Abu klubai skirtingai pradėjo Senojo žemyno svarbiausias varžybas: žalgiriečiai pirmame ture svečiuose pralaimėjo Madrido „Real“ krepšininkams 71:80, o Rusijos atstovai įveikė italų Sasario „Banco di Sardegna“ komandą 88:86.

VTB Vieningoje lygoje naugardiečiai laimėjo visas trejas rungtynes, o prieš savaitę vykusiame mače rusai sugebėjo panaikinti net 19 taškų deficitą Italijoje.

Kaune scenarijus buvo kitoks. „Žalgiris“ iš karto perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti savo sąlygas rusų ekipai. Po apylygio pirmo kėlinio, kauniečiai antrame ketvirtyje ėmė negrįžtamai tolti nuo oponentų. Kėlinio pabaigoje mūsiškių pranašumas jau buvo rekordinis - 48:24. Per antras 10 minučių svečiai sukrapštė vos 7 taškus.

Trečio kėlinio pradžioje nedidelį nerimą sukėlė prasta atkarpa 0:9, bet po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės žalgiriečiai susiėmė ir ėmė triuškinti Nižnij Novgorodo komandą. Mūsiškiai šventė pirmą, bet labai įspūdingą pergalę šio sezono Eurolygoje - 97:63.

Tai - trečia pagal taškų skirtumo dydį mūsiškių pergalė per visą Eurolygos istoriją.

Rungtynių eiga:

Rezultatas:

„Žalgiris“ (1/1) - „Nižnij Novgorod“ (1/1) - 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13 (12:59 min., 4/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), Darius Songaila (19:22, 6/8 dvitaškiai), Robertas Javtokas (18:14, 4 atk. kanm., 2 rez. perdav., 5/7 dvitaškiai, 2/2 baudos) ir Jamesas Lee Andersonas (19:46, 5 atk. kam., 3 rez. perdav. 4/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/1 baudos) po 12, Vaidas Kariniauskas 11 (4/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Artūras Gudaitis 10 (7 atk. kam., 3/3 dvitaškiai, 4/6 baudos), Vytenis Lipkevičius 9 (4 atk. kam., 3 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/3 baudos), Lukas Lekavičius 6 (3 atk. kam., 3 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/3 baudos), Artūras Milaknis 5 (2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/1 baudos), Tomas Dimša 4 (07:32, 2/2 dvitaškiai), Donatas Tarolis 2 (10:00, 2 atk. kam., 1/1 dvitaškiai), Edgaras Ulanovas (3 atk. kam., 3 rez. perdav., 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos) 1 taškas.

„Nižnij Novgorod“: Tayloras Rochestie 16 (4/8 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/3 baudos), Trey Thompkinsas 10 (1/5 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/4 baudos), Artiomas Parachovskis 9 (6 atk. kam.), Vladimiras Ivlevas (5 atk. kam.) ir Tarence'as Kinsey po 7, Willas Danielsas 6, Dmitrijus Chvostovas ir Ivanas Saveljevas po 4, Jevgenijus Baburinas (25:56, 7 atk. kam.), Semionas Antonovas (22:29), Dmitrijus Golovinas (14:21) ir Maksimas Krivošejevas po 0 taškų.

Blokai: „Žalgiris“ 2 – 2 „Nižnyj Novgorod“;

Pražangos: „Žalgiris“ 27 – 23 „Nižnyj Novgorod“.

Šios A grupės vienu lyderiu tapo Jono Mačiulio atstovaujamas Madrido „Real“ (Ispanija) klubas, penktadienį svečiuose 76:75 (19:16, 16:15, 20:25, 21:19) įveikęs antrą nesėkmę patyrusią Kazanės „Uniks“ (Rusija) komandą.

Paskutinėse A grupės antrojo turo rungtynėse antrą pergalę iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) krepšininkai, svečiuose 82:75 įveikę Sasario „Dinamo“ (Italija) ekipą.

Turkai lenkia ispanus dėl gresnio taškų santykio.