Tokiu būdu „Neptūnas“ perrašė LKL istoriją - nuo 1964 metų gyvuojantis uostamiesčio klubas pirmą kartą džiaugiasi medaliais.

Prieš tai „Neptūnas“ LKL mažajame finale žaidė ir 2007, ir 2009 metais, tačiau abu kartus nusileido Šiaulių „Šiaulių“ ekipai. 2007 metais serija baigėsi sausu rezultatu 0:3, o 2009-ais klaipėdiečiai nusileido priešininkams tik po atkaklios kovos - 2:3.

„Prienai“ LKL bronzos medalius laimėjo pastaruosius du sezonus - 2011 ir 2012 metais.

Rungtynių eiga:

Susitikimą dviem lengvais taškais pradėjo naudingiausias ir rezultatyviausias LKL sezono žaidėjas Gediminas Orelikas, netrukus dėjimu pasižymėjo Artūras Valeika ir šeimininkai pirmavo 4:0. Komandos ir toliau daugiau dėmesio skyrė puolimui ir apsikeitė keturiais tritaškiais iš eilės - 10:8. Po antro A. Valeikos dėjimo ir Valdo Vasyliaus tritaškio - 14:11. Tuomet keturis greitus taškus pelnė Rashaunas Broadusas ir jau svečiai išsiveržė į priekį - 15:14. Vis dėlto kėlinys baigėsi nė vienai ekipai neturint nė taško pranašumo - 23:23.

Antrą ketvirtį spurtu 8:0 pradėjo klaipėdiečiai, kurie atitrūko - 31:23. Tačiau Arno Labucko ir Gintaro Kadžiulio tritaškio leido šeimininkams atsitiesti - 31:33. Po dar vieno G. Kadžiulio tolimo šūvio iš „Neptūno“ persvaros beliko tik taškas - 37:38. Vis dėlto Kazio Maksvyčio auklėtiniai nesutriko ir, pataikę devintą tritaškį vien per pirmą rungtynių pusę, prieš pat didžiąją pertrauką įgijo 10 taškų persvarą - 52:42.

Didžioji pertrauka šeimininkams į naudą neišėjo ir klaipėdiečiai laimėjo dar vieną atkarpą (6:0) bei atitrūko iki 58:42. Ir tai dar buvo ne pabaiga: po R. Broaduso perdavimo ir galingo Davido McClure'o dėjimo - jau 62:45. Bet Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nesiruošė kapituliuoti ir po kelių sėkmingų atakų kiek priartėjo - 55:68. O po G. Oreliko tritaškio iš krašto skirtumas sumažėjo jau iki 10 taškų - 61:71.

Lemiamo kėlinio pradžioje abiejų komandų krepšininkams drebėjo rankos ir per pirmas tris minutes jie surinko tik po 2 taškus - 63:73. Tuomet teisėjai neaišku už ką skyrė nesportinę pražangą Laurynui Mikalauskui, tačiau A. Valeika ne tik prametė abi baudas, bet ir prarado kamuolį - 67:77 (likus žaisti 5 min.). A. Valeika įsigudrino pramesti dar dvi baudas, o po D. Gailiaus ir R. Broaduso taškų „Neptūnas“ jau užuodė bronzą - 81:67 (likus 4 min.). Per likusį laiką pavargę šeimininkai gelbėtis mėgino tolimais metimais, bet jie nekrito ir pelnytą pergalę rezultatu 86:72 šventė Klaipėdos atstovai.

Prienų „Prienai“ - Klaipėdos „Neptūnas“ 72:86 (23:23, 19:29, 19:19, 11:15). Serija - 2:3.

„Prienai“: Gediminas Orelikas 15 (1/6 tritaškiai), Gintaras Kadžiulis (4/6 tritaškiai) ir Artūras Valeika (0/4 baudos, 7 atk. kam.) po 12, Paulius Ivanauskas ir Siimas-Sanderis Vene po 10, Artūras Milaknis 7 (1/6 tritaškiai, 5 rez. perd.), Arnas Labuckas 6 taškai.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18 (9 atk. kam.), Rashaunas Broadusas 17, Marius Runkauskas 12 (4/5 tritaškiai), Davidas McClure'as 11 (8 atk. kam.), Martynas Mažeika 7, Vytautas Šarakauskas ir Arnas Butkevičius po 6 taškus.

* * *

Primename, kad prieniškiai laimėjo pirmą ir ketvirtą serijos mačą (78:67 ir 90:81), o klaipėdiečiai buvo pajėgesni antrame ir trečiame susitikime (84:82 po pratęsimo bei 85:83).

2013 metų LKL čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie finale sausu rezultatu 4:0 sutriuškino Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (164)