Greitosios medicinos pagalbos stoties medikų negalintys prisikviesti ar laiku nesulaukiantys kauniečiai piktinasi jų darbu. Medikų teigimu, dėl vėlavimų ar nesusipratimų neretai kalti patys ligoniai, "greitosios" brigadas kviečiantys ir tada, kai nėra būtinybės, o kartais - neįsileidžiantys į namus.
Vilijampolėje gyvenanti Pranulių šeima su nuoskauda prisimena įvykį, kai "greitosios", kviestos garbaus amžiaus sulaukusiai šeimos galvai, teko laukti ilgiau nei pusvalandį. Pasak Onos Pranulienės, sunegalavusiam vyriškiui nepadėjo jokie vaistai, todėl moteris paskambino į "greitąją". "Tačiau "skubi" pagalba mus pasiekė tik po 40 minučių. Laimė, kad per tą laiką mano vyras nenumirė", - apmaudo neslėpė kaunietė.

Į panašią situaciją buvo patekusi ir viena Kaune besimokanti studentė. Ji pasakojo, kad prisiskambinusi į greitosios medicinos pagalbos stotį vietoj skubios pagalbos sulaukė pasiūlymo pačiai nuvažiuoti į Klinikų Priėmimo skyrių.

"O juk man buvo "sukilęs" apendicitas, jis galėjo trūkti", - piktinosi mergina.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus ir vyr. gydytojo Nerijaus Mikelionio teigimu, "meškos paslaugą" sau ir kitiems ligoniams dažnai padaro patys pacientai.

"Mūsų medikai pagalbą teikia tik ūmių susirgimų, nelaimių atveju, tačiau maždaug 30 proc. visų iškvietimų sudaro ne mūsų atsakomybės atvejai. Žmonės nesupranta, kad nusičiaudėjus vaikui arba pakilus temperatūrai greitosios kviesti nereikia. Dėl tokių negalavimų konsultuoja Šeimos gydytojai", - priminė medikas.

Pasak Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos pamainos vyr. gydytojos Alfredos Tuomenienės, per dieną paprastai sulaukiama beveik 300 pagalbos skambučių. "Dienos vidurkis - 280 iškvietimų. Daugiau darbo būna savaitgaliais, pradedant penktadieniu. Oro sąlygos taip pat turi įtakos. Pašalus didesnė traumų galimybė, todėl darbo paprastai būna daugiau ir mums", - aiškino A.Tuomenienė. Pasak gydytojos, paprastai pas pacientą greitosios pagalbos stoties medikai atvyksta per 5-15 minučių. Jei ligonis gyvena ar yra sužalotas toliau nuo vienos iš keturių mieste esančių greitosios pagalbos stoties buveinių, kelionė gali trukti ir pusvalandį.

Pagrindinė Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis įsikūrusi Pramonės prospekte. Be šios, veikia dar trys teritorinės pastotės - Šančiuose, Aleksote ir Šilainiuose. Kasdien visuose šiuose taškuose budi po 22-23 medikų brigadas. Savaitgaliais prisideda dar kelios. Į pagalbą skubantys greitosios pagalbos stoties medikai neretai susiduria ir su netikėtomis kliūtimis, tad kartais prireikia ir kitų specialiųjų tarnybų, pavyzdžiui, ugniagesių, pagalbos. Pasak Kauno miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovo spaudai Aurelijaus Lukausko, ugniagesiai ne kartą kviesti padėti medikams įeiti į pacientų namus. "Tokie atvejai dažniausi: kaimynai ligoniams iškviečia greitąją pagalbą, o šie negali arba nenori atrakinti durų. Tada tenka talkinti mums. Šarvuotas duris ne taip paprasta atrakinti - tam reikia specialių įrankių, kurių medikai neturi", - sakė pareigūnas. Ugniagesiai pagalbon kviečiami ir tada, kai pacientas - sunkiasvoris. "Sausio mėnesį greitosios pagalbos medikams padėjome išnešti ir į Kauno medicinos universiteto klinikų Priėmimo skyrių įnešėme daugiau nei 170 kilogramų svėrusį pacientą. Šis atvejis - ne vienintelis", - sakė A.Lukauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (106)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (196)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (287)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (24)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (2)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (567)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (55)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (199)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...