Dantis išsitiesino namie: prireikė vos 50 eurų

 (30)
Šis koledžo studentas gali šypsotis nuo ausies iki ausies ne vien dėl lygių dantų. 24-erių Amos Dudley už 60 dolerių (53,50 eurų) pasigamino breketus ir neturėjo išleisti kosminių sumų odontologo paslaugoms.
Dantis ištiesino 3D spausdintuvo pagalba
Dantis ištiesino 3D spausdintuvo pagalba
© pinterest.com (DELFI koliažas)

New Jersey Technologijų instituto dizaino magistras A. Dudley jau kurį laiką jautėsi nesmagiai dėl savo dantų kreivumo, rašo „Huffington Post“. Tačiau, kaip ir kiti studentai, tokiai prabangai kaip breketai jis neturėjo papildomų lėšų.

Ką jis padarė? Vaikinas nusprendė breketus išsispausdinti su 3-D spausdintuvu ir savo nuotykį dokumentuoti tinklaraščio įraše. A. Dudley savo šiam sumanymui išleido kiek mažiau nei 60 dolerių ir jau po 16 savaičių galėjo džiaugtis ryškiai lygesniais dantimis.

„Jaučiuosi, kad vėl galiu laisvai šypsotis, o tai ir yra svarbiausia“, - tinklaraštyje rašė jis.

Tiesa, vaikinas dantis bandė tiesinti (tradiciniu būdu) dar mokykloje, tačiau nesėkmingai, nes vis pamiršdavo įsidėti išimamą plokštelę.

Dantis ištiesino 3D spausdintuvo pagalba
Dantis ištiesino 3D spausdintuvo pagalba
© pinterest.com

Įprastinėje odontologijos klinikoje vaikinas už breketus būtų „paklojęs“ apie 8 tūkst. dolerių (7131 eurų). Kurį laiką pastudijavęs jų formą, sudėtį, studentas nusprendė pasinaudoti universiteto 3D spausdintuvu ir pagal savo dantų formą susikurti unikalius breketus.

A. Dudley gamybai naudojo netoksišką plastmasę ir pasigamino 12 breketų (kurie, tiesa, labiau primena kapas).

„Tai dariau ne tiek dėl pinigų, kiek dėl iššūkio bei galimybės panaudoti savo kaip dizainerio įgūdžius“, - „CNN Money“ sakė jis.

Vaikinas nerekomenduoja kitiems atkartoti jo eksperimento, mat pabrėžia nesikonsultavęs su odontologais ir teoriškai galėjęs pakenkti savo sąkandžiui.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Naujienų prenumerata

Odontologija

Griežiate dantimis? Jums gali grėsti žandikaulio sąnario sutrikimai (1)

Temporomandibulinio sąnario sutrikimas – dažnas ir sudėtingas žandikaulio negalavimas, kurį paskatinti gali patys netikėčiausi mūsų įpročiai ar pasikartojantys nevalingi veiksmai, pavyzdžiui, griežimas dantimis.

Pirmiau – pas odontologą, paskui pas chirurgą (2)

Prieš kai kurias operacijas būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą – tai sumažina komplikacijų riziką, o kai kuriais atvejais ir išvis padeda išvengti chirurginio įsikišimo.

Naujas dantų balinimo būdas: efektas džiugina, bet rizika didesnė (83)

Aktyvinta anglis tradiciškai naudojama gydant apsinuodijimus ar virškinamojo trakto sutrikimus. Tačiau panašu, jog anglies medžiaga atrandama iš naujo, jai priskiriant naujus, ir gan neįprastus, panaudojimo būdus.

Griežimas dantimis gali turėti kraupių pasekmių (22)

Bruksizmas – griežimas dantimis arba per stiprus dantų sukandimas, susijęs su stipriais žandikaulių judesiais, dažniausiai patiriamas miegant. Žmonės, griežiantys dantimis, paprastai apie tai nieko nežino. Nors tai gali atrodyti nereikšmingas dalykas, odontologai pataria nenumoti ranka ir, pastebėjus simptomus, kreiptis į specialistus.

Gudriai melavo dešimtmečius: liaupsinama prekė – tik muilo burbulas (80)

Tai vienas iš universaliausių patarimų visiems, besirūpinantiems savo sveikata – naudokite tarpdančiams valyti skirtą siūlą. Esą jis padės išvengti dantenų ligų ir karieso. Patarimas galbūt ir vertas dėmesio, tačiau, kaip dabar teigia mokslininkai, įrodymų, kad tarpdančiams valyti skirtas siūlas veiksmingas, labai nedaug, skelbia bigstory.ap.org.