Nuskambėjus valstybiniam himnui, gausiai susirinkę abiejų ekipų sirgaliai Palangos arenoje sukėlė tikrą triukšmo bangą. Nuo pat pirmų kėlinio minučių ant parketo netrūko vyriškos kovos bei taiklių metimų, įpusėjat pirmajam kėliniui vyravo lygybė (8:8). Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes Simonas Lekys dvitaškiu metimu išvedė Trakus į priekį (8:10), o po to pridėjo ir dvi taiklias baudas, bet po akimirkos Paulius Klemas taikliu dvitaškiu metimu užbaigė pirmąjį kėlinį (12:10).

Antrą kėlinį taikliu metimu iš po krepšio atidarė Joniškio „Delikateso“ aukštaūgis Rokas Čepanonis (12:12). Už kelių minučių varžovas alkūnę prakirto R. Čepanoniui lūpą ir šis į aikštę antrajame kėlinyje nebesugrįžo. Kitoje atakoje Tadas Rinkūnas smeigė tritaškį (15:12). Sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes tuo pačiu atsako ir Aivaras Kvedaravičius, bet kitoje atakoje „Delikateso“ sirgalius nutildo dar vienas taiklus Tado Rinkūno metimas (18:15). Trakiškiai Simonas Lekys, Osvaldas Olisevičius ir Rytis Juknevičius smeigė po tritaškį (29:21) krepšininkai į ilgąją pertrauką išėjo švieslentei degant 33:21 Trakų komandos naudai.

Emocijų lygis aikštelėje ir tribūnose vis augo. Prabėgus pusei trečiojo kėlinio Osvaldas Olisevičius smeigė savo antrąjį tolimą šūvį (45:34), o Joniškio „Delikateso“ komandai nesisekė nei pulti, nei tuo gintis. Trakų krepšininkai metė vieną taiklų metimą po kito, ir pasibaigus trečiajam kėliniui turėjo svarią 20 taškų persvarą (59:39).

Paskutiniame rungtynių kėlinyje joniškiečiams ir toliau nesisekė atakuoti varžovų krepšio, o „Trakai“ vis tolo (64:45). Likus žaisti dvi minutes rezultatas švieslentėje degė 69:46 Trakų naudai, o „Delikatesas“ iškėlė baltas vėliavas. Gausiai susirinkę Trakų komandos sirgaliai pradėjo skanduoti „Mes laimėjom“, o ekipa įtikinam žengė į finalą (71:49).

„Trakai“: Julius Kazlauskas 15 (8 atk.kam), Osvaldas Olisevičius 14, Simonas Lekys 12, Blaž Črešnar 8 (5 atk.k), Rytis Juknevičius 7.

„Delikatesas“: Žilvinas Petraitis 14, Rokas Čepanonis 12 (5 atk.kam), Ernestas Ežerskis 10 (7 atk.kam), Aivaras Kvedaravičius 6.

Antrasis finalininkas – „Mažeikių“ klubas

ntrasis NKL finalo dalyvis paaiškėjo po dramatiškų ir daug jėgų pareikalavusių rungtynių. Mažeikių „Mažeikiai“ savo sirgalių armijos palaikomas 63:60 įveikė Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“. Rytoj (04.13) žemaičiai finale susitiks su pirmajame pusfinalyje triumfavusiais „Trakais“.

Rungtynes abi ekipos pradėjo lygia kova ir sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus (7:7). Osvaldas Mačernis pataikė dvitaškį, Mantas Kadzevičius pridėjo tritaškį ir rezultatas išsaugo „TiuMeno-Ežerūno“ naudai (7:12). Likus žaisti minutę Vytautas Pikalavičius, Evaldas

Dainys įmetė po dvitaškį, Ignas Vaitkus smeigė tritaškį ir „Mažeikiai“ įsiveržė į priekį (14:12).

Antrą kėlinį iš po krepšio pradėjo Vytautas Pikalavičius, o kitoje atakoje Saulius Kuzminskas realizavo dvi baudas bei pataikė dvitaškį (16:16). Sužaidus šešias minutes Thomas Ray Davis įmetė vieną baudą iš dviejų, o kitoje atako pridėjo ir dvitaškį (18:21). Krepšininkams apsikeitus keliais taikliais metimais į rūbines komandos išėjo rezultatui šviečiant 25:23 „Mažeikių“ naudai.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Vytauto Pikalavičiaus bei Manto Kadzevičiaus dvitaškiais (27:27). Naujoji arena trečiajame kėlinyje vis dažniau nepriimdavo kamuolio į lanką, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes Saulius Kuzminskas ir vėl išvedė molėtiškius į priekį (36:39). Greitoje atakoje amerikietis Thomas Ray Davis sudrebino krepšį, o po to iškart dvejomis tolimomis „bombomis“ krepšį „užbombardavo“ „Mažeikių“ gynėjas Mindaugas Reminas (42:41). Vis dėl to rezultatyviau kėlinį pavyko užbaigti „TiuMenui-Ežerūnui“ (42:45)

Paskutinį ketvirtį abi komandos pradėjo netaikliais metimais, tik sužaidus tris minutes įkrito pirmieji metimai (44:50). Darius Tarvydas bei Raimondas Petrauskas įmetė po dvitaškį ir vėl rezultatas tapo lygus (50:50).

Įpusėjant kėliniui Ignas Razutis pataiko iš po krepšio, o Osvaldas Mačernis prameta dar vieną tritaškį (52:50). Įtampa pasiekė maksimumą Tomas Gaidamavičius pataiko dvitaškį, o Mindaugas Reminas paleidžia dar vieną „bombą“ (55:52). Rezultatui nespėjant keistis, pasipylė tritaškių kruša, pataikė – Mindaugas Reminas, Tomas Galeckas, Vytautas Pikalavičius (61:58). Nepataikius tritaškio „TiuMeno-Ežerūno“ komandos puolėjui Osvaldui Mačerniui prasidėjo baudos metimų loterija, kurią pasinaudoja „Mažeikių“ klubas žengę į finalą (63:60).

„Mažeikiai“: Mindaugas Reminas 15, Raimundas Petrauskas 14 (7 atk.kam), Darius Tarvydas 10, Ignas Razutis 9 (7 atk.kam, 6 rez.perd), Vytautas Pikalavičius 8.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Raimundas Ambrulaitis (6 atk.kam) ir Saulius Kuzminskas po 11, Osvaldas Mačernis 10 (9 atk.kam), Thomas Ray Davis 9 (7 atk.kam).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)