Finalinis plaukimas turėjo vykti pirmadienį, tačiau dėl nepalankių oro sąlygų buvo nukeltas į antradienį.

Po dešimties plaukimų į finalą pateko dešimt geriausių buriuotojų iš 37 startavusių. Lietuvos olimpinės delegacijos vėliavnešė G. Scheidt prieš medalių lenktynes buvo šešta, tačiau jau nebeturėjo galimybių užkopti ant prizininkų pakylos, nes nuo trečios vietos ją skyrė 25 taškai. Gintarė geriausiu atveju po finalinio plaukimo galėjo pakilti į ketvirtą poziciją.

Mūsų šalies buriuotojai koją pakišo diskvalifikacija už starto taisyklės pažeidimą pirmame plaukime, kuriame ji finišavo antra. Jei ne diskvalifikacija (38 b. tšk.), Gintarė prieš finalines lenktynes su 63 baudos taškais būtų buvusi ketvirta ir būtų galėjusi pretenduoti net į aukso medalį.

G. Scheidt, atmetus prasčiausią rezultatą, gavo 90 baudos taškų. Tiek pat taškų – ir šeštą vietą užėmusios švedės Josefinos Olsson sąskaitoje. Ji klasifikuota aukščiau už Gintarę, nes užėmė aukštesnę vietą finaliniame plaukime.

Olimpine čempione tapo lyderės poziciją išsaugojusi 2011 ir 2014 metų pasaulio čempionė olandė Marit Bouwmeester (61 b. tšk.). Ji antradienį finišavo septinta. Sidabro medalį iškovojo airė Annalisė Murphy (67 b. tšk.), o bronzą pelnė praėjusių metų pasaulio čempionė danė Anne-Marie Rindom (71 b. tšk.).

Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoja belgė Evi van Acker (78 b. tšk.) liko ketvirta, o penktą vietą užėmė 2013 metų pasaulio vicečempionė suomė Tuula Tenkanen (86,6 b. tšk.).

Finalinį plaukimą laimėjo britė Alison Young. Ne kartą buvusi lyderės pozicijoje Gintarė į priekį dar praleido australę Ashley Stoddart ir J. Olsson.

G. Scheidt geriausiai pasirodė antrame plaukime. Lietuvei jį pavyko laimėti. Šeštame plaukime Gintarė finišavo penkta, o devintame – ketvirta.

Londono olimpiados čempionė bei Pekino olimpiados bronzos medalio laimėtoja kinė Lijia Xu finaliniame plaukime nedalyvavo. Ji užėmė 18-ą vietą.

Galutiniai rezultatai:

1. Marit Bouwmeester (Nyderlandai) - 61 b. tšk.

10. Paige Railey (JAV) - 131.

Taškai buriavime skaičiuojami sudedant užimtas vietas. Kas turi mažiau taškų, t.y. daugiau aukštesnių vietų, tas ir pirmauja. Medalių plaukime baudos taškai dvigubinami ir pridedami prie jau turimų. Jei sportininkė užima pirmą vietą, ji gauna du, jei dešimtą – 20 baudos taškų.

2012 metų pasaulio čempionė G. Scheidt, kuri yra ištekėjusi už Brazilijos buriavimo legendos Roberto Scheidto, dalyvavo trečioje savo olimpiadoje. Pekino žaidynėse ji iškovojo sidabro medalį, o Londone užėmė šeštą vietą.

R. Scheidtas antradienį laimėjo „Laser“ klasės varžybų finalinį plaukimą ir galutinėje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą (89 b. tšk.). 43-ejų metų buriuotojas dalyvavo šeštose olimpinėse žaidynėse ir pirmą kartą liko be medalio.

Olimpiniu čempionu tapo australas Tomas Burtonas (73 b. tšk.). Sidabro medalį iškovojo keturiskart Europos čempionas kroatas Tončis Stipanovičius (75 b. tšk.), o bronzos – Naujosios Zelandijos atstovas Samas Meechas (85 b. tšk.).

Šioje rungtyje dalyvavo 46 sportininkai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)