Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės laimėtojos uteniškės iš karto pateko į pusfinalį. „Fortūna“ tuo metu ketvirtfinalio serijoje serijoje iki dviejų pergalių 2:0 pranoko titulą gynusias Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkes.

Antros serijos rungtynės kovo 31-ą dieną (antradienį) bus žaidžiamos Klaipėdoje.

Rezultatas:

„Utena“ - „Fortūna“ - 70:57 (12:22, 20:8, 16:11, 22:16), - serija 1-0.

„Utena“: Greta Šniokaitė 15 ir Hollie Elizabeth Mershon (8 atk. kam.) po 15, Sandra Linkevičienė 12 (6 atk. kam., 4 rez. perdav.), Rima Valentienė 11 (7 atk., kam.), Eglė Šikšniūtė 9, Eglė Šulčiūtė 7, Kristina Alminaitė 1 taškas.

„Fortūna“: Lina Aglinskaitė 16, Monika Grigalauskytė 15 (8 atk. kam., 4 rez. perdav.), Marina Solopova 12 (9 atk. kam.), Roberta Mizgerytė 6, Justina Matuzonytė 5 (7 atk. kam.), Agnė Černeckytė 2, Erika Kregždytė 1 taškas.

Eiga

Rungtynes „Fortūna“ pradėjo itin sėkmingai ir išsiveržė į priekį – 9:0. „Utenos“ komandai pavyko įsibėgėti ir sužaidus 4 minutes šeimininkės priartėjo – 8:12. Čia pat „Fortūna“ atsakė 8 taškais iš eilės ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (20:8), kurį išlaikė ir sužaidus pirmą kėlinį – 22:12.

Nuo pat antro ketvirčio pirmų akimirkų į priekį šovė „Utena“ – 18:22. Nors „Fortūna“ liko priekyje, bet pavyzdingai gynyboje dirbusius Alfredo Vainausko auklėtinės artėjo ir 19-ą minutę išlygino rezultatą (30:30), o Gretos Šniokaitės dvitaškis leido pirmą kartą šiame mače įsiveržti į priekį – 32:30 (sužaidus pusę susitikimo).

Po didžiosios pertraukos iniciatyva toliau priklausė uteniškėms, kurios laimėjo atkarpą 9:1 ir atitrūko – 44:35. „Fortūnos“ krepšininkės neleido „Utenai“ įgyti dviženklio pranašumo. Sužaidus tris ketvirčius šeimininkės pirmavo - 48:41.

Ketvirtame kėlinyje „Utena“ pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 53:42. Nors likus 4 minutėms „Fortūna“ bandė kilti į lemiamą šturmą (51:59), Hollie Mershon ir G. Šniokaitės tandemas sėkmingai rinko taškus ir padėjo „Utenai“ ne tik išlaikyti persvarą, bet ir skirtumą dar labiau padidinti. Galutinis rungtynių rezultatas – 70:57.

Kitame pusfinalio mače šalies vicečempionė Marijampolės „Sūduva“ 1-0 (87:53) pirmauja prieš Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ komandą.