Andrius viršijo savo geriausią sezono rezultatą. Sėkmingiausias buvo paskutinis, trečias, lietuvio bandymas. Pirmu mėginimu jis diską nusviedė 59 m 50 cm, o antras bandymas buvo neįskaitytas. Po dviejų mėginimų lietuvis savo grupėje buvo tik 11-as. Tačiau A. Gudžius susikaupė ir paskutiniu metimu įrodė, kad yra vertas būti finale.

Atrankos A grupės varžybose dalyvavo 17 sportininkų. Šioje grupėje kvalifikacinį normatyvą (65 m 50 cm) įvykdė ir iškart į finalinį dvyliktuką pateko tik du atletai – Pekino olimpiados vicečempionas, 2015 metų pasaulio ir 2010 bei šių metų Europos čempionas lenkas Piotras Malachowskis (65 m 89 cm) ir austras Lukas Weisshaidingeris (65 m 86 cm).

Tarp visų 35-ių atrankos varžybų dalyvių A. Gudžiaus rezultatas buvo ketvirtas. Lietuvį dar aplenkė B grupės varžybose geriausiai pasirodęs vokietis Christophas Hartingas (65 m 41 cm). Jo vyresnysis brolis Robertas patyrė fiasko – Londono olimpiados ir triskart pasaulio čempionas liko už finalo borto. R. Hartingo pirmi du bandymai buvo neįskaityti, o trečiu jis diską nusviedė 62 m 21 cm ir liko tik 15-as.

Robertas Hartingas

Pekino olimpinių žaidynių čempionas, Londono olimpiados bronzos medalio laimėtojas ir 2007 metų pasaulio čempionas estas Gerdas Kanteris (64 m 2 cm) liko penktas. Beje, 37-erių metų Estijos disko metikas yra vyriausias savo šalies olimpinės rinktinės narys.

Finalas, kuriame varžysis 12 stipriausių disko metikų, vyks šeštadienį 16.50 val.