Kauno pramogų centro „Oazė“ baseine „Impuls“ galimai chloru apsinuodijusių vaikų istorija Rasą Sirijotavičienę paskatino viešai prabilti apie tame pačiame baseine susižalojusį jos sūnų ir administracijos abejingumą. Vandens pramogas kaunietei primena vaiko nugaroje septyniomis siūlėmis sukabinta plėštinė žaizda, kurią pramogų organizatoriai vadina „nedraudiminiu įvykiu“.
© R.Sirijotavičienės nuotr.

„Iš savo karčios patirties manau, kad tik viešumas gali padėti mūsų vaikams, kitaip ta sistema ir jų klanas yra nepajudinami“, - DELFI sakė moteris, abejojanti, ar dėl įvykio kreipsis į teismą, nes „prisiteistos kompensacijos tikriausiai neužtektų sumokėti advokatams“.

Pasak R. Sirijotavičienės, įrodyti, kad sūnus susižalojo dėl netvarkingo nusileidimo takelio sunku dėl to, kad iškart po įvykio ji rūpinosi savo berniuku, o ne fotografavo baseino įrangą ar kitaip rinko įrodymus.

Neiškvietė greitosios pagalbos

Kaip pasakojo R. Sirijotavičienė, birželio 20 dieną po 19 valandos „Impuls“ centre ji lankėsi su kita mama ir penkiais vaikais.

„Tuo metu 12 metų neturintis mano sūnus, instruktoriui leidus laisvai čiuožinėti į baseiną, leidosi žemyn ir kažkokia plastmasės ar kita atbraila kliudė kairėje jo nugaros pusėje esantį apgamą, kuris buvo išplėštas su gabalu mėsos“, - pasakojo moteris.

Pasak kaunietės, žaizda labai kraujavo, tačiau jiems patiems teko susirasti prižiūrėtoją, paprašyti, kad suteiktų pagalbą, registratūroje patiems prašyti, kad iškviestų greitąją pagalbą.

„Darbuotojai sūnaus net nepalydėjo į persirengimo kambarį“, - piktinosi mama.

Į įvykio vietą atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai apžiūrėjo nuplėštą apgamą ir paaiškino, kad tai labai rimta, todėl pirmadienį vaiką priėmė chirurgas onkologas ir paskyrė operacijos dieną.

„Tačiau svarbiau net ne tai, o kad po įvykio lankytojams ir toliau buvo leidžiama naudotis čiuožykla, nors vaikai aiškiai sakė, kad kažkurioje vietoje čiuožiant „kabina“ nugarą“, - baseino darbuotojų abejingumu baisėjosi moteris.

Gina pasikaustę advokatai

Dėl įvykio pasikonsultavusi su Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, R. Sirijotavičienė kreipėsi į centro administraciją, tačiau sakė, kad su ja niekas nenorėjo kalbėtis, neatsiprašė, negrąžino pinigų už bilietus, o nusiuntė pas savus advokatus. Pastarieji, moters žodžiais, davė suprasti, kad dėl įvykio kalta ji pati, nes neprižiūrėjo vaiko.

„Jų nuomone, sūnaus sužalojimas – net nedraudiminis įvykis“, - sakė kaunietė.

Su moters pasakojimu susipažinusių Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistų nuomone, R. Sirijotavičienė turi teisę reikalauti žalos ir nuostolių atlyginimo už vaiko gydymą ir vaistus. Taip pat ji turi teisę reikalauti grąžinti pinigus už bilietą ar tos dienos abonementą.

Tačiau neturtinę žalą nustato ir priteisia tik teismas, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba tokių įgaliojimų neturi.

Pasak tarnybos specialistų, būtini įrodymai žalai pagrįsti: bilietų ar abonemento kopija, pirktų vaistų čekių kopijos, gydytojų išrašų kopijos apie paciento būklę ir traumą, čekių už gydymą kopijos. Kaunietė DELFI sakė tuos popierius turinti, tačiau netikinti, kad jai pavyktų teisme pasiekti teisybę, nes pramogų centro advokatai „labai pasikaustę“.

Nesilaikė taisyklių

Paprašyta pakomentuoti R. Sirijotavičienės papasakotą istoriją, baseiną valdančios bendrovės „Neo aljansas“ rinkodaros ir pardavimų vadovė Svetlana Kavina pabrėžė, kad vaikas, čiuoždamas nusileidimo kalneliu, susižeidė nugaros kairėje pusėje buvusį apgamą, o ne, kaip mama sakė, išplėšė mėsos gabalą.

„Remiantis Kauno medicinos universiteto klinikų įrašais, nuolat didėjantį apgamą berniukas turėjo nuo gimimo, o čiuoždamas 2009 metų birželio 20 dieną vandens takeliu, iškilusią apgamo dalį iš centro nusiplėšė“, - patikslino DELFI pašnekovė.

Įmonės advokatai atkreipė dėmesį, kad privaloma leidimosi kalneliu pozicija yra „čiuožimas gulint ant nugaros kojomis į priekį, rankas sukabinus už galvos“, taigi, „suprantama, kad čiuožimas gulint ant nugaros kelia padidintą riziką susižeisti nugaroje turimą iškilusį apgamą.

Atsižvelgdami į šias ir kitas aplinkybes, vandens pramogų organizatoriai konstatavo, kad vaiko „susižalojimo priežastis yra Sporto ir pramogų parko teikiamų paslaugų taisyklių nesilaikymas“.

Už viską atsako klientas

Pasak S. Kavinos, birželio 20-ąją nukentėjusio berniuko mama R. Sirijotavičienė lankytojų žurnale savo parašu patvirtino, kad su Sporto ir pramogų parko „Impuls" teikiamų paslaugų naudojimosi taisyklėmis susipažino, jas suprato ir sutiko jų laikytis, nors taisyklėse nurodoma, kad administracija „nevertina paslaugų įtakos konkretaus lankytojo sveikatai, taip pat negarantuoja jų teigiamo poveikio“.

Prieš pasirinkdamas konkrečias pramogų parko paslaugas, lankytojas neva „turi atsižvelgti į savo sveikatos būklę ir šių paslaugų galimą poveikį jam“.

Pagal taisykles, neigiamos pasekmės, susijusios su šios rekomendacijos nevykdymu, tenka lankytojui. Visa atsakomybė taip pat, nes, kaip rašoma jų 19 punkte, klientas pats „privalo imtis visų įmanomų priemonių, kad besinaudodamas Sporto ir pramogų parko paslaugomis nepadarytų žalos sau“.

Kiti lankytojai nesiskundė

Pasak pramogų organizatorės, berniukui buvo suteikta pirmoji pagalba, naudojant pirmosios pagalbos vaistinėlės priemones – peroksidą ir tvarsčius.

„Vasaros atostogų metu baseine dirba vienas plaukimo instruktorius-baseino prižiūrėtojas, jis negali palikti baseino zonos, nes turi rūpintis lankytojų saugumu. Kadangi vaikas baseine lankėsi ne vienas, mūsų personalo palyda ir priežiūra po pagalbos suteikimo nebuvo reikalinga“, - sakė „Neo aljanso“ atstovė.

Anot jos, plaukimo instruktorius po pirmosios pagalbos suteikimo kalnelį laikinai uždarė ir pats jį patikrino. Be to „minėtąją dieną daugiau jokių nusiskundimų iš klientų nebuvo“.

„Apgailestaujame ir atsiprašome, jei lankytojai pasirodė, kad dėmesys jos vaikui buvo per mažas, mūsų personalo elgesys pasirodė ne visiškai mandagus“, - sakė S. Kavina.

Įrangos saugumu neabejoja

Pramogų organizatorių įsitikinimu, sporto ir pramogų parke „lmpuls" esančio baseino vandens nusileidimo kalnelio latako paviršius yra specialiai apdirbtas ir saugus, be jokių konstrukcinių elementų, galinčių būti žalos atsiradimo priežastimi.

Pasak S. Kavinos, surinkta techninė dokumentacija leidžia teigti, kad draudėjas eksploatuoja saugią, lankytojams nepavojingą, tinkamą ir tvarkingą įrangą, apdairiai ir rūpestingai atlieka jos priežiūrą.

„Remiantis baseinų nusileidimo kalnelių techninės priežiūros žurnalo įrašais, matyti, kad paskutinis iki įvykio kalnelio techninės būklės patikrinimas vyko birželio 18 dieną. Jo metu konstatuota, kad nusileidimo kalnelio įrenginys yra tvarkingas. Paminėtina ir tai, kad po įvykio nusileidimo kalnelis taip pat buvo papildomai patikrintas, tačiau nebuvo rasta jokių pažeidimų“, - rašoma DELFI atsiųstame įmonės paaiškinime.

„Draudėjas siekia atkreipti tėvų dėmesį, kad atsakomybę už jų vaikų sveikatos būklę prisiima jie patys, - apibendrino įmonės atstovė.

Dėl nesusipratimų kreipėsi 4 mamos

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, per praėjusius 2009 metus į šią instituciją dėl nesusipratimų vandens pramogų parkuose kreipėsi 4 vartotojai, iš jų 3 dėl baseinų ir 1 dėl vandens pramogų kalnelių.

Abejota sporto klubo „Impuls Plius“ baseine, „Lietuvos vaikų ir jaunimo centro“ baseine bei pramogų centro „Oazė“ baseine teikiamų paslaugų kokybe.

Viena vartotoja prašė nustatyti, ar tinkama danga išklotos grindys persirengimo patalpose, nes avėdama baseinams skirtą avalynę parkrito dėl persirengimo patalpoje telkšojusios balos. Vartotoja patyrė traumą ir teiravosi, kur gali kreiptis dėl patirtos žalos atlyginimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (34)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (26)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (82)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (86)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1125)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...