Akupunktūra
© Corbis/Scanpix
Migrena, o gal auglys?

Gydytoja neslepia kažkada pati turėjusi sveikatos problemų. Ją nuo 33 metų nuolat kamuodavo stiprūs galvos skausmai. Migrena ar kažkas rimčiau? – klausė ji savęs, kolegų daktarų, pasitelkusi į pagalbą, rodos, visas jai žinomas gydymo priemones. Kaltino nuovargį, nes dirbo keliais etatais, augino vaikus. Tyrėsi, ieškojo auglio, gulėjo Kaune, neurochirurgijos skyriuje, vartojo daug stiprių vaistų. Deja, niekas negelbėjo, tik didėjo baimė, kad beprotiškomis vaistų dozėmis susigadins kepenis.

Sykį, priepuolio metu, kai ji lingavo rankomis susiėmusi galvą, į kabinetą užėjo kolega, atvykęs konsultuoti ligonių. Supratęs, kad pirmiausia pagalbos reikia daktarei, o ne ligoniams, pakvietė atsigulti ir įbedė 3 adatas į bendruosius organizmo gyvybingumo taškus. Per pusvalandį skausmas praėjo. Svetlaną apėmė euforija: be tablečių, be į veną leidžiamų vaistų galima sau padėti! Kaip, kur to išmokti?

Tai buvo prieš 20 metų. Lietuvoje šio kinų meno nebuvo galima išmokti, ir Svetlana dairėsi į Minską, Maskvą, tuometinį Leningradą. Pasiblaškius pusmetį, ji baigė netradicinės medicinos kursus.

Pirmasis Svetlanos pacientas, kurį daktarai buvo atsisakę gydyti, turėjo stuburo išvaržą, jam siūlė operuotis, sakė, be to neapsieis, tačiau jis pirmenybę teikė akupunktūriniam gydymui. Po kelių seansų sykį paklausė: ar aš jums ne pirmas pacientas? – Pirmas, – ramiai atsakė gydytoja. O jis: nėra ko prarasti… To žmogaus nereikėjo operuoti, jis netgi namą savo rankomis pastatė, ir dabar nenustojo lankęsis pas savo gydytoją.

Tokių žmonių šiandien daug. Svetlana juokauja, kad pas ją ateina ištisos šeimos. Gydosi vyras, paskui žmona, vaikai, viena giminė, antra giminė – taip ratas ir plečiasi. Pati geriausia reklama – iš lūpų į lūpas.

Galvos skausmai liovėsi

Svetlana visada daug dirbo – reabilitologe poliklinikoje, dar su akupunktūra, ligonių daug, praėjo keletas mėnesių, ir jai nė karto neskaudėjo galvos. Mat ji mokėsi gydydama save.

„Esu labai atsakinga, negaliu mokytis gydydama ligonius, todėl nuolat gydžiau save – badydavau bendro veikimo taškus, kuriuos pasiekdavau, ir tik vėliau supratau, kad būtent šitaip ir išsprendžiau savo problemą. Kai po mėnesio pasikartojo priepuolis, vėl griebiausi adatėlių, po seanso skausmas praėjo, ir daugiau, galima sakyti, niekada nepasikartojo. Žinoma, profilaktiškai dar kelis metus šitaip gydžiausi“.

Susižavėjusi kinų medicina, jų požiūriu į gydymą, Svetlana pradėjo domėtis ir kitais gydymo metodais – elektropunktūrine diagnostika, lazeriu, Folio diagnostika, homeopatija, irido diagnostika. Ji praėjo ilgą pažinimo kelią – ir mokėsi, ir dirbo.

„Dabar daugiau dirbu kaip homeopatė, nes dėl darbo poliklinikoje akupunktūrai vis mažiau lieka laiko. Džiaugiuosi galėdama padėti, jei ne naujieji metodai, nebūčiau žvelgusi į žmogų kaip į visumą“. Gydytojos nuomone, oficiali medicina yra perdėm specializuota – kiekvienas specialistas gilinasi tik į savo sritį. Be abejo, to reikia, tačiau užmirštama organizmo visuma, juk visi organai tarpusavyje susiję.

Pažindama kinų mediciną, taikydama penkių elementų energijos cirkuliacijos dėsningumus, valdydama irido diagnostiką, homeopatiją, Svet¬lana vien apžiūrėjusi žmogų (apžiūra trunka apie valandą) daug ką gali pasakyti apie jo sveikatą.

„Stebiu, kaip jis įeina, kaip sėdi, kuo vilki, kokia jo oda – sausa, riebi, drėgna. Nustatau konstitucinį tipą. Pakalbėjusi su juo, bandau išsiaiškinti gilesnius klodus – kaip funkcionuoja organai“.

Diagnozuodama pasirenkate ir gydymo būdą?

Jei kreipiasi su stuburo, sąnarių, galvos skausmais, pasitelkiu akupunktūrą. Ypač mėgstu gydyti mig¬reną. Pati tai patyrusi ir pabėgusi nuo skausmo, nesunkiai išlaisvinu ir kitus. Dažniau gydau homeopatijos metodu, nes adatos – savotiškas žmogaus pririšimas – būtina vaikščioti į procedūras. Kas kita homeopatija.

Ar gydydama homeopatija, patariate vartoti maisto papildus?

Prisipažįstu, tai nėra mano sritis. Tų papildų be galo daug, be abejo, yra ir gerų, bet aš tuo neužsiimu. Buvo įmonių, kurios siūlė pasirašyti sutartis, bet šioje srityje nesijaučiu specialistė.

Koks jūsų požiūris į organizmo valymą?

Tai nefunkcionalu. Plonasis žarnynas yra maždaug 6 metrų ilgio, kiekvienoje jo atkarpoje yra tam tik¬ri gaureliai, mikroorganizmai, be to, gamta sutvarkė taip, kad evakuacija eitų žemyn, o ne atvirkščiai. Su plovimais mes darome dirbtinius cunamius. Sveikas organizmas visa tai atlaiko, kažkam tai net gali tikti, o ligotas…

Ar skatinate pacientus derinti maisto produktus, tapti vegetarais, badauti?

Maisto skirstymo pagal kraujo grupes nepripažįstu, tai mados dalykas. Mada praeina, lieka klasika. Mano principas paprastesnis: valgyti reikia nedaug, saikingai, organizmui reikia ir baltymų, ir angliavandenių, ir mikroorganizmų – visko, tačiau ne per daug. Sveikinu religinius pasninkus – sveika kartą per savaitę pagyventi vien vandeniu, be to, nevalgyti mėsos prieš didžiąsias šventes – Kalėdas, Velykas. Visa tai susiklostė istoriškai, ir nereikia nieko keisti. Jei pabadaujame 1 dieną per savaitę, tai per metus turėsime 48 dienas, ar neužtenka? Ilgesni badavimai – stresas organizmui. Labai rekomenduoju mankštą ir sporto klubus. Juk organizmas turi nuolat dirbti, ypač vyresniame amžiuje. Suaktyvėja apykaita, pagerėja nuotaika, neskauda sąnarių. Poliklinikos pacientams aiškinu: arba gadinkite organizmą vaistais, arba sportuokite. Mano senelis, išgyvenęs 100 metų, kas rytą 15 minučių darydavo mankštą su lazdele ir nesiskundė jokiais skausmais.

Augindama dvi dukras, kurios jau sukūrusios šeimas, galbūt susidūrėte su amžinu moterų noru sulieknėti?

Niekada nepatariau jaunoms mergaitėms pernelyg mažinti kalorijų. Tai tiesus kelias į mėnesinių sutrikimus. Paskui skiriami hormonai, – ir sveikata sugadinta. Teko gydyti sunkiai pasiduodančią bulimiją. Geriau iki to neprieiti. Patarimas paprastas – valgyti, kiek nori, tačiau ne vakare, ir daugiau sportuoti.

Ar patariate pakaitinę hormonų terapiją „aukso amžiaus“ moterims?

Esu kategoriškai nusistačiusi prieš hormonus. Ginekologus girdžiu teigiant, kad tai vienintelis žingsnis prieš osteoporozės grėsmę. Amerikos, Anglijos studijos akivaizdžiai teigia ką kita: dirbtiniai estrogenai nieko gero organizmui nesuteikia, gal tik nuima karščio pylimą, ir visiškai neaišku, į ką jie transformuojasi. Labai dažnai moteriški hormonai transformuojasi į androgenus, vyriškus hormonus, taigi nauda abejotina, o insulto, hipertonijos, krūties vėžio rizika smarkiai padidėja. Dėl gresiančios osteoporozės štai ką patariu: kaulai turi dirbti, reikia judėti, taip pat būtina vartoti pieno produktų. Profilaktiškai galima taikyti niekam nekenkiančius homeopatinius vaistus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (17)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (324)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (71)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

B. Macron įvardijo, dėl ko kyla vienintelė problema su E. Macronu (7)

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono žmona Brigitte Macron sakė, kad imsis pirmosios...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (343)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (138)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

A. Navalnas: bedarbis V. Putino atstovo sūnus demonstruoja įspūdingus turtus (87)

Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno Kovos su korupcija fondas ketvirtadienį publikavo...

Buto pirkimas – derybos ir realybę atitinkanti suma

Lietuvoje nuo seno priimta manyti, jog nuosavas būstas yra tarsi prigimtinė teisė ir būtinybė.

Hialurono rūgštis ar botulino toksinas: nauda ir pavojai (2)

Šiuolaikinėje visuomenėje grožis išties svarbus. O negirdėjusių apie hialurono rūgšties...

Lietuviai išrinko mėgstamiausią nacionalinį patiekalą (22)

Aplenkę šaltibarščius , kugelį ir kitus tradicinius lietuviškojo stalo patiekalus,...