Pergalingus taškus Latvijos ekipai likus žaisti 16 sekundžių pelnė Martinas Vinaudis. Šeimininkai turėjo du šansus išplėšti pergalę, visgi abu tolimi šūviai skriejo pro šalį.

„Prienai“: Paulius Vaitiekūnas 16, Vidmantas Sragauskis 12, Giedrius Stanulis 11 taškų (10 atk. kam.).

„Valmiera“: Kristapas Dargaisas 12, Viktoras Iljinas (9 atk. kam.) ir Martinas Vinaudis po 10 taškų.

Lietuviai vedė Liepojos ekipą į pergalę prieš „Nevėžį“

Triuškinantį pralaimėjimą patyrė KėdainiųNevėžio“ (0-2) krepšininkai. Kėdainiečiai svečiuose 65:93 (13:24, 18:29, 13:15. 21:25) turėjo pripažinti Andriaus Mažučio ir Edgaro Želionio atstovaujamos Liepojos „Triobet“ (1-0) klubo pranašumą.

Abu „Triobet“ ekipos lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete.

Edgaras Želionis per kiek daugiau nei 18 minučių surinko 15 taškų (4/5 dvitaškiai, 7/8 baudos) ir 21 naudingumo balą, buvo tiek rezultatyviausias, tiek efektyviausias susitikime. Žaidėjas taip pat atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, išprovokavo 5 pražangas ir 3 kartus prasižengė pats.

Andrius Mažutis per kiek daugiau nei 26 minutes pelnė 7 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, 2 sykius pažeidė taisykles, kartą suklydo ir rungtynes baigė turėdamas 16 efektyvumo balų.

„Triobet“: Edgaras Želionis 15, Arnoldas Helmanis 14 (7 atk. kam.), Audrius Mažutis 7 taškai.

„Nevėžis“: Ignas Ramašauskas 14 (9 atk. kam.), Marcusas Monroe 11, Deividas Kumelis 10 taškų.

Išvyką į Taliną „Lietkabelis“ pradėjo lengva pergale

Lengvą pergalę B grupėje iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (2/0) klubas, kuris svečiuose 86:68 (31:14, 15:21 21:15, 19:19) be vargo susitvarkė su Talino „TLU/Kalev“ (0/2) ekipa.

Mindaugo Budzinausko auklėtiniai visus reikalus išsprendė dar pirmame kėlinyje, kurį laimėjo net 31:14. Nors antrame ketvirtyje estai sugebėjo kiek priartėti, bet po pertraukos užtikrintai sužaistas trečias kėlinys vėl viską sustatė į savo vietas ir „Lietkabelis“ iškovojo pergalę.

Panevėžio komandoje nežaidė Ivanas Neliubovas ir Žygimantas Janavičius – jiems treneris suteikė poilsio.

Nugalėtojams Vytenis Čižauskas surinko 25 taškus (5 atk. kam., 27 naud. bal.), Evaldas Žabas – 12 (5 atk. kam., 5 rez. perdav., 24 naud. bal.), Mantas Kazonas – 11 (5 atk. kam.), Lukas Aukštikalnis (3/3 tritaškiai), Noah Dahlmanas (8 atk. kam.) ir Žygimantas Jonušas (5 atk. kam.) - po 9 taškus.

Pralaimėjusiems 23 taškus įmetė Reimo Tamnas, 19 – Raido Roosas, 18 surinko buvęs „Lietkabelio“ žaidėjas Robertas Grabauskas (8 atk. kam.).

„Mačas buvo treniruočių pobūdžio. Stengiamės taisyti kai kuriuos dalykus gynyboje ir puolime. Ž. Janavičius gavo daug krūvio ankstesniuose mačuose, todėl leidau jam pailsėti. Tuo pačiu kiti krepšininkai gavo daugiau progų pasireikšti. Žaidėme banguotai, bet buvo sunku išlaikyti koncentraciją, nes varžovas sąlyginai silpnas. Taip pat minimaliai daviau pasireikšti Ž. Jonušui, kadangi ketvirtadienio dvikovoje reikės jau visų žaidėjų paslaugų – laukia kur kas pajėgesnis varžovas – Talino TTU“, – sakė „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Mindaugas Budzinauskas.

Kiti rezultatai:

Jekabpilio „Jekabpils“ (Latvija) - Valgos „Maks & Moorits“ (Estija) - 86:65 (21:19, 24:20, 17:16, 24:10).

Povilas Čukinas („Jekabpils“) - 10 taškų.

Talino „Kalev-Cramo“ (Estija) - Rygos „Barons kvartals“ (Latvija) - 90:71 (24:18, 26:26, 22:12, 18:15).

Mindaugas Kupšas („Kalev-Cramo“) - 5 taškai.

Tamperės „Pyrinto“ (Suomija) - Jūrmalos „Feniks“ (Latvija) - 79:69 (25:17, 16:16, 17:19, 21:17).

Rakverės „Tarvas“ (Estija) - Maskvos „Dinamo“ (Rusija) - 83:77 (16:21, 21:16, 24:22, 22:18).