Tai buvo antrasis Kinijos sportininko apdovanojimas žaidynėse, po iškovotos bronzos su Qinu Kai praėjusią savaitę sinchroniniuose šuoliuose nuo 3 m tramplino.

Sidabro medalininku tapo britas Jackas Laugheris (523,85), o bronza tenkinosi vokietis Patrickas Hausdingas (498,90 balo).

Likus dviem rungtims (vyrų ir moterų šuoliai nuo 10 m bokšto), Kinijai žaidynių šuolių į vandenį varžybose jau atiteko penki aukso apdovanojimai iš šešių.

2008 metų Pekino olimpiadoje Kinijos šuolininkai į vandenį sugebėjo susižerti septynis aukso medalius.

Pirmąjį aukso medalį per visą olimpinių žaidynių istoriją savo šaliai bokso turnyre iškovojo 27–erių metų brazilas Robsonas Conceicao.

Antradienį 9 tūkst. žiūrovų akivaizdoje svorio kategorijos iki 60 kg finale Brazilijos boksininkas 3:0 (30:27, 29:28, 29:28) nugalėjo 21-erių metų prancūzą Sofiane'ą Oumihą.

Bronzos medaliai šioje svorio kategorijoje įteikti nesėkmes pusfinalyje patyrusiems kubiečiui Lazaro Jorge Alvarezui bei mongolui Otgondalai Dorjnyambuu.

Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių stalo teniso turnyre antradienį auksą moterų komandinėse varžybose iškovojo bei 2012 metų Londono olimpiados čempionės titulą apgynė Kinijos rinktinė.

Antradienį Xiaoxia Li, Shiwen Liu ir Ning Ding finale 3:0 nugalėjo sidabrą pelniusias Vokietijos atstoves – Ying Han, Petrissą Solją bei Xiaoną Shan.

Tai buvo 27-asis Kinijos iškovotas auksas iš 31 nuo 1988 metų Seulo žaidynių, kuomet stalo tenisas tapo olimpine sporto šaka.

Bronzos apdovanojimus iškovojo japonės Ai Fukuhara, Kasumi Ishikawa ir Mima, mače dėl trečiosios vietos 3:1 įveikusios singapūrietes Mengyu Yu, Tianwei Feng bei Yihan Zhou.

Antradienį išdalintas paskutinysis – penkioliktas – XXXI vasaros olimpinių žaidynių Brazilijoje sunkiosios atletikos turnyro medalių komplektas.

Auksą vyrų varžybose (svorio kategorija +105 kg) iškovojo 22–ejų metų Europos čempionas Laša Talachadzė, sumoje su 473 kg užfiksavęs naują pasaulio bei olimpinį rekordą.

Rovimo veiksmu čempionas iškėlė 215 kg, stūmime jam pakluso 258 kg svorio štanga, o artimiausią varžovą jis aplenkė 22 kg.

Sidabro medalis atiteko armėnui Gorui Minasianui (451 kg; 210+241), bronza – kitam Gruzijos sunkiaatlečiui Irakliui Turmanidzei (448 kg; 207+241).

Favoritu laikytas iranietis Behdadas Salimikordasiabi rovime užfiksavo naują planetos rekordą (216 kg) ir pirmavo, tačiau stūmime sensacingai neįveikė pradinio svorio bei pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)