Abului Bajandarui , gyvenančiam pietiniame Kulnos rajone, buvo atliekamos parengiamosios procedūros prieš operaciją, per kurią bus pašalintos bent 5 kg sveriančios išaugos, padengusios jo rankas ir kojas.

„Iš pradžių galvojau, kad jos nekenksmingos“, – 26 metų vyras sakė naujienų agentūrai AFP Dakos medicinos koledžo ligoninėje (DMCH).

„Tačiau ilgainiui praradau darbingumą. Dabar ant abiejų mano rankų yra dešimtys 5–8 cm ilgio išaugų. Taip pat esama mažesnių ant mano kojų“, – sakė Bajandaras, kuriam teko atsisakyti velorikšos vairuotojo darbo.

DMCH, kuris yra didžiausia Bangladešo valstybinė ligoninė, surinko gydytojų komandą, kuri atliks tą operaciją, ir nusprendė nereikalauti, kad A.Bajandaras apmokėtų gydymo išlaidas.

Buvo atlikti tyrimai, siekiant nustatyti, kad į medžio šaknis panašias A.Bajandaro odos išaugas bus galima pašalinti chirurginiu būdu, nepažeidžiant svarbių nervų ir nesukeliant kitų sveikatos sutrikimų.

Šios masyvios išaugos pacientui pradėjo vystytis dar paauglystėje, o prieš ketverius metus pradėjo sparčiai plisti. Gydytojai nustatė, kad Abulas serga karpiškąją epidermodisplazija (epidermodysplasia verruciformis) – itin reta genetine odos liga.

„Populiariai ji žinoma kaip žmogaus medžio liga“, – DMCH direktorius Samanta Lalas Senas sakė AFP.

„Kiek žinome, pasaulyje yra trys (susirgimo šia liga) atvejai, tarp jų Abulo Bajandaro. Tai pirmasis kartas, kai Bangladeše nustatytas toks retas (susirgimo) atvejis“, – aiškino jis.

Vieno Indonezijos kaimo gyventojas, kuriam stambios karpos ir išaugos buvo padengusios visą kūną, 2008 metais buvo kelis kartus operuotas, kad tie dariniai būtų pašalinti.

A.Bajandaro vyresnė sesuo Adhuri Bibi sakė, kad pastaraisiais metais šimtai žmonių aplankė jų namus Kulnoje, norėdami pamatyti „žmogų medį“.

„Netgi čia, ligoninėje, jau susirinko šimtai“, – ji sakė AFP.

Vieną vaiką turintis A.Bajandaras sakė, kad mėgino pjaustyti karpas, kai jų pradėjo rastis, bet tai buvo labai skausminga.

„Vėliau apsilankiau pas kaimo homeopatijos ir žolelių specialistą. Bet tie vaistai tik pablogino mano būklę“, – skundėsi jis.

Jis taip pat konsultavosi su gydytojais kaimyninėje Indijoje, bet vyras ir jo šeima neturėjo pakankamai pinigų, kad galėtų susimokėti už operaciją toje šalyje.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)