Lietuvos rinktinė pirmame etape jau buvo įveikusi bosnius (73:50). Taip pat lietuviai pirmame etapo nugalėjo graikus (70:64) ir kroatus (72:66), antrame laimėjo prieš rusus (73:65), bet pralaimėjo italams 70:77 ir turkams (67:73), ketvirtfinalyje palaužė vokiečių pasipriešinimą (73:71), o pusfinalyje turėjo pripažinti graikų pranašumą (58:68).

Europos jaunių čempionatuose Lietuvos krepšininkai 1994 ir 2010 metais iškovojo aukso medalius, 2006, 2008 ir 2012-ais - sidabro. Bronzos apdovanojimas 2015-ais - pirmas kolekcijoje.

Pastarąjį sykį Europos čempionato medalius Lietuvos aštuoniolikmečiai užsikabino prieš trejus metus, kai Vilniuje ir Liepojoje vykusiose Europos pirmenybėse iškovojo sidabrą, finale pralaimėję Kroatijai.

Su tuo rinktine pasveikino Lietuvos Ministras Pirmininkas.

„Jūs dar kartą įrodėte, kad krepšinis – tai didysis lietuvių sportas. Pasidabinę bronzos medaliais, savo įspūdingais pasiekimais ir vėl išgarsinote mūsų šalį. Jūsų sunkus darbas treniruotėse ir stipri komandinė dvasia varžybose mums visiems yra puikus pavyzdys kaip reikia siekti užsibrėžtų tikslų“, – sveikindamas jaunuosius krepšininkus sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Rungtynių eiga:

Po lėtos rungtynių pradžios (2:0, 2:2), Lietuva po Gyčio Masiulio tritaškio ir dėjimo atitrūko (7:2). Kėlinio viduryje bosniai persvėrė santykį (8:9). Kurį laiką vyko lygi kova (10:11, 13:11). Tada Lauryno Biručio metimai iš po krepšio ir Aisčio Pilausko tritaškiai leido mūsiškiams po pirmų dešimties minučių žaidimo įgyti 10 taškų pranašumą - 25:15.

Lietuviai šauniai pradėjo antrą ketvirtį ir netrukus susikrovė rekordinę 14 taškų persvarą (35:21). Tačiau dar labiau atitrūkti sutrukdė trys klaidos iš eilės ir neparuošti metimai. Bosniai sumažino atsilikimą iki 9 taškų (37:28). Tada po tritaškį pataikė A. Pilauskas ir Martynas Varnas ir prieš didžiąją pertrauką komandas vėl skyrė solidus 13 taškų skirtumas - 43:30.

Nors trečias kėlinys prasidėjo Lietuvos rinktinės pelnytu tašku ir pakartota didžiausia persvara (44:30), netrukus mūsiškiai krito į gilią duobę. Jos metu prarasti kamuoliai, klaidos ir pražanga puolime ir leido bosniams priartėti (44:38). Šiuo atsakingu momentu Tadas Sedekerskis įmetė iš vidutinio nuotolio ir baudą (49:41). Rezultatui esant 50:44, du svarbius tritaškius pataikė M. Varnas ir G. Masiulis (56:44). Bet varžovai spėjo įmesti dvitaškį paskutinę kėlinio sekundę. Po 30 min. mūšio Lietuva pirmavo - 56:46.

Lemiamą ketvirtį tritaškiu pradėjo M. Varnas (59:46). Po Martyno Echodo dviejų dėjimų Lietuva įgijo jau 16 taškų pranašumą (63:47, likus 6:45 min.). Laurynas Beliauskas tritaškiu dar labiau priartino Lietuvą prie bronzos (66:49, likus 3:36 min.). M. Echodas dėjimu ir baudomis padidino skirtumą iki 21 taško (70:49). Lietuviai jausdami artėjančią pergalę jau pradėjo smagintis aikštėje. Lietuvos rinktinės galutinė pergalė 74:49 ir bronzos medaliai. Paskutinė 10 min. atkarpa laimėta net 18:3!

Rezultatas:

Lietuva - Bosnija ir Hercegovina - 74:49 (25:15, 18:15, 13:16, 18:3).

Lietuva: Martynas Varnas 15 (0/2 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 3/6 baudos), Martynas Echodas 14 (5 atk. kam., 5/9 dvitaškiai, 4/4 baudos), Aistis Pilauskas 11 (3 atk. kam., 4 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai), Laurynas Birutis 10 (9 atk. kam., 4 rez. perdav., 4/7 dvitaškiai, 2/3 baudos), Tadas Sedekerskis 8 (7 atk. kam., 3 rez. perdav.), Gytis Masiulis 7 (8 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 6 (4 rez. perdav.), Arnas Beručka 3 taškai. Mykolas Dieninis (1 blk.), Gvidas Galinauskas (1 rez. perdav.), Jokūbas Švambaris ir Arnoldas Kulboka taškų nesurinko.

Bosnija ir Hercegovina: Nedimas Djedovičius 11, Ajdinas Penava 9, Ibrahimas Durmo 8, Amaras Gegičius 5, Dorde Aleksičius, Fahrudinas Manjgafičius, Enis Memičius ir Damiras Hadžičius po 4 taškus.

Lietuvos gynyba privertė bosnius atakuoti krepšį tik 31 proc. taiklumu (2/19 tritaškiai). Savo ruožtu lietuviai pataikė 44 proc. tritaškių (12/27).

Pirmenybių finale žaidė Graikijos ir Turkijos rinktinės. Pergalę rezultatu 64:61 (12:19, 13:14, 16:11, 23:13) šventė graikai ir tapo Europos čempionais. Graikai po dviejų kėlinių buvo atsilikę 25:37, bet perėmė iniciatyvą.

Graikijos rinktinė pajėgiausia Europoje tapo po septynerių metų pertraukos. Turkai šios amžiaus grupės pirmenybėse triumfavo 2013 ir 2014 metais.