Rezultatas:

„Zanavykas“ - „Rasai“ 89:75 (28:22, 19:19, 25:10, 17:24), - serija 1-0.

„Zanavykas“: Šarūnas Vingelis 16, Paulius Malašauskas 15, Šarūnas Beniušis 14, Marijus Užupis 13, Paulius Beliavičius 12 taškų.

„Rasai“: Karolis Guščikas 14, Giedrius Kurtinaitis 14, Gediminas Butkus 10, Darius Marcinkevičius ir Valdemaras Savostjanovas po 10 taškų.

Blankiai rungtynes pradėjusi „Nafta-Uni-Akvaservis“ sutriuškino „Vilnių“

Rungtynių pradžioje spurtu klaipėdiečius išgąsdinę „Vilniaus“ krepšininkai likusiuose ketvirčiuose gerokai nusvilo pirštus. Rungtynių pradžioje dviženklę persvarą susikrovę svečiai pranašumu džiaugėsi neilgai. Po galingo „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkų spurto antrame kėlinyje vilniečiai prarado rungtynių kontrolę ir atkrintamas pradėjo nesėkme – 80:53 (8:17, 24:8, 24:16, 24:12).

Antras tarpusavio rungtynes komandos žais šeštadienį, 16.00 val., Vilniuje.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – Vilniaus „Vilnius“ - 80:53 (8:17, 24:8, 24:16, 24:12), - serija 1-0.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Dainius Vaitelis, Mindaugas Stašys ir Ignas Vaitkus po 11, Julius Kazakauskas 9, Tadas Maželis 8, Viktoras Chodosovskis ir Donatas Norkus po 7 taškus.

„Vilnius“: Saulius Dumbliauskas 16, Jermaine'as Love'as 14, Ignas Daukšys 12 taškų.

Geležine gynyba žalgiriečius varginusi „Petrochema“ pergale pradėjo seriją

Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai pergale pradėjo NKL aštuntfinalio etapą. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai namuose 68:57 (17:16, 9:8, 22:16, 20:17) įveikė Kauno „Žalgirio“ dublerius ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

Rungtynes keliomis sėkmingomis atakomis pradėjo jaunieji žalgiriečiai (5:0), tačiau įpusėjus ketvirčiui, Vytauto Pikalavičiaus dvitaškis pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (9:7). Po pirmų 10 minučių „Petrochema“ pirmavo (17:16).

Antro kėlinio metu komandos labiau rūpinosi veiksmais gynyboje nei puolimu. Tiesa, rezultatu 7:2 spurtavę svečiai grįžo į pirmaujančios ekipos vaidmenį (23:19, 15 min). Evaldo Aniulio puolime pabudinti jonaviečiai dar kartą perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir prieš didžiąją pertrauką kontroliavo situaciją mače (26:24).

Po keturių Henriko Vorotnikovo taškų trečiame kėlinyje „Petrochema“ susikrovė rekordinę persvarą (32:27). Tomo Masiulio auklėtiniai netruko išlyginti rezultatą (32:32, 23 min). Po keleto akimirkų šeimininkai surengė spurtą 12:2 ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą, kurį išlaikė iki lemiamo kėlinio pradžios (48:40).

Ketvirtame kėlinyje po E. Aniulio ir R. Verbicko atakų serijos komandas jau skyrė 17 taškų skirtumas (61:44). Žalgiriečiams buvo pavykę nežymiai priartėti (65:53), tačiau kieta „Petrochemos“ gynyba didesnės intrigos Kauno komanda sukurti neleido.

„Petrochema“: Ričardas Verbickas 16, Henrikas Vorotnikovas ir Evaldas Aniulis po 11, Vytautas Pikalavičius 9, Lukas Grabauskas 8, Tadas Sebežiovas 7, Aurimas Urbonas 6 taškai. Dainius Gulbinas, Karolis Šarukas ir Tomas Zdanavičius taškų nepelnė.

Jonavos „Petrochema“ – Kauno „Žalgiris-2“ - 68:57 (17:16, 9:8, 22:16, 20:17), - serija 1-0.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 12, Martynas Sajus ir Martynas Echodas po 10 taškų..

Kitas serijos rungtynes Jonavos ir „Žalgirio-2“ krepšininkai žais šeštadienį 16 val. Kaune.

„Palanga“ atkrintamas pradėjo pergale prieš „Delikatesą“

Palangoje vietos „Palanga“ su Joniškio „Delikatesu“ taškas į tašką (35:35) žygiavo aštuoniolika minučių. Per paskutines dvi antro kėlinio minutes Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai spurtavo 12:0 ir įgijo persvarą (47:35), nulėmusią rungtynių baigtį.

Antroje rungtynių pusėje joniškiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 4 taškų (56:52), tačiau svečių apgultį atlikę palangiškiai rungtynių pabaigoje susigrąžino dviženklę persvarą (76:62). Užtikrintai finišavę pajūrio krepšininkai iškovojo pergalę rezultatu 87:78.

Nors aukščiausias rungtynių žaidėjas vilkėjo „Delikateso“ marškinėlius, svečiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (26-38). Joniškiečių pralaimėjimą lėmė ir blogesnis pataikymas iš trijų taškų zonos (29 proc. - 38 proc.) ir netikslūs baudų metimai (55 proc. - 86 proc.).

Palangos „Palanga“ – Joniškio „Delikatesas“ - 87:78 (17:17, 30:18, 21:25, 19:18), - serija 1-0.

„Palanga“: Adomas Drungilas 19, Travisas Sentelis Garrisonas 15, Povilas Šakinis 14, Deividas Keburys 13, Deividas Anužis 7, Dominikas Matutis ir Benas Vaitulionis po 5, Ernestas Bružas 3 taškai.

„Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius 22, Nerijus Anglickis 13, Paulius Klemas 11, Aivaras Galkauskas 9, Irmantas Lianzbergas 7, Žilvinas Petraitis 6, Mantas Pukinskas 5, Aurimas Birgelis 3, Mantas Kadzevičius 2 taškai.

Keturios stipriausios komandos laukia varžovų ketvirtfinalyje

Keturios stipriausios reguliaraus sezono ekipos – Vilniaus „Perlas-MRU“, MarijampolėsSūduva-Mantinga“, Molėtų „Ežerūnas- Karys“ ir Trakų „Trakai“ – kovą atkrintamose varžybose pradės nuo ketvirtfinalio.

Į antrą varžybų etapą nepateko Šilutės „Šilutė“, o paskutinėje vietoje likusi Kauno „JAZZ-Diremta“ komanda iškrito į Regionų krepšinio lygą (RKL).