22-ąjį aukso medalį apskritai (13-ą asmeninėse varžybose) ir ketvirtą Rio de Žaneire iškovojo amerikietis Michaelas Phelpsas, aplenkęs visus 200 m kompleksinio plaukimo distancijoje. Amerikietis nuotolį įveikė per 1 minutę 54,66 sekundės ir net 1,95 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį japoną Kosukę Hagino.

Bronza šioje rungtyje atiteko kinui Shunui Wangui – 1 min. 57,05 sek.

M. Phelpsas pagerino 2168 metų senumo rekordą. Senovės Graikijoje, kuri ir yra olimpinių žaidynių lopšys, dar 188 metais prieš mūsų erą gimė Leonidas iš Rodo. Būtent šią legendinę figūrą Rio de Žaneire aplenkė 31-erių amerikietis.

Legendinis sprinteris Leonidas iš Rodo per ketverias olimpines žaidynes, vykusias atitinkamai 164, 160, 156 ir 152 metais prieš Kristų, iškovojo 12 auksinių titulų asmeninėse varžybose. Olimpinių žaidynių istorikų teigimu, iki šiol tai buvo pats seniausias olimpinis rekordas, tačiau Brazilijoje jam buvo lemta būti pagerintam po... 2168 metų.

Moterų 200 m nugara nuotolyje auksą iškovojo japonė Rie Kaneto, vyrų 200 m nugara rungtyje triumfavo amerikietis Ryanas Murphy's, o moterų 100 m laisvuoju stiliumi nuotolyje aukso medaliai įteikti amerikietei Simonei Manuels ir kanadietei Penny Oleksiak: