Vilniuje studijuojantis klaipėdietis Edgaras Čechanavičius iki šiol negali pamiršti skaudžios istorijos, kuri jam nutiko Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje (VGPUL).
© Corbis
20-metis, eidamas į autobusų stotelę, paslydo, nukrito ant žemės ir susitrenkė pakaušį. "Galva apsvaigo, tačiau nenustebau, nes man retkarčiais pasitaiko priepuolių. Draugai pasakojo, kad apie minutę buvau be sąmonės", - "15min" sakė E.Čechanavičius.

Pasak jo, pagrindinis veiksmas prasidėjo kitą dieną. "Ryte atsibudęs neįstengiau atsiminti, kas vyko praėjusį vakarą. Kaip vėliau išsiaiškinau, mane buvo ištikusi trumpalaikė amnezija. Šiaip ne taip nuėjau į darbą ir, plyštant iš skausmo galvai, dirbau visą dieną", - toliau istoriją tęsė konsultantu dirbantis jaunuolis. Po darbo E.Čechanavičius nesugebėjo grįžti namo ir paprašė savo darbdavio nuvežti į VGPUL. Nuvykus į ligoninę, anot vaikino, jis be jokios pirminės apžiūros buvo nusiųstas pas neurotraumatologą. "Esi sveikas, nes pats atėjai, o jeigu nori, kad tave apžiūrėčiau, reikia susimokėti", - gydytojo žodžius pacitavo jaunuolis.

"Dar labiau apstulbau, kai gydytojas liepė išsigryninti pinigus, nes aš sutikau mokėti kortele, tačiau tokia paslauga ligoninėje neteikiama", - stebėjosi E.Čechanavičius. Vaikino teigimu, jam buvo užsiminta, kad galbūt jį nemokamai apžiūrėtų, jei jis atvyktų greitosios medicinos pagalbos automobiliu.

20-metis pasakojo tąsyk grįžęs namo. "Tačiau dėl nepakeliamo skausmo netrukus išsikviečiau greitąją", - sakė vaikinas. Atvykusios seselės diagnozavo vyzdžių nesutapimą, tačiau nelabai norėjo vežti į VGPUL priimamąjį skyrių. "Problema yra šiuo metu dirbantis gydytojas, kuris atsainiai žiūri į pacientus", - tuomet E.Čechanavičiui esą paatviravo seselės.

Atvežtas greitosios automobiliu vaikinas antrą kartą pateko pas tą patį gydytoją ir galų gale buvo apžiūrėtas. "Tuomet gydytojas jau teisinosi, pirmą kartą negalėjęs apžiūrėti, nes "iš akies" nesimatė jokių blogos sveikatos požymių - vėmimo, kraujavimo, sutrikusio širdies ritmo", - pasakojo E.Čechanavičius. Atlikęs rentgeną medikas diagnozavo, kad jaunuolis patologiškų pakitimų neturi. Šiuo metu vaikiną gydo epileptologas.

Anot Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) atstovo ryšiams su visuomene Pauliaus Vindžigalskio, E.Čechanavičiui buvo pasiūlyta susimokėti, nes jis, kaip pacientas, nebuvo priskirtas būtinosios pagalbos grupei. "Jaunuolį apžiūrėjęs terapeutas patologinių pakitimų nenustatė, todėl konsultacijos pas tolimesnį specialistą yra mokamos", - sakė P.Vindžigalskis, radęs gydytojo įrašus, kad E.Čechanavičius jau pirmą kartą buvo apžiūrėtas terapeuto. Vaikinas šį faktą neigia.

Pasak VGPUL atstovo, ligoninėje turi būti apžiūrimi visi pacientai ir nėra jokio skirtumo, ar juos kas atveža, ar jie atvežami greitosios medicininės pagalbos automobiliu. P.Vindžigalskis pažymėjo, kad neretai ir patiems gydytojams tenka susidurti su įžūliais pacientais: "Pasitaiko, kad apie gydytojus skleidžiamos paskalos, nes asmeniui nebuvo išrašytas biuletenis. Šmeiždamas gydytoją pacientas tokiu būdu kerštauja".

VGPUL pacientus nuolat priima du - priėmimo-skubios pagalbos ir konsultacijų bei traumatologinės pagalbos - skyriai. Kasdien į juos kreipiasi daugiau nei 200 žmonių. "Pasitaiko atvejų, kad gydytojams tramdant girtus asmenis tenka kviestis policijos pagalbą", - sakė VGPUL atstovas P.Vindžigalskis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (20)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (17)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (202)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (6)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (70)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (167)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (3)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (271)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (6)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...