Rezultatyviausiai Lietuvos ekipoje žaidė Mindaugas Lukauskis, pelnęs 15 taškų. Šarūnas Jasikevičius surinko 12, Marijonas Petravičius ir Robertas Javtokas - po 8 taškus.

Ispanijos rinktinėje pasižymėjo po 16 taškų įmetę Felipe Reyesas ir Rudy Fernandezas bei 14 pelnęs Juanas Carlosas Navarro. Marcas Gasolis surinko 11 taškų.

Mūsų šalies nacionalinei komandai tai buvo pirmoji nesėkmė kontrolinių susitikimų cikle po keturių pergalių iš eilės.

Rengdamasi olimpiadai Lietuvos rinktinė dukart – 105:67 ir 115:62 – sutriuškino Islandijos krepšininkus, 113:57 nepasigailėjo Baltarusijos ir 90:61 nugalėjo Portugalijos nacionalinę komandą.

Ispanai iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės.

Kitos rungtynės Lietuvos krepšininkų laukia jau penktadienį, kai jie Orensėje susitiks su olimpiniais čempionais argentiniečiais.

Rungtynės:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Lukauskis, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

Ispanijos rinktinės starto penketas: Raulis Lopezas, Rudy Fernandezas, Alexas Mumbru, Felipe Reyesas, Marcas Gasolis.

Susitikimas prasidėjo uraganinėmis Ispanijos komandos atakomis, tačiau ir lietuviai visą laiką buvo šalia – sužaidus keletą minučių aikštės šeimininkai pirmavo vos tašku (8:7).

Netrukus Lietuvos krepšininkas pavyko „numušti“ varžovų tempą, o po trijų sėkmingų atakų iš eilės K. Lavrinovičius baudos metimais išvedė mūsų šalies ekipą į priekį (13:12). Įpusėjus kėliniui M. Petravičius padidino persvarą iki 3 taškų (15:12).

Lietuvos rinktinė keletą minučių išsaugojo pranašumą, bet ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę aikštės šeimininkai susigrąžino persvarą (22:20).

Antrajame kėlinyje lietuviai ir toliau neblogai gynėsi, neleisdami varžovams įsibėgėti. Ir tik per dažnos klaidos neleido mūsų komandai valdyti žaidimo.

Ketvirtis prasidėjo pirmaisiais Pau Gasolio taškais – 5 iš eilės. Lietuvos krepšininkų tai nepribloškė ir jie atsakė sėkminga atakų serija. M. Lukauskis atliko puikų perdavimą, po kurio R. Javtokas sudrebino krepšį dėjimu, o vėliau pats pelnė 5 taškus paeiliui ir išvedė mūsiškius į priekį (29:27).

Po kelių akimirkų Lietuvos komanda vis dar pirmavo (31:30), bet tuomet įpuolė į duobę. Ispanams pradėjus mūsiškius spausti, pasipylė klaidos, netikslūs perdavimai, neatkovoti kamuoliai. Tuo metu aikštės šeimininkai pelnė 13 taškų be atsako ir nutolo (43:31).

Tikslus Jono Mačiulio tolimas metimas pagaliau nutraukė nesėkmingą atkarpą, bet ne ispanų atakas. Varžovai sėkmingai saugojo 9-11 taškų skirtumą, kurį bene labiausiai iš lietuvių sumažinti stengėsi kamuolį po kamuolio į krepšį siuntęs M. Lukauskis.

Paskutinę sekundę „Lietuvos ryto“ klubo gynėjas pataikė dar vieną sudėtingą dvitaškį ir ekipos išėjo ilsėtis švieslentei rodant Ispanijos rinktinės 8 taškų pranašumą – 51:43.

M. Lukauskis per pirmuosius du kėlinius surinko 15 taškų ir buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas. Ispanams 11 taškų pelnė NBA „Portland Trail Blazers“ klubo naujokas Rudy Fernandezas.

Po didžiosios pertraukos F. Reyesas pelnė 4 taškus, bet kiek atsitokėję lietuviai atsakė Š. Jasikevičiaus tritaškiu ir Simo Jasaičio dvitaškiu bei privertė Ispanijos komandos trenerį Aito Garcia Renesesą prašyti minutės pertraukėlės (48:55).

Po jos ispanai pristabdė lietuvių puolimą ir atsatė dviženklę persvarą (58:48).

Sukandę dantis lietuviai rinko taškus ir po M. Petravičiaus dvitaškio su bauda sumažino skirtumą iki 6 (54:60). Bet čia įsijungė toliašaudė Ispanijos krepšininkų artilerija – tritaškį pataikė R. Fernandezas, du pridėjo 17-metis Ricky Rubio ir varžovai kėlinio pabaigoje nutolo (71:55).

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui ekipos vėl padidino žaidimo spartą, tačiau skirtumas išliko panašus (58:71, 60:74, 62:76).

Netrukus po tikslių J. C. Navarro ir F. Reyeso metimų aikštės šeimininkai įgijo 19 taškų pranašumą (81:62), kurį po kelių akimirkų Alexas Mumbru taikliu tolimu šūviu pavertė 20-ies (84:64).

Lietuvos rinktinės strategas Ramūnas Butautas nusprendė per likusį laiką leisti pažaisti mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams bei paeksperimentuoti sudėtimi, tad skirtumas šoktelėjo iki 25 taškų (66:91).

Besibaigiant rungtynėms kojos traumą patyrė Linas Kleiza, aikštę palikęs su komandos gydytojų pagalba.

Statistika

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Lukauskis 15 taškų, Šarūnas Jasikevičius 12, Robertas Javtokas ir Marijonas Petravičius po 8, Kšyštofas Lavrinovičius 6, Simas Jasaitis 5, Rimantas Kaukėnas 4, Jonas Mačiulis ir Darius Songaila po 3, Tomas Delininkaitis 2, Darjušas Lavrinovičius ir Linas Kleiza taškų nepelnė.

Ispanijos rinktinė: Felipe Reyesas ir Rudy Fernandezas po 16, Juanas Carlosas Navarro 14, Marcas Gasolis 11, Ricky Rubio ir Pau Gasolis po 8, Jorge Garbajosa 6, Jose Manuelis Calderonas ir Alexas Mumbru po 4, Raulis Lopezas, Berni Rodriguezas ir Carlosas Jimenezas po 2.

Dvitaškiai: Lietuva 15/29 (52 proc.) - Ispanija 21/41 (51 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 7/19 (37 proc.) - Ispanija 10/28 (36 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 15/19 (79 proc.) - Ispanija 19/26 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 28 - Ispanija 39

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 13 - Ispanija 17

Perimti kamuoliai: Lietuva 13 - Ispanija 14

Klaidos: Lietuva 23 - Ispanija 13