Dietologė apie didžiausią sveikatos priešą: sukelia ne tik nutukimą, bet ir kitas ligas

 (41)
Dietologė Jūratė Dobrovolskienė tvirtina, kad nutukimas, siejamas su per dideliu cukraus, riebalų vartojimu – viena pagrindinių sveikatos problemų, kuri anksčiau buvo siejama tik su JAV, bet dabar ji tapo ir Europos, įskaitant Lietuvą, sopuliu.
Desertas
© Shutterstock nuotr.

Ji pabrėžia, kad cukrus, riebalai yra riboto vartojimo medžiagos, todėl reikia žinoti, kiek galima suvartoti saldžių ir riebių produktų.

Cukrus gali sukelti ne tik nutukimą, bet ir antrojo tipo cukrinį diabetą, tulžies akmenų susidarymą, sąnarių ligas. „Cukrus – kaip kokia bomba, kuri užtaiso nutukimo problemą, o iš jos gali kilti vėžiniai susirgimai, įskaitant krūties, prostatos, storojo žarnyno“, – vardija dietologė.

Specialistė akcentuoja, kad kasmet cukraus vartojama vis daugiau. J. Dobrovolskienė įspėja, kad net iš pirmo žvilgsnio sveikuose produktuose gali slypėti padidintas cukraus kiekis.

Kokie tai produktai – sužinokite įraše.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Sveikas kūnas

Trenerio patarimai: kaip po žiemos miego pradėti sportuoti (1)

Atėjus pavasariui ir atšilus orams, ne vienas iš mūsų staiga „pabunda“ ir nusprendžia, kad reikia kuo skubiau pagražinti savo kūno formas. Nieko nuostabaus, kad po ilgo žiemos miego daugybė žmonių susirūpina savo išvaizda ir pradeda aktyviau leisti laisvalaikį.

Ištyrę populiarų saldų gėrimą buvo šokiruoti: druskos daugiau nei traškučių pakelyje (9)

Porcijoje karšto šokolado gėrimo gali būti daugiau druskos nei pakelyje traškučių, tvirtina ekspertai, skelbia BBC.

Perspėja dėl populiarios dietos: organizme padaugėja pavojingų metalų (34)

Pastaruoju metu atlikti tyrimai įrodė, kad ne per seniausiai išpopuliarėjusi dieta, kurios laikantis reikia visiškai atsisakyti glitimo turinčių produktų, nėra tokia „nekalta“, kaip tvirtina jos propaguotojai. Mokslininkai išsiaiškino, kad vartojant produktus be glitimo organizme gali padidėti arseno ir gyvsidabrio koncentracija.

Dietologė apie didžiausią sveikatos priešą: sukelia ne tik nutukimą, bet ir kitas ligas (41)

Dietologė Jūratė Dobrovolskienė tvirtina, kad nutukimas, siejamas su per dideliu cukraus, riebalų vartojimu – viena pagrindinių sveikatos problemų, kuri anksčiau buvo siejama tik su JAV, bet dabar ji tapo ir Europos, įskaitant Lietuvą, sopuliu.

Kiekvieną dieną suvalgydami kelis riešutus galite pasiekti puikių rezultatų (20)

Nepasakysime kažko naujo: riešutai vertinami kaip itin sveikas užkandis, kuriame itin gausu įvairių maistingų medžiagų. Ekspertai sako, kad juose daug polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų, kurie mažina vadinamojo blogojo cholesterolio kiekį, be to, riešutai yra puikus fitosterolių – junginių, užkertančių kelią blogajam cholesteroliui – šaltinis, rašo CNN.