Didžiausią turnyro staigmeną pateikė pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių olimpinių žaidynių ekipų patekusios Serbijos tinklininkės, pusfinalyje penkių setų kovoje 3:2 (20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13) palaužusios pasaulio čempionės ir Londono žaidynių vicečempionės JAV rinktinės pasipriešinimą.

Kitame pusfinalio mače planetos vicečempionė Kinijos ekipa 3:1 (27:25, 23:25, 29:27, 25:23) įveikė taip pat pirmą kartą olimpiadų pusfinalyje žaidžiančią Olandijos komandą ir į žaidynių finalą pateko po dvylikos metų. Kinės olimpinį auksą yra iškovojusios 1984 ir 2004 metais, o 1996-aisiais tenkinosi sidabru.

Rio de Žaneiro vasaros olimpiados vyrų paplūdimio tinklinio aukso medalius iškovojo brazilai Alisonas Cerutti ir Bruno Oscaras Schmidtas, ketvirtadienį finale po 45 minučių kovos 2:0 (21:19, 21:17) įveikę italus Paolo Nicolai bei Danielę Lupo.

Beje, Alisonui Cerutti tai jau antras olimpinis medalis – prieš ketverius metus Londone jis su kitu partneriu pralaimėjo finalinę dvikovą ir tenkinosi sidabru.

Bronzos medaliai Rio de Žaneire atiteko olandams Alexanderiui Brouweriui ir Robertui Meeuwsenui, kurie mažajame finale po 46 minučių kovos 2:0 (23:21, 22:20) įveikė rusus Viačeslavą Krasilnikovą ir Konstantiną Semionovą.