„Palanga“ įveikė Vilniaus „Perlą-MRU“, Raseinių „Rasai“ nukovė Molėtų „Ežerūną-Karį“, Jonavos „Petrochema“ – Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“. Rungtynės tarp Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ir „Trakų“ komandų vyksta šuuo metu.

Autoritetų nepaisantys „Rasai“ sutriuškino „Ežerūną-Karį“

Išvadas po pralaimėjimo pirmose NKL ketvirtfinalio rungtynėse padarę Raseinių „Rasų“ krepšininkai antrose serijos iki trijų pergalės rungtynėse kibo į atlapus Molėtų „Ežerūnui-Kariui“ ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Palaikomi savų sirgalių raseiniškiai svečius iš Aukštaitijos įveikė 86:67 (19:20, 16:10, 28:18, 23:19), o prie šios pergalės net keturi „Rasų“ krepšininkai prisidėjo pelnę 16 ir daugiau taškų.

Pirmoje rungtynių dalyje komandos žaidė taškas į tašką. Po pirmojo ketvirčio minimalų pranašumą turėjo svečiai iš Molėtų (19:20), o antrajame kiek geriau sekėsi šeimininkams, kurie įgijo penkių taškų persvarą – 35:30. Raseiniškius iki didžiosios pertraukos į priekį tempė po 8 taškus pelnę Valdemaras Savostjanovas ir Darius Marcinkevičius, „Ežerūno-Kario“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Evaldas Baniulis ir Gintautas Matulis.

Šeimininkai dar labiau įsisiautėjo trečiojo ketvirčio pabaigoje, kuomet po dviejų D. Marcinkevičiaus dvitaškių nutolo solidžia 16 taškų persvara (57:41). Ją Alberto Vilimo kariauna išlaikė iki rungtynių pabaigos, o paskutinę rungtynių sekundę tolimu metimu padidino Darius Gricius.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs D. Gricius į molėtiškių krepšį įmetė 18 taškų, po 17 pridėjo D. Marcinkevičius ir K. Guščikas (10 atk. kam., 5 blokai), 16 taškų pelnė V. Savostjanovas (11 atk. kam.).

„Ežerūno-Kario“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 20 taškų įmetęs Raimundas Ambrulaitis. 10 taškų įmetė Saulius Kuzminskas, po 9 – Deividas Kumelis ir Gintautas Matulis.

„Petrochema“ supančiojo marijampoliečių puolimą

Pergalę antrose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynėse iškovojo Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai namuose – 73:66 (12:21, 19:11, 15:16, 27:18) įveikę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipą. Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1. Trečiosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos antradienį Marijampolėje.

Susitikimo Jonavoje pradžioje priekyje buvo šeimininkai – 5:2 (2 min). Marijampolės ekipa netrukus pelnė 9 taškus be atsako – 11:5 (4 min), o Tado Sebežiovo tritaškis greitai sumažino „Petrochemos“ deficitą – 10:11 (6 min). Tiesa, kėlinio pabaigoje „Sūduva-Mantinga“ dar kartą spurtavo ir susikrovė užtikrintą pranašumą – 21:12.

Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje marijampoliečiai pelnė tik trečią minutę, o „Petrochema“ spėjo priartėti – 20:22. Žaidimui išsilyginus, svečiai mėgino nutolti, bet po T.Sebežiovo dvitaškio su pražanga jonaviečiai išsiveržė į priekį – 31:30 (19 min). Po dviejų kėlinių minimalią persvarą turėjo G.Žibėno auklėtiniai – 32:31.

Didžiąją trečiojo ketvirčio dalį kova vyko taškas į tašką, tačiau Donato Sabeckio tritaškis leido Marijampolės komandai kiek nutolti – 43:38 (26 min). K. Naruševičiaus auklėtinius dar kartą patempė T. Sebežiovas – 43:44 (28 min), o prieš lemiamą kėlinį Jonavos krepšininkai turėjo dviejų taškų deficitą – 46:48.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jonaviečiai spurtavo ir šovė į priekį – 53:50 (32 min). Po Henriko Vorotnikovo ir Vytauto Pikalavičiaus taškų serijos ekipas skyrė 8 taškai – 60:52 (35 min). Spausdami šeimininkus, sūduviečiai sumažino savo atsilikimą iki keturių taškų – 64:68 (39 min). Tiesa, per likusias 40 sekundžių sėkmingai nuo baudų metimo linijos atakavę „Petrochemos“ žaidėjai įtvirtino savo pergalę – 73:66.

„Petrochema“: Ričardas Verbickas 16 taškų, Tadas Sebežiovas 13, Henrikas Vorotnikovas 12, Vytautas Pikalavičius 10 taškų.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 20 taškų, Paulius Petrilevičius 15 (10 atk. kam.), Aurimas Kieža 11 taškų.

T. Garrisonas pranoko A. Udrą, o „Palanga“ – „Perlą-MRU“

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio poroje tarp „Palangos“ ir „Perlo-MRU“ komandų lygybė 1:1. Antrose serijos iki trijų pergalių rungtynėse palangiškiai namų arenoje po permainingos kovos 84:78 (18:20, 20:21, 22:11, 24:26) palaužė varžovus iš Vilniaus.

Rungtynių scenarijus pirmajame ketvirtyje buvo labai panašus į pirmojo mačo pradžią. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 8:8, bet „Perlas-MRU“ surengė mini spurtą ir išsiveržė į priekį (8:15). Erikas Kubilius paleido tolimą „bombą“ su kėlinio sirena ir sušvelnino svečių pranašumą iki 18:20.

Atkarpa 11:4 antrąjį kėlinį pradėjo Virginijaus Sirvydžio vadovaujama komanda, tačiau iniciatyvos neperėmė ir toliau liko besivejančiosios vaidmenyje. Komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 38:41 vilniečių naudai.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Rungtynių kontrolė jau priklausė „Palangai“, o po dviejų tritaškių iš eilės šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (54:46). T. Garrisono vedama pajūrio ekipa trečiąjį kėlinį laimėjo 22:11 laimėjo prieš lemiamą kėlinį pirmavo 60:52.

Paskutinės 10 rungtynių minučių prasidėjo „tritaškių konkursu“: po tritaškį pataikė Povilas Šakinis,Dominykas Zupkauskas bei Domininkas Matutis (66:59). Panašus skirtumas tarp komandų išliko iki rungtynių pabaigos. Baudų metimus realizavę ir šaltakraujiškai rungtynių pabaigą sužaidę palangiškiai 84:78 šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalyje.

„Palanga“: Travis Garrison 25, Domininkas Matutis 14, Adomas Drungilas 12 (9 atk.kam), Povilas Šakinis 10 taškų.

„Perlas-MRU“: Antanas Udras 22 (9 atk.kam), Tadas Rinkūnas 14, Domininkas Domarkas 11 taškų.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ iškovojo antrą pergalę

Vienintelis Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ klubas NKL ketvirtfinalyje po pirmų dviejų susitikimų pirmauja 2:0. Klaipėdiečiai Palangoje 85:79 (12:22, 30:19, 22:13, 21:25) įveikė Trakų „Trakus“.

„Naftos-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 20, Julius Kazakauskas 18, Donatas Norkus (12 atk. kam.) ir Dainius Vaitelis po 17 taškų.

„Trakai“: Mindaugas Reminas 20, Domantas Pipiras 18 (9 atk. kam.), Tautvydas Pipiras 12, Calebas Suttonas 9 taškai (10 atk. kam.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)