Kova dėl paskutinio medalių komplekto prasidėjo aršia lygių varžovų kova, tačiau lietuviai pamažu ėmė didinti savo pranašumą ir antrame kėlinyje pirmavo net 17 taškų skirtumu. Vis dėl to mūsiškiams ne tik neišlaikė pranašumo, bet prieš lemiamą ketvirtį jau buvo besivejančių vaidmenyje.

Ketvirtasis kėlinys vyko dramatiškai - pirmavo tai viena, tai kita komanda. Nugalėtojui išsiaiškinti neužteko 40 minučių, todėl buvo žaidžiamas pratęsimas, kuriame net 21 tašką pelnę Lietuvos krepšininkai iškovojo pergalę ir į gimtinę grįš su pasaulio čempionato bronzos medaliais.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Lukas Lekavičius, Tomas Dimša, Marius Grigonis, Denisas Krestininas, Martinas Gebenas.

Rungtynių eiga:

Susitikimą sėkmingiau pradėjo lietuviai, kurie sužaidus 2 minutes pirmavo 6:2. Mūsiškiai viso kėlinio metu kontroliavo situaciją, tačiau niekaip negalėjo atitrūkti, todėl po pirmųjų dešimties žaidimo minučių komandas skyrė 3 taškai – 21:18.

Antrasis kėlinys prasidėjo dviem perimtais lietuvių kamuoliais ir Simo Raupio bei Roko Gusčio dėjimais greitose atakose. Dvi baudas pridėjo Lukas Lekavičius ir 19-mečiai jau priekyje 9 taškų persvara (27:18). Nors lietuviams kėlinio viduryje pavyko susikrauti net 17 taškų persvarą, tačiau iniciatyvos išlaikyti jie nesugebėjo ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 8 taškais - 42:34.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę sugrįžę lietuviai visiškai prarado žaidimo kontrolę. Nors sužaidus minutę mūsiškiai dar pirmavo 11 taškų skirtumu (45:34), tačiau australai laimėjo atkarpą 11:0 ir išlygino rezultatą – 45:45. Australijos rinktinė įsibėgėjo ir ėmė krautis pranašumą, kurį lietuviai kėlinio pabaigoje šiek tiek apmažino - 56:62.

Ketvirtame kėlinyje Lietuvos rinktinė kilo į lemiamą kovą ir po sėkmingai sužaidę atkarpą (10:4) sugebėjo priartėti iki minimumo – 73:74. Likus žaisti 8 sekundes Simas Raupys pataikė vieną baudą iš dviejų ir išlygino rezultatą (85:85). Lemiamoje atakoje kamuolys priklausė Australijos krepšininkams, tačiau jiems nieko sukurti nepavyko ir komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes - 85:85.

Pratęsimo pradžioje Lietuvos krepšininkai iškart perėmė iniciatyvą ir po Tomo Dimšos tritaškio atitrūko - 97:90. Šaltakraujiškai rungtyniavę lietuviai likus minutei pirmavo jau dviženkle persvarą ir nors varžovams pavyko priartėti (103:97), mūsų šalies 19-mečiai taikliais baudų metimais įtvirtino savo persvarą ir iškovojo bronzos medalius - 106:100.

Lietuva 106:100 (21:18; 21:16; 14:28; 29:23; 21:15) Australija

Lietuva: 19 - Tomas Dimša (3/3 tritaškiai), 17 - Marius Grigonis (5 atk. kam.), 16 - Lukas Lekavičius (3 rez. perd.), po 12 - Simas Raupys ir Martinas Geben (9 atk. kam.), 9 - Jokūbas Gintvainis (6 rez. perd.), 8 - Justas Tamulis, 5 - Rokas Gustys (4 atk. kam.), po 4 - Augustinas Jankaitis (4 atk. kam.) ir Denisas Krestininas. Mantvydas Stašelis (3 min.) ir Donatas Tarolis (5 min.) taškų nepelnė.

Australija: 28 - Dante Exum (10/21 metimai iš žaidimo, 5 atk. kam. ir 5 rez. perd.), 20 - Dane Pineau (17 atk. kam.), 16 - Felix Kalau von Hofe, 14 - Anthony Fisher (6 atk. kam.).

***

Pusfinalyje Lietuvos rinktinė nesugebėjo pasipriešinti JAV krepšininkams ir pralaimėjo jiems net 40 taškų skirtumu 60:100 (16:25; 10:22; 18:25; 16:28).

Tuo tarpu australai tik po atkaklios kovos iki paskutinių sekundžių rezultatu 58:63 nusileido serbams.

Lietuvos 19-mečiai pirmame etape iškovojo visas tris pergales - prieš Čekiją (77:74), Iraną (81:40) ir Argentiną (76:66) ir tapo grupės lyderiais. Antrame etapelietuviai užėmė antrą vietą, iškovoję dvi pergales (prieš Kanadą - 82:76, prieš Ispaniją - 61:59) ir patyrę vieną pralaimėjimą (prieš Kroatiją - 90:91). Ketvirtfinalyje susitiko su Kinijos krepšininkais. 19-mečiai lengvai įveikė kinų barjerą, nugalėdami Azijos atstovus 89:56.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (572)