Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo net 35 taškus pelnęs (8 atk. kam., 6 klaidos, 5/9 tritaškiai) Tadas Sedekerskis.

Rokas Gadiliauskas prisidėjo dvigubu dubliu (10 taškų, 15 atk. kam.). Iš viso tik šeši Lietuvos ekipos žaidėjai pelnė taškus.

Turkijos komandoje išsiskyrė Omeras Yurtsevenas, surinkęs 18 taškų.

Lietuviai 4 taškais be atsako pradėjo rungtynes, tačiau netrukus sėkmingomis atakomis atsakė turkai ir išsiveržė į priekį (7:4). Įpusėjus ketvirčiui Turkijos krepšininkai išlaikė persvarą savo rankose (15:12), o per kitas 5 minutes nežymiai ją padidino (27:23).

Antrame ketvirtyje tarp ekipų toliau vyko atkakli kova. Nors pranašumą turėjo Turkijos atstovai, tačiau lietuviai nuolat kvėpavo jiems į nugarą (32:29, 5 min.). Situacija nesikeitė iki pat didžiosios pertraukos, kuriai prasidėjus Turkijos rinktinė pirmavo minimaliai – 34:33. Turkai geriau išnaudojo Lietuvos komandos klaidas (7), po kurių per pirmuosius du kėlinius pelnė 11 taškų, lietuviai 5 varžovų klaidas pavertė 2 taškais. Bet Lietuvos krepšininkai metė net 19 baudų metimų (pataikė 15, 78,9 proc.), varžovai tik 6 (pataikė 2, 33,3 proc.).

Po E. Stankevičiaus tolimo metimo trečiame kėlinyje lietuviai pirmavo 47:44 (8min.), R. Gadiliauskas dvitaškiu persvarą padidino (49:44). Atsitokėję turkai neleido įsismaginti Lietuvos komandai ir įpusėjus ketvirčiui atsiliko tik minimaliai (49:50). Didesnės iniciatyvos iki kėlinio pabaigos neturėjo nei viena ekipa, bet prieš lemiamą rungtynių dalį 3 taškų persvarą turėjo Lietuvos rinktinė – 58:55.

Turkai netruko išlyginti rezultatą (58:58, 9 min.), bet T. Sedekerskio tolimas šūvis buvo tikslus ir lietuviai vėl priekyje – 61:58. Tritaškių lenktynės tęsėsi, nes kitoje atakoje tuo pačiu vėl atsakė varžovai (61:61). Nė viena komanda nenorėjo nusileisti, todėl likus žaisti 5 minutes rezultatas buvo lygus (63:63). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę tiksliau ir agresyviau sužaidę turkai sukaupė 6 taškų pranašumą (74:68), o lietuviai niekaip nerado kelių link varžovų krepšio. Tolimi metimai lėkė pro šalį, o likus žaisti mažiau nei minutę Turkijos ekipa jau pirmavo 8 taškais. Per likusį laiką lietuviai stebuklo nesukūrė ir patyrė pirmą nesėkmę.

Įdomu, jog Turkijos krepšininkai antroje rungtynių dalyje nemetė nei vieno baudos metimo. Jie taip pat mažiau klydo (11-19) ir perėmė 13 kamuolių, kai lietuviai vos 2. Lietuvos komanda kiek geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (47:41), bet nesulaukė didesnės atsarginių žaidėjų pagalbos. Nuo suolo pakilę Lietuvos žaidėjai pelnė 9 taškus, Turkijos – 38. Po greitų atakų turkai pelnė 18 taškų, lietuviai – vos 8.

Kitas rungtynes Lietuvos komanda žais ketvirtadienį su serbais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)