Pastarieji su 454,32 taško triumfavo vyrų sinchroninių šuolių nuo 3 m tramplino rungtyje.

Sidabro medalius finalo etape pelnė amerikiečiai Samas Dormanas ir Mike'as Hixonas (450,21 tšk.), o bronza tenkinosi kinai Cao Yuanas ir Qinas Kai'us (443,70 taško).

Baidarių slalomo varžybose auksas atiteko britui

Vienviečių baidarių slalomo varžybų aukso medalis trečiadienį atiteko britui Josephui Clarke'ui, kuris dešimties finalo dalyvių trasoje sugaišo 88,53 sekundės.

Rio de Žaneiro olimpiados čempionas vos 0,17 sekundes aplenkė sidabrą iškovojusį dukart pasaulio čempioną slovėną Peterį Kauzerį.

Bronzos medalis atiteko planetos pirmenybių nugalėtojui čekui Jiržiui Prškavecui, kurį nuo olimpinio čempiono skyrė 0,46 sekundės.

Gimnastikoje triumfavo japonas

Sportinės gimnastikos turnyre vyrų daugiakovės varžybų nugalėtoju su 92,365 balo trečiadienį tapo Japonijos rinktinės lyderis bei šešiskart pasaulio čempionas Kohei Uchimura.

Tai buvo jau trečias 27–erių metų Japonijos gimnasto iškovotas olimpinių žaidynių aukso apdovanojimas.

Sidabro medalio savininku tapo ukrainietis Olegas Verniajevas (92,266 balo), o bronza tenkinosi dukart planetos pirmenybių prizininkas britas Maxas Whitlockas (90,641 balo).

K. Uchimura tapo pirmu gimnastu po tautiečio Sawao Kato (1972), kuriam pavyko apginti vasaros olimpinių žaidynių čempiono titulą.

Gimnastikos vyrų asmeninės daugiakovės rezultatai:

1. Kohei Uchimura (Japonija) – 92,365 balo;
2. Oleg Verniajev (Ukraina) – 92,266;
3. Max Whitlock (D. Britanija) – 90,641.

Auksas dziudo varžybose atiteko japonams

Dziudo varžybose trečiadienį abu aukso apdovanojimai atiteko Japonijos sportininkams.

Moterų svorio kategorijoje iki 70 kg triumfavo 26–erių metų Haruka Tachimoto, kuri planetos reitinge yra keturiolikta, finale nugalėjusi triskart pasaulio čempionę kolumbietę Yuri Alvear, kuri 2012 metų olimpiadoje Londone pelnė bronzą.

Bronzos medalius šioje svorio kategorijoje iškovojo britė Sally Conway ir vokietė Laura Vargas Koch.

Vyrų varžybose iki 90 kg nugalėjo 21–erių metų JAV gimęs japonas Mashu Bakeris, finale privertęs pasiduoti gruziną Varlamą Lipartelianį.

Bronzos apdovanojimai šioje svorio kategorijoje buvo įteikti pasaulio čempionui Gwakui Dongui-Hanui iš Pietų Korėjos ir kinui Chengui Xunzhao.

Sunkiosios atletikos varžybų auksas atiteko kinei ir kazachui

Čempionės titulą sunkiosios atletikos varžybų svorio kategorijoje iki 69 kg iškovojo kinė Xiang Yanmei. Rovimo veiksmu čempionė iškėlė 116 kg svorį, stūmime jai pakluso 145 kg svorio štanga, o sumoje surinko 261 kg.

Sidabro medalininke šioje svorio kategorijoje tapo Kazachstano sportininkė Žazira Žapparkul (259 kg; 115+144), o bronza tenkinosi egiptietė Sara Ahmed (255 kg; 112+143).

Tai buvo pirmas Egipto apdovanojimas vasaros olimpinių žaidynių sunkiosios atletikos varžybose nuo 1948 metų.

Vyrų varžybų svorio kategorijoje iki 77 kg Kazachstano sportininkas Nidžatas Rahimovas, sumoje surinkęs 379 kg. Nugalėtojo rezultatas rovime – 165 kg, o stūmime jis pagerino pasaulio rekordą – 214 kg.

379 kg sumoje taip pat surinko, tačiau būdamas šiek tiek sunkesnis nei varžovas sidabrą pelnė 2012 metų Londono žaidynių čempionas kinas Lyu Xiaojunas. Azijos atstovas užfiksavo naują pasaulio rekordą rovime – 177 kg, o stūmimo veiksmu iškėlė 202 kg štangą.

Bronzos apdovanojimas šioje svorio kategorijoje atiteko egiptiečiui Mohamedui Mahmoudui, kuris sumoje surinko 361 kg (165+196).

Fechtavimosi turnyre išdalinti du apdovanojimų komplektai

Rapyrininkių varžybų olimpine čempione tapo rusė Inna Deriglazova, finale 12:11 privertusi pasiduoti 2012 metų Londono olimpinių žaidynių nugalėtoją italę Elisą Di Franciscą.

Bronzos medalis atiteko tunisietei Ines Boubakri. Tai – pirmas šios sporto šakos istorijoje Afrikos atstovei, kuri akistatoje dėl trečios vietos 15:11 nugalėjo kitą Rusijos sportininkę Aidą Šanajevą.

Vyrų kardininkų varžybų olimpinio čempiono titulą apginti pavyko vengrui Aronui Szilagyi, kuris finale 15:8 sutriuškino amerikietį Darylą Homerį.

Bronzos apdovanojimu šioje rungtyje tenkinosi Pietų Korėjos atstovas Kimas Junghwanas, 15:8 įveikęs iranietį Mojtabą Abedinį.

Medalių dalybas pradėjo stalo tenisininkai

Apdovanojimų dalybas pradėjo stalo tenisininkai.

Moterų vienetų varžybų auksą iškovojo kinė Ding Ning, finale per 74 minutes 4:3 (11:9, 5:11, 14:12, 9:11, 8:11, 11:7, 11:7) privertusi pasiduoti tautietę Xiaoxią Li ir atsirevanšavusi varžovei už pralaimėjimą 2012 metų Londono olimpiados varžybų finale.

Bronzos medalis atiteko Šiaurės Korėjos atstovei Song I Kim, kuri mače dėl trečios vietos per 49 minutes 4:1 (11:7, 11:7, 11:5, 12:14, 11:5) sutriuškino japonę Ai Fukuhurą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)