TOK neleido R.Leleivytės pakeisti I.Čilvinaite: Lietuvos olimpiečių sumažėjo iki 62-iejų

 (56)
Penktadienį Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pranešė, kad neleidžia Lietuvai pakeisti įtarimų vartojus draudžiamą preparatą prislėgtos dviratininkės Rasos Leleivytės Inga Čilvinaite - šią informaciją portalui DELFI patvirtino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atstovas spaudai Bronius Čekanauskas.
Rasa Leleivytė
Rasa Leleivytė
© AFP/Scanpix

Nors trečiadienio vakarą nemalonių žinių iš Kiolno laboratorijos sulaukusi Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) ketvirtadienį TOK skubiai paprašė sukeisti Londono žaidynėse startuosiančios sportininkės pavardę, jos prašymas nebuvo patenkintas.

To priežastis - sportininkus keisti galima visais atvejais, išskyrus tą, jei jie įkliūna dėl dopingo.

Tokiu būdu Lietuvos sportininkų delegacija Londone sumažėjo nuo 63-ijų iki 62-iejų atletų.Po mandatinės komisijos Lietuvos atstovai apsigyveno olimpiniame kaimelyje. Per tris kaimelius – pagrindinį, buriavimo ir irklavimo – Lietuvos olimpinė misija turi 108 vietas (lovas).

Iš sportininkų pirmieji buriavimo olimpiniame kaimelyje liepos 20 d. apsigyvens buriuotojai. Po poros dienų atvyks gimnastai, dar po dienos - plaukikai.

Krepšininkai kaimelyje įsikurs liepos 27-ąją, žaidynių atidarymo dieną. Beje, žaidynių atidarymo parade galės dalyvauti visi sportininkai ir po vieną sporto šakos atstovą bei dar du misijos vadovus.

Liepos 24 d. olimpiniame kaimelyje bus iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava. Šiose iškilmėse tradiciškai dalyvauja ir svečiai. Į olimpinį kaimelį planuoja atvykti nepaprastasis ir įgaliotasis Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje J. E. Oskaras Jusys.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

RIO 2016 karščiausias naujienas sužinokite per Facebook Messenger platformą

 

RIO 2016

Apsimelavusiam JAV plaukikui R. Lochtei gresia kalėjimas (1)

JAV plaukikui Ryanui Lochte iškelti kaltinimai, kad jis paskelbė melagingą pareiškimą, jog tapo ginkluoto apiplėšimo auka, kai dalyvavo Rio de Žaneiro olimpiadoje, ketvirtadienį pranešė Brazilijos policija.

K. Duranto ir D. Jordano siautulys Europoje: šampanas, rūkalai ir įspūdingos merginos (37)

Olimpinius aukso medalius Rio de Žaneire iškovoję JAV krepšininkai Kevinas Durantas ir DeAndre Jordanas švęsti išvyko ne į gimtinę, o į Europą. Jau keletą dienų NBA žvaigždės šėlsta Graikijoje, o linksmybės įsibėgėja vis labiau.

V. Putinas: draudimas Rusijos sportininkams dalyvauti parolimpiadoje – neteisėtas ir nežmoniškas (42)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pasmerkė draudimą visiems jo vadovaujamos šalies parolimpiečiams dalyvauti Rio de Žaneiro žaidynėse ir sakė toliau dėsiantis pastangas, kad diskvalifikacija būtų atšaukta.

Iš Rio grįžusiai J. Jefimovai – V. Putino dėmesys, 5 milijonai, ordinas ir baltas BMW (706)

Ketvirtadienį Rusijos sostinėje Maskvoje pagerbiami šalies olimpiečiai, kurie Rio de Žaneiro olimpiadoje iškovojo medalius – Kremliuje vykstančiame iškilmingame sportininkų priėmime juos sveikina pats prezidentas Vladimiras Putinas, ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas ir sporto ministras Vitalijus Mutko.

Lietuviškos sportinės aprangos tradicijas Rio tęs parolimpiečiai

Lietuvą apėmusi olimpinių žaidynių karštinė dar neketina trauktis. Lietuvos parolimpiečių rinktinės sportininkai jau gyvena rugsėjo 7–ąją Rio de Žaneire prasidėsiančios parolimpiados nuotaikomis. Į Braziliją kartu su sportininkais oficialiai išlydėta 34 asmenų delegacija, pasipuošusi bendrovės „Audimas“ kurtomis aprangomis. Nors iš pirmo žvilgsnio olimpiečių ir parolimpiečių aprangos atrodo identiškos, tačiau parolimpinėse žaidynėse, kaip ir neįgaliųjų sporto šakose, yra specifinių reikalavimų, susijusių su sportine apranga.