Antrus metus iš eilės Rytų konferencijos Atlanto diviziono čempionų titulą užsitikrinę „Raptors“ krepšininkai penktadienį svečiuose 101:99 (29:19, 20:32, 27:25, 25:23) įveikė tryliktojoje pozicijoje Rytų konferencijoje esančią Orlando „Magic“ (25 pergalės bei 54 pralaimėjimai) komandą.

Likus žaisti 9,9 sek. „Raptors“ į priekį išvedė tritaškį pataikęs Louisas Williamsas. Šis metimas tapo pergalingu - per likusį laiką komandos taškų nepelnė.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 8 taškus, po krepšiais atkovojo 13 (6 – puolime) kamuolių, blokavo varžovų metimą, 3 kartus suklydo bei dusyk prasižengė. Per 28 žaidimo minutes (28:00) J. Valančiūnas pataikė 3 dvitaškius iš 7 bei abu baudų metimus.

Tai buvo vienuoliktoji iš eilės „Raptors“ krepšininkų pergalės prieš varžovus NBA čempionatuose tarpusavio dvikovose. Paskutinį kartą „Magic“ ekipa tarpusavio susitikimą laimėjo 2012 metų kovo 27 dieną.

„Magic“: Victoras Oladipo 19 taškų, Evanas Fournieras 18, Tobias Harrisas ir Nikola Vucevičius - po 16, Aaronas Gordonas 13;

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 29, Tyleris Hansbroughas 16, Louisas Williamsas 13, Kyle'as Lowry 10.

Hiustono „Rockets“ namuose nusileido čempionams

Be Donato Motiejūno likusi Hiustono „Rockets“ (53/26) komanda namuose rezultatu 103:104 (30:23, 18:23, 27:34, 28:24) nusileido čempiono titulą ginančiai San Antonijaus „Spurs“ (54/26) ekipai. Po nesėkmės „Rockets“ vakarų konferencijoje smuktelėjo į šeštą vietą. Dešimtą pergalę iš eilės iškovoję „Spurs“ krepšininkai pakilo į trečią poziciją.

„Rockets“ lyderis J. Hardenas šįkart iš 19 metimų pataikė tik 5 ir surinko 16 taškų. Mačo pabaigoje tritaškiu metimu jis sumažino skirtumą iki minimalaus. Tačiau paskutinėje atakoje pergalę galėjusį išplėšti jo metimą blokavo „Spurs“ veteranas Timas Duncanas. San Antonijaus ekipą į pergalę vedęs Timas pelnė 29 taškus, atkovojo 10 kamuolių.

Vos prieš dvi dienas San Antonijuje šių komandų dvikovą šeimininkai laimėjo rezultatu 110:98.

Tai buvo trečioji iš eilės „Spurs“ krepšininkų pergalė tarpusavio susitikimuose. Hjustono komanda šį sezoną pavyko laimėti tik pirmąsias tarpusavio rungtynes iš ketverių – praėjusių metų lapkričio 6 dieną namuose rezultatu 98:81.

„Rockets“ puolėjas Joshas Smithas trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje metė 26 baudas (pataikė 12) ir pagerino NBA per vieną rungtynių pusę mestų baudų metimų rekordą. Šis rekordas iki šiol priklausė Michaelui Jordanui (23 metimai).

„Rockets“: Joshas Smithas 20, Trevoras Ariza 19, Jamesas Hardenas 16 (10 rez. perd.), Terrence Jonesas 14, Dwightas Howardas 12 (14 atk. kam.), Corey Breweris 11;

„Spurs“: Timas Duncanas 29 (10 atk. kam.), Kawhi Leonardas 18, Patty'is Millsas 14, Aronas Baynesas 13, Borisas Diaw 10.

Kitų penktadienio NBA lygos reguliariojo sezono rungtynių rezultatai:

Atlantos „Hawks“ŠarlotėsHornets“ 104:80 (15:15, 32:33, 23:12, 34:20)
Bruklino „Nets“ – Vašingtono „Wizzards“ 117:80 (31:14, 23:24, 21:24, 42:18)
Klivlando „Cavaliers“Bostono „Celtics“ 90:99 (17:28, 23:26, 37:25, 13:20)
Detroito „Pistons“Indianos „Pacers“ 103:107 (21:23, 26:28, 32:28, 24:28)
Niujorko „Knicks“Milvokio „Bucks“ 91:99 (21:28, 28:24, 16:29, 26:18)
Naujojo Orleano „Pelicans“ – Finikso „Suns“ 90:75 (27:21, 20:20, 23:19, 20:15)
Oklahomos „Thunder“Sakramento „Kings“ 116:103 (34:24, 23:25, 25:27, 34:27)
Denverio „Nuggets“Dalaso „Mavericks“ 143:144 (27:35, 25:38, 37:20, 32:28; 13:13, 9:10) (po 2 pratęsimų)
Jutos „Jazz“Memfio „Grizzlies“ 88:89 (23:29, 26:20, 23:24, 16:16)
Los Andželo „Lakers“Minesotos „Timberwolves“ 106:98 (30:21, 22:26, 28:24, 26:27).