Lietuviai tragiškai pradėjo rungtynes ir po dviejų kėlinių atsiliko net 19 taškų skirtumu – 28:47. Tačiau per pertrauką išklausę Jono Kazlausko ir į rūbinę atskubėjusio Arvydo Sabonio patarimų jie trečio kėlinio pradžioje spurtavo 10:0 ir grįžo į kovą dėl pergalės.

Lemiamame ketvirtyje daugiausiai Renaldo Seibučio pastangomis komandas kelis kartus skyrė vos 3 taškai (52:55, 59:62), bet australai atsilaikė ir šventė pergalę 82:75 bei nustūmė Lietuvą į trečią turnyro lentelės vietą.

Lietuviai šiame mače padarė net 22 klaidas. Prastai susitikimas susiklostė abiems mūsų NBA lygos atstovams: Jonas Valančiūnas per 18 min. pelnė 4 taškus ir prarado 5 kamuolius, o Donatas Motiejūnas žaidė tik 8 min. ir įmetė 2 taškus.

Į aikštę pirmą kartą šiame čempionate buvo mestas ir Kšyštofas Lavrinovičius. Jo sąskaitoje – 8 taškai. Jo brolis Darjušas surinko 14, o R. Seibutis – 21 tašką.

Rungtynės:

Lietuva – Australija 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20).

Lietuva: Renaldas Seibutis 21 (6/7 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 6/6 baudos), Darjušas Lavrinovičius 14, Paulius Jankūnas 9, Kšyštofas Lavrinovičius 8, Martynas Pocius 6, Jonas Valančiūnas (18 min., 6 atk. kam., 5 klaidos), Jonas Mačiulis ir Šarūnas Vasiliauskas po 4, Mindaugas Kuzminskas 3, Donatas Motiejūnas 2 taškai (8 min.). Adas Juškevičius ir Simas Jasaitis (abu žaidė po 8 min.) taškų nepelnė.

Australija: Joe Inglesas 18, Aronas Baynesas 14 (5/12 dvitaškiai), Matthew Dellavedova 13, Bradas Newley 10, Ryanas Broekhoffas 8, Davidas Andersenas 7, Brockas Motumas 6, Nathanas Jawai 4, Cameronas Bairstow 2 taškai.

Klaidos: Lietuva 22 – Australija 14.

Lietuvos ir Australijos krepšininkai susitiko ir visai prieš čempionatą: rugpjūčio 11 d. Klaipėdoje vykusį mačą 91:78 laimėjo mūsiškiai.

Tiesa, paskutinėje oficialioje tarpusavio dvikovoje (2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse) net 106:75 triumfavo australai. Lietuviams – tai antras skaudžiausias pralaimėjimas per visą istoriją. Nesėkmė didesniu skirtumu buvo patirta tik 1992 m. Barselonos olimpiadoje prieš JAV „Svajonių komandą“ – 76:127.

Rungtynių eiga:

Kitose D grupės rungtynėse antradienį Meksika 79:55 pranoko Angolą, o Slovėnija 89:72 buvo pranašesnė už Pietų Korėją.

Trečiadienį lietuviams 21 val. iššūkį mes korėjiečiai.

Mūsiškiai planetos pirmenybes pradėjo pergalingai – 87:74 nugalėjo Meksiką ir 75:62 įveikė Angolą. Tuo metu australai 80:90 neatsilaikė prieš slovėnus, bet net 89:55 sutriuškino pietų korėjiečius.