Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nurodytame ūkyje buvo auginamos šešios 3-6 mėnesių amžiaus kiaulės. Ūkio savininkas neseniai buvo paskerdęs apie 200 kilogramų kiaulę savo reikmėms, tačiau neištyrė jos dėl trichineliozės.

Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad kiauliena vaišinosi 13 žmonių, 6 jų jau pasireiškė ligos požymiai. Ūkyje rasta 150 kilogramų skerdienos, ji išsiųsta sunaikinti į UAB "Rietavo veterinarijos sanitarija". Be to, iš šio ūkio uždrausta išvežti ar parduoti kiaules be Jurbarko VMVT leidimo.

Jurbarko rajone praėjusių metų sausį trichineliozė buvo nustatyta vienam šernui, sumedžiotam Šimkaičių miške, teigiama pranešime spaudai.

VMVT nuolat vykdo trichineliozės stebėsenos programą, šiai ligai nustatyti tiriami ir sumedžiotų šernų mėginiai.

Pasak VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiosios veterinarijos gydytojos Aušros Leščinskaitės-Petrauskienės, pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad trichineliozės atvejų laukinėje faunoje ir kiaulių ūkiuose bei žmonių susirgimų skaičius mažėja.

"Tai lemia modernių skerdyklų kūrimasis, pagerėjusi mėsos kontrolė ir didėjantis kiaulių laikytojų sąmoningumas. Daugelis ūkininkų jau supranta, kad, pavaišinus draugus ar kaimynus nepatikrintos mėsos patiekalais, galima užsitraukti ir baudžiamąją atsakomybę", - sakė veterinarijos gydytoja.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2016 m. trichinelioze susirgo 1 žmogus, 2015 m. - 38, 2014 m. - 20 žmonių.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)