Tamsios spalvos lieknina, o ryškios storina?

 (15)
Tamsios spalvos lieknina, o ryškios storina. Ar ne tokias taisykles dauguma mūsų turime užtvirtinę mintyse? Ir būtent jas taikome kuomet einame savęs apdovanoti nauju garderobu arba tiesiog matuojamės visas iš eilės sukneles ir net neplanuodamos jų pirkti.
© briedisirgarbane.lt

Tik užėjus į parduotuvę akys nuskanuoja bendrą spalvų kontingentą, o kojos iškart neša prie tamsių spalvų siluetų. Aš jokiu būdu nesakau, kad juoda yra ne spalva. Pati ją dievinu su visais jos atspalviais bei šešėliais. Bet šioje vietoje yra skirtumas, kai blaiviu protu supranti, kodėl tu renkiesi tamsią spalvą ir kokio garderobo fone ją įspalvosi. Ir yra niuansas, kuomet tamsios spalvos pasirinkimas tampa „atrodau lieknesnė/mažesnė/siauresnė/smulkesnė“ butaforija.

Tamsios spalvos lieknina, o ryškios storina?
© briedisirgarbane.lt

Juk tas siekimas tiesiog susiaurėti aplinkoje, sumažėti erdvėje, suniveliuoti savo asmenybę – lyg įžeidimas pačiai sau. Dažnai tai būna ir išorės noras, kad didesnių formų žmonės būtų mažiau ryškūs, silpniau garsūs, tamsiau spalvoti bei laisviau aptempti. Dauguma mūsų stengiamės paklusti aplinkos norams pamiršdamos vidaus troškulį spalvoms, raštams, nesuderinamiems tarpusavyje deriniams ir savo išgalvotoms taisyklėms.

Tamsios spalvos lieknina, o ryškios storina?
© briedisirgarbane.lt

Spalva manęs nepadaro fiziškai kitokia nei esu iš tikrųjų. Tai, kad su juoda A silueto suknele atrodau 10 kg lieknesnė, nepadaro manęs realiai 10 kg lieknesne. Jeigu realybė išlieka tokia, kokia ji yra, tai nustokim siekusios save ir kitus apgaudinėti ir renkimės taip, kaip norime. Ryškinkime liemenį, rodykime klubus, pabrėžkime krūtinę, išnuoginkime rankas, atidenkime kojas, nepriklausomai nuo to, ar jos ilgos, trumpos, plačios, kreivos, o gal tiesios it degtukai. Ir, žinoma, naudokim tokias spalvas, kokių šią akimirką geidžiam, net jei tai būtų tiesiog vien tik juoda.

Tamsios spalvos lieknina, o ryškios storina?
© briedisirgarbane.lt

Todėl aš sąmoningai renkuosi spalvas ir jų mišinius viename derinyje. Man patinka atrodyti įdomiai, nepatogiai, patraukliai, išdidžiai, žaismingai. Spalva gali paryškinti mano akis, pagarsinti juoką, išraiškingiau pajudinti klubus, atskleisti mano jausmus, uždaryti baimes, pasaldinti vaizduotės vaisius. Jeigu esate ta, kuri norėtų, bet taip nedrąsu, bandykite spalvas prisijaukinti po truputį. Nebūtina iškart tapti vaivorykšte, gal užteks pradžioje tik vieno ryškesnio akcento. O galbūt jums tik tiek ir tereikia ir tai taip pat nėra blogai.

Kurkite savo taisykles ir atėjusios į parduotuvę nebėkite iškart tik prie tamsių spalvų. Matuokitės, atraskite ir stebinkite visų pirma save, o tik paskui kitus.

Tamsios spalvos lieknina, o ryškios storina?
© briedisirgarbane.lt

Aš visuomet sakau: ne drabužis puošia žmogų, bet asmenybė išryškina drabužį! Čia mano pavyzdys to, ką išsirinkau apsilankiusi parduotuvėje „Gedimino 22“, kurioje yra didesnių dydžių prekės ženklai „Gerry Weber“ bei „Persona“. Paltelį pasirinkau kaip garderobo akcentą, nes šio pavasario ir vasaros sezonų akcentinė spalva yra geltona su visa savo atspalvių palete, o ir jo raštai man simbolizuoja saulėtos dienos nuotaiką, kai eini gatve išsišiepusi nuo vienos ausies lig kitos.

Daugiau skaitykite: dydisnesvarbu.lt

dydisnesvarbu.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Stiliaus gidas

8 paprastos stiliaus taisyklės, kurių turėtų laikytis kiekviena moteris (5)

Garsiausios, protingiausios ir žaviausios pasaulio moterys su visais dalijasi keliais esminiais stiliaus patarimais, kurių paisyti turėtų kiekviena, norinti jaustis ir atrodyti puikiai.

Stilisto patarimai išleistuvių šventei: ko vengti ir kas neatleistina (1)

Abiturientai laiko brandos egzaminus ir jau svarsto apie išleistuves. Vienas svarbiausių klausimų prieš šią šventę bus – ką rengtis. Stilistas Joringis Šatas ragina nepamiršti, kad išleistuvės – mokyklos šventė, todėl apranga privalo išlikti tvarkinga ir neiššaukianti – jis pataria vengti gilių iškirpčių, perdėto seksualumo, vakarinės aprangos elementų.

Kiekviena gali būti kaip Coco Chanel: 6 auksinės garderobo taisyklės (37)

Coco Chanel, pati tapusi laikui nepavaldaus klasikinio stiliaus ir nepriekaištingo skonio įsikūnijimu, laikėsi tam tikrų garderobo formavimo nuostatų, daugelį iš kurių nedvejojant galima taikyti ir šiandien. Garsi dizainerė ir „Chanel“ mados namų įkūrėja vadovavosi griežtomis taisyklėmis, nurodančiomis, ką dera ir ko nedera dėvėti.

Planuojate kelionę į šiltus kraštus? Dizainerė I. Kvedarienė pataria, ką įsidėti į lagaminą

Penktadienio vakarą sostinės baras „Glory Bar by Stikliai“ atspindėjo saulėtojo Marakešo dvasią. Tarp kviestinių vasaros terasos atidarymo vakarėlio svečių buvo galima išvysti ir pastaruoju metu retai viešumoje matomą dizainerę Indrę Kvedarienę. Moteris išsiskyrė ypatingu įvaizdžiu bei pasidalino patarimais, ką pravartu įsidėti į lagaminą keliaujant link šiltų kraštų.

Naują kolekciją pristačiusi dizainerė R. Mackevičiūtė pasidalijo patarimais, kaip paįvairinti vasaros garderobą (6)

Naujausia dizainerės Rūtos Mackevičiūtės vasaros kolekcija alsuoja rytietiška dvasia ir spalvomis. Vyrauja pakili ir svajinga nuotaika, su kuria daugelis iš mūsų pasitinkame vasaros sezoną. Tai kolekcija, įkvėpta Maroko kultūros – ypatingų spalvų, skonių ir formų, būdingų tiems kraštams. Kolekcijos herojė – moteris – svajoklė, romantiška asmenybė, besimėgaujanti atostogomis smėlynuose, kvapų, garsų ir vaizdų pasaulyje.