Keičiantis mėnulio fazėms, siaučiant magnetinėms audroms, horoskopui pranašaujant blogą dieną itin savo sveikata ir grožiu besirūpinantys žmonės ne tik atideda numatytas šukuosenos puoselėjimo ar kosmetologines procedūras, bet ir reikalauja nukelti rimtas chirurgines operacijas.

Mėnulio užtemimas
© EPA-ELTA
Paūmėja ligos

Pastebėta, kad mėnulio fazių pasikeitimas, tam tikras žvaigždžių išsidėstymas iš tikrųjų turi šiokios tokios įtakos žmogaus savijautai. Greitosios medicininės pagalbos stoties medikai vienbalsiai teigė per pilnatį visada sulaukią daugiau iškvietimų negu kitomis dienomis.

Mėnulis keistai veikia ne tik fizinę žmogaus būklę, sukeldamas įvairių lėtinių ligų, tarp kurių vyrauja širdies darbo sutrikimai, dusulio priepuoliai, galvos skausmai, svaigimas, paūmėjimą, bet ir psichologinę būklę – žmonės tampa jautresni, agresyvesni, sunkiau kontroliuoja emocijas ir elgseną, juos kankina nemiga, pasunkėja psichinės ligos.

Patiria infarktą

Klaipėdos jūrininkų ligoninės II kardiologijos skyriaus vedėja Aldona Dragašienė teigė, kad iš tikrųjų per pilnatį širdimi besiskundžiančių, infarktą patiriančių pacientų žymiai padaugėja. „Kartais skyriuje net pritrūksta laisvų lovų. Tačiau ligonių antplūdis neretai padidėja ir paprastomis dienomis, todėl dėl staiga pablogėjusios savijautos vien mėnulį kaltinti nėra jokio rimto pagrindo“, - sakė gydytoja.

Pasak kardiologės, nors ir nedažnai, bet kai kurie pacientai prašo nukelti planinę operaciją, jeigu numatyta data sutampa su nepalankiu žvaigždžių išsidėstymu, nieko gera nežadančiu horoskopu, Saulės ar Mėnulio užtemimu, magnetinėmis audromis ir panašiais gamtos reiškiniais. Prietaringi yra tiek įvairaus amžiaus vyrai, tiek moterys.

„Jeigu operacija nėra skubi ir jos nukėlimas negali pakenkti ligonio sveikatai, paklūstame paciento norui“, - sakė A. Dragašienė, kuri nėra tikra, kad tai kaip nors galėtų paveikti operacijos ar gydymo eigą.

Prietaringų daug

Uostamiesčio medikai teigė gana dažnai susiduriantys su itin prietaringais pacientais. Pastarieji bijo ne tik mėnulio, bet ir pirmadienių, penktadienio 13-osios, paiso pranašiškų būrėjų ar čigonių perspėjimų, astrologų patarimų, prieš atsiguldami į ligoninę patys išsamiai išstudijuoja savo horoskopą, stebi žvaigždžių judėjimą.

Pasak Klaipėdos ligoninės Abdominalinės chirurgijos skyriaus vedėjo Algirdo Šlepavičiaus ir Jūrininkų ligoninės Angiochirurgijos skyriaus vedėjo Rimvydo Gutausko, jeigu operacija planinė, neskubi, vienai kitai dienai ją galima atidėti. „Stengiamės atsižvelgti į kiekvieno paciento pageidavimus, tačiau juk negalima žmogaus visą savaitę laikyti ligoninėje tik todėl, kad jo horoskopas nepalankus“, - sakė chirurgai.

Kaltina chirurgus

Nors nėra jokių rimtų mokslinių įrodymų, racionalių paaiškinimų, uostamiesčio chirurgai pastebėjo, kad operuojant per pilnatį kai kurie pacientai gausiau ir ilgiau kraujuoja.

„Gal tai paprasčiausias sutapimas, nes prieš operaciją žmogus tampa jautresnis, patiria neigiamų emocijų, stresą. Ypač jeigu jis norėjo paankstinti ar pavėlinti operacijos datą, bet tai buvo neįmanoma. Jeigu po operacijos kyla komplikacijų, dėl jų būtinai kaltinamas chirurgas“, - sakė A. Šlepavičius ir R. Gutauskas.

Tačiau pasitaiko ir viskam abejingų ligonių. Klaipėdos ligoninės Galvos ir kaklo chirurgijos departamento Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus vedėjo Broniaus Praškevičiaus teigimu, kai kuriems pacientams nerūpi nei kada, nei kurioje ligoninėje, nei kuris gydytojas juos operuos ar koks bus tolesnis gydymas.

Pilnatis netinka

Astrologė Violeta Liaugminienė pasakojo, kad nemažai operacijoms besiruošiančių žmonių pas ją ateina pasikonsultuoti, kada geriausia gultis po chirurgo skalpeliu. „Dažniausiai jie jau būna suplanavę operacijos datą ir ateina tik paklausti, ar ji tinkama. Beveik 80 procentų žmonių intuityviai operacijoms išsirenka patį netinkamiausią laiką. Matyt, būna nusilpęs ne tik ligonių kūnas, bet prasčiau veikia ir intuicija“, - sakė astrologė.

V. Liaugminienė minėjo, kad pilnatis iš tiesų yra pats netinkamiausias laikas operuotis. Tada sunku sustabdyti kraujavimą. Be to, per pilnatį labai padaugėja įvairių apsinuodijimų.

Organizmo valymo procedūras geriausia pradėti per dylantį mėnulį.

Delčia – tinkamas laikas ir badavimui, ir masažui. Badauti tinka ir tą parą, kai keičiasi mėnulio fazės.

Per jaunatį geriausiai pradėti sportuoti. Tai apskritai tinkamas laikas įvairių darbų pradžiai.

Gydytis – pagal ženklą

Norintiems pradėti gydyti vienokias ar kitokias ligas astrologė patarė atsižvelgti ir į tai, kokiame Zodiako ženkle tuo metu yra mėnulis.

Kai mėnulis yra Avino ženkle, tinka operuoti inkstus ir šlapimo sistemą, bet geriau neoperuoti galvos, smegenų, akių, netaisyti dantų.

Mėnuliui esant Jaučio ženkle tinka gydyti lytinius organus, moteriškas ligas. Netinka daryti gerklų, glandų ir kitų kaklo srityje esančių organų operacijas, gydyti endokrininės sistemos ligas.

Kai mėnulis Dvyniuose, jautresni būna plaučiai, kvėpavimo takai, pečiai. Tačiau tai tinkamas laikas kepenų ir kraujo valymui bei stiprinimui.

Mėnuliui atsidūrus Vėžio ženkle nepatartina operuoti skrandžio, krūtų, bet tai tinkamas laikas valyti druskas nuo kelio sąnarių, gydyti šlakus, taisyti ar net traukti dantis, gydyti kaulus bei sausgysles.

Kai mėnulis Liūto ženkle, geriau neoperuoti širdies, negydyti nugaros srities. Tada labiausiai tinka gydyti blauzdas ir akis.

Mėnuliui esant Mergelės ženkle nederėtų gydyti organų pilvo ertmėje, žarnyno, netinka laikytis dietų. Patartina valyti kepenis, kraują, gydyti pėdas.

Grožiui – kitas laikas

Kai mėnulis yra Svarstyklėse, netinka pradėti inkstų, šlapimo ir endokrininės sistemos gydymo. Tačiau palanku daryti plastines operacijas, atlikti įvairias kosmetines procedūras, verti auskarus, traukti dantis, gydyti ausis. Taip pat palanku mesti svorį.

Mėnuliui atkeliavus į Skorpioną netinka gydyti lytinių organų, išeinamosios angos. Gerai gydyti kaklą, gerklę, endokrininę sistemą, slogą.

Kai mėnulis Šaulyje, tinka gydyti plaučių ligas, palanku daryti kvėpavimo pratimus, bet netinka pradėti kepenų, kraujo ligų gydymo. Tai netinkamas metas donorystei.

Skrandžio ir krūtų ligas gerai gydyti, kai mėnulis yra Ožiaragyje. Tačiau tada geriau netaisyti dantų, nepradėti gydyti tulžies pūslės, stuburo, odos. Kai mėnulis Ožiaragyje, išauga kaulų lūžių tikimybė.

Širdį tinka gydyti, kai mėnulis esti Vandenio ženkle. Tačiau tuo metu visiškai netinka gydyti blauzdų ir akių.

Kai mėnulis Žuvyse, labiausiai tinka gydyti ir operuoti žarnyną, bet netinka operuoti pėdų, gydyti odos ligų, kepenų, statyti klizmų.

Kalbėdama apie 2005 metus V. Liaugminienė pasakojo, kad pirmąją šių metų dalį, iki spalio 26 dienos, gali paūmėti inkstų ir šlapimo sistemos ligos. Vėliau paaštrės lytinių organų, išeinamosios angos ligos.

Iki 2005 metų liepos 16 dienos bus jautresnės krūtys, padaugės skrandžio ligų. Po to padaugės širdies, stuburo ligų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (25)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką (14)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (101)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (20)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (342)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

„WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (54)

Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

Billas Gatesas papasakojo, kaip atrodo jo diena: retas norėtų tokio turtuolio gyvenimo

Billas Gatesas ilgą laiką buvo turtingiausias pasaulio žmogus. Dabar šį titulą jis tai...

Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (7)

Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

„Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (31)

Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (6)

Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...