Per dvejas ankstesnes savo karjeros olimpiadas sukaupta patirtimi Z. Sendriūtei pasinaudoti pavyko: lietuvė atrankos varžybų A grupėje užėmė šeštą vietą, kai diską geriausiu bandymu numetė 60,79 m ir pagerino asmeninį sezono rekordą. Bendroje įskaitoje lietuvė – 11-a.

Pirmas ir antras mūsiškės metimai buvo nesėkmingi, o trečiasis atvėrė kelią į finalą.

Geriausiai atrankoje pasirodė kubietė Yaime Perez (65,38 m), kinė Xinyue Su (65,14 m), kroatė Sandra Perkovič (64,81 m) ir australė Dani Samuels (64,46 m).

Kvalifikacinis normatyvas – 62 m. Iš viso finale varžysis dvylika sportininkių iš 34-ių startavusių.

Finalas vyks antradienį 17 val. 20 min. Lietuvos laiku.

Z. Sendriūtei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) Rio iškėlė tikslą užimti 8-16 vietą, taigi ji jį jau įvykdė.

Jos asmeninis rekordas – 65 m 97 cm, o šį sezoną lietuvė diską toliausiai sviedė 60 m.

2008 m. Pekine žemaitė iš Skuodo liko už finalo ribos (54,81 m, 33-ia vieta), o 2012 m. Londone užėmė devintąją vietą (61,68 m). Tiesa, praėjus kiek daugiau nei pusmečiui po žaidynių, ji sulaukė žinios apie Rusijos atletės Darijos Piščalnikovos diskvalifikaciją. Lietuvė pakilo į aštuntą vietą, garantuojančią valstybinę premiją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)