenos tyrimu, galima išskirti keturias pagrindines.