Nuo pirmųjų minučių klaipėdiečiai ėmė diktuoti sąlygas aikštėje ir rasdavo atsaką į kiekvieną svečių spurtą. Po 20 žaidimo minučių „Neptūnas“ pirmavo 8 taškais – 41:33.

Po pertraukos Kazio Maksvyčio auklėtiniai ant parketo grįžo su papildoma energija ir spurtavę 10:2 įgijo rekordinę persvarą (53:35). Tačiau netrukus šeimininkai krito į duobę, pralaimėjo atkarpą net 2:17, ir intriga vėl sugrįžo (55:52).

Paskutinį ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo būdamas priekyje 7 taškais (61:54) ir tuoj pat susigrąžino dviženklį pranašumą (66:54). Vis tik stebuklus ant parketo išradinėjančio prancūzo Thomaso Huertelio vedina „Laboral Kutxa“ komanda surengė galingą spurtą 14:0 ir išlygino rezultatą (68:68).

Per likusias 4 minutes vyko tikras nervų karas. Nors uostamiesčio ekipa bandė atitrūkti (73:68), apmaudžios klaidos ir fantastiški Th. Huertelio metimai atstatė pusiausvyrą (75:75).

Varžovai kiek netikėtai be klaidų atakavo iš toli, bet Deividas Gailius pataikė tritaškį nuo lentos, o Simas Galdikas po idealaus Mindaugo Girdžiūno perdavimo įrideno kamuolį į krepšį (80:79).

Likus žaisti 14 sekundžių kamuolys priklausė svečiams, bet Th. Huertelis nepataikė iš vidutinio nuotolio, o kamuolį atkovojęs D. Gailius stojo mesti baudų metimų. Pirmasis buvo netaiklus, o antrą gynėjas prametė tyčia ir ispanams laiko nebeliko – „Neptūnas“ šventė pelnytą pergalę – 80:79.

Nesustabdomas šioje dvikovoje buvo Vitorijos komandos prancūzas Th. Huertis. Jis pasiekė net tris asmeninius Eurolygos rekordus – pagal žaistas minutes (36), pelnytus taškus (31) ir naudingumo balus (36).

Rungtynių eiga:

Klaipėdos „Neptūnas“ (3/3) – Vitorijos „Laboral Kutxa“ (2/4) 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25)

„Neptūnas“: Mustafa Shakuras (6/10 dvit., 4/4 baud. met.) ir Donatas Zavackas (2/2 dvit., 4/4 trit.) po 16, Deividas Gailius 12 (4/6 dvit., 1/4 trit., 1/5 baud. met.), Martynas Mažeika (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas ir Simas Galdikas (7 atk. kam.) po 8, Valdas Vasylius 6, Egidijus Dimša 3, Keithas Bensonas (2:22 min.) ir Justas Sinica (3:38 min.) taškų nepelnė, o Raidas Nacius nežaidė.

„Laboral Kutxa“: Thomasas Huertelis 31 (2/5 dvit., 8/10 trit., 3/3 baud. met., 5 rez. perd., 36 naud. bal.), Coltonas Iversonas 12 (8 atk. kam.), Mirza Begičius (12:31 min.) ir Davis Bertanis (2/4 dvit., 1/10 trit., 1/1 baud. met.) po 8 taškus.

Pražangos: „Neptūnas“ 25 – 20 „Laboral Kutxa“

Pirmame tarpusavio susitikime Ispanijoje klaipėdiečiai varžovams neprilygo – 69:88. K. Maksvyčio auklėtiniai Stambule taip pat nesugebėjo pasipriešinti „Galatasaray“ krepšininkams (68:94), bet savų žiūrovų akivaizdoje tik po pratęsimo nusileido Pirėjo „Olympiacos“ (81:85) komandai bei nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (83:81) ir Valensijos „Valencia Basket“ (94:87) klubus.

Pirmame rate dvi pergales iškovojo ir „Laboral Kutxa“ ekipa. Be uostamiesčio komandos jie sugebėjo palaužti tik „Galatasaray“ krepšininkų pasipriešinimą (91:90). Ibono Navarro vadovaujama ekipa nusileido ir „Olympiacos“ (57:63), ir „Valencia Basket“ (69:79), ir „Crvena Zvezda“ (66:86) klubams.