Olimpiniu sidabro medalininku po sėkmingo antrojo nusileidimo tapo norvegas Staale'as Sandbechas (91,75). Bronzos apdovanojimu su 88,75 balo tenkinosi kanadietis Markas McMorrisas.

Moterų 15 km skiatlono rungtyje triumfavo Skandinavijos slidininkės

Sočio žiemos olimpiadoje šeštadienį išdalintas antrasis apdovanojimų komplektas. Moterų 15 km skiatlono - 7,5 km klasikiniu stiliumi ir 7,5 km laisvuoju stiliumi - auksą iškovojo Norvegijos slidininkė Marit Bjoergen.

33-ejų metų nugalėtojos, kuri 2010 metų olimpiadoje Vaknuveryje (Kanada) pelnė tris olimpinius aukso medalius ir iš viso jų turi jau septynis, laikas - 38 minutės 33,6 sekundės.

Sidabro medalis atiteko švedei Charlottei Kallai (38:35,4), o bronza tenkinosi kita norvegė Heidi Weng (38:46,8).

Švedė Charlotte Kalla ir norvegės Marit Bjoergen bei Heidi Weng

1. Marit Bjoergen (Norvegija) 38 min. 33,6 sek.
61. Kelime Cetinkaya (Turkija) 47:17,7

21-erių metų slidininkei Ingridai Ardišauskaitei nebuvo leista dalyvauti šioje rungtyje, kadangi sportininkei trūko įskaitinių Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškų.

Greitojo čiuožimo varžybų vyrų 5000 m rungtyje visus medalius susižėrė olandai

Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo vyrų 5000 m rungtyje triumfavo šią rungtį ir 2010 metais Vankuveryje (Kanada) laimėjęs 27-erių metų olandas Svenas Krameris, pasiekęs olimpinių žaidynių rekordą - 6 minutės 10,76 sekundės.

2006 metų Turino olimpiadoje jis šioje rungtyje iškovojo sidabrą.

Varžybas stebint Nyderlandų karališkajai šeimai bei premjerui, sidabro ir bronzos apdovanojimus iškovojo kiti du Olandijos atstovai šioje rungtyje - Janas Blokhuijsenas bei Jorritas Bergsma.

Jorritas Bergsma,Svenas Krameris ir Janas Blokhuijsenas

1. Sven Kramer (Olandija) 6 min. 10,76 sek. (olimpinis rekordas)

Biatlono vyrų sprinto rungtyje T. Kaukėnas finišavo 48-as, triumfavo norvegas

Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybose 48-ąją vietą tarp 87 dalyvių vyrų 10 km sprinto rungtyje šeštadienį užėmė Tomas Kaukėnas.

Olimpiadoje debiutavęs 23-ejų metų Lietuvos biatlonininkas po dviejų klaidų šaudykloje buvo priverstas įveikti du 150 ilgio baudos ratus ir finiše auksą iškovojusiam legendiniam 40 metų norvegui Olei Einarui Bjoerndalenui pralaimėjo 1 minutę 52,7 sekundės.

Tai buvo jau dvyliktasis Norvegijos sportininko medalis per šešerias žiemos olimpines žaidynes bei apdovanojimais jis pasivijo absoliutų lyderį tautietį slidininką Bjorną Daehlie'į.

Iš viso O. E. Bjoerndalenas olimpiadose pelnė 7 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Sočio žaidynių sidabras atiteko austrui Dominikui Landertingeriui (+1,3 sek.), o bronza tenkinosi čekas Jaroslavas Soukupas (+5,7 sek.).

1. Ole Einar Bjoerndalen (Norvegija) 24 min. 33,5 sek. (1 baudos ratas)
2. Dominik Landertinger (Austrija) 24:34,8 (0)
3. Jaroslav Soukup (Čekija) 24:39,2 (0)
4. Anton Šipulin (Rusija) 24:39,9 (1)
5. Jean-Philippe le Guellec (Kanada) 24:43,2 (0)
6. Martin Fourcade (Prancūzija) 24:45,9 (1)
...
48. Tomas Kaukėnas 26:26,2 (2)
...
87. Dias Kenešev (Kazachstanas) 30:06,8 (4)

Moterų ledo ritulio turnyrą pergalingai pradėjo JAV ir Kanados rinktinės

Pergale aštuonių komandų Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio turnyrą pradėjo bei A grupės lydere tapo Kanados rinktinė, šeštadienį 5:0 (2:0, 3:0, 0:0) sutriuškinusi Šveicarijos ekipą.

Įvarčius turnyro favoritėms pelnė Jocelyne Larocque (1:25), Tara Watchorn (6:30), Hayley Wickenheiser (23:54), Marie-Philip Poulin (32:28) ir Rebecca Johnston (36:10).

Pirmosiose keturių ekipų A grupės rungtynėse JAV komanda 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) nugalėjo Suomijos ledo ritulininkes.

Amerikietėms po įvartį pelnė Hilary Knight (00:53), Kelli Stack (27:42) ir Alex Carpenter (35:59), o suomėms - Susanna Tapani (55:22).

Suomijos ir JAV ledo ritulininkių dvikova

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, taškai, įvarčiai):

1.Kanada100035:0
2.JAV100033:1
3.Suomija010001:3
4.Šveicarija010000:5

Olimpinių žaidynių B grupėje varžysis Švedijos, Japonijos, Vokietijos ir Rusijos moterų ledo ritulio ekipos.

Komandinio dailiojo čiuožimo varžybose ir toliau pirmauja rusai

Šeštadienį Sočyje tęsėsi komandinio dailiojo čiuožimo varžybos. Po dar trijų rungčių lyderių pozicijas sustiprino Rusijos rinktinė.

Trumpajame šokyje ant ledo sėkmingiausiai pasirodė JAV pora Meryl Davis ir Charlie White'as (75.98 balo), aplenkę kanadiečius Tessą Virtue ir Scottą Moirą (72.98) ir rusus Jekateriną Bobrovą ir Dimitrijų Solovievą (70.27).

Moterų trumpojoje programoje triumfavo Rusijos atstovė 15-metė Julija Lipnitskaja (72.90). Antrą vietą užėmė italė Carolina Kostner (70.84), trečią - japonė Mao Asada (64.07).

Po šios rungties varžybas tęsė tik penkios geriausios komandos. Pasirodymus jau baigė Prancūzijos, Kinijos, Vokietijos, Ukrainos ir Didžiosios Britanijos rinktinės.

Porų laisvojoje programoje nepralenkiami buvo Rusijos čiuožėjai Ksenija Stolbova ir Fiodoras Klimovas (135.09). Jiems nusileido Kanados pora Kristen Moore-Towers ir Dylanas Moscovičius (129.74) bei italų pora Stefania Berton ir Ondrejus Hotarekas (120.82).

5. Japonija 30

Akrobatinio slidinėjimo auksas atiteko Kanados sportininkei, sidabras - čempionės seseriai

Devyniolikmetė kanadietė Justine Dufour-Lapointe tapo Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių akrobatinio slidinėjimo varžybų gūbrinio rungties čempione, finale aplenkusi visas penkias varžoves.

Čempionės rezultatas finale - 22,44 taško.

Sidabro medalis atiteko 22-ejų metų nugalėtojos seseriai Chloei Dufour-Lapointe (21,66), o bronzos apdovanojimu tenkinosi 2010 metų Vankuverio žaidynių čempionė bei šios sporto šakos planetos reitingo lyderė amerikietė Hannah Kearney (21,49).

Kanadietės sesės Chloe ir Justine Dufour-Lapointe

1. Justine Dufour-Lapointe (Kanada) 22,44 tšk.
2. Chloe Dufour-Lapointe (Kanada) 21,66
3. Hannah Kearney (JAV) 21,49
4. Aiko Uemura (Japonija) 20,66
5. Britteny Cox (Australija) 19,43
6. Eliza Outtrim (JAV) 19,37

Vienviečių rogučių varžybose pirmauja vokietis

Vyrų vienviečių rogučių varžybose po pirmos dienos pirmauja Vokietijos atstovas Felixas Lochas. Antroje vietoje žengia Rusijos sportininkas Albertas Demčenko, trečioje - italas Arminas Zoeggeleris.

Pirmame nusileidime greičiausias buvo A. Demčenko (52.170), aplenkęs F. Lochą (52.185) ir A. Zoegglerį (52.506).

Antrą kartą trasą greičiau įveikė F. Lochas (51.964). A. Demčenko užfiksavo antrą laiką - 52.273, o trečias ir vėl liko A. Zoeggleris ( 52.387).

Šuolių su slidėmis varžybų atranką įveikė ir estas

Šuolių su slidėmis nuo tramplino varžybos šeštadienį įvyko atrankos varžybos. Jose iš 61-o dalyvio 40-imt pateko į kitą etapą - tarp jų ir Estijos sportininkas Kaarelas Nurmsalu. Jis atrankoje užėmė 32-ą vietą.