Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo Laurynas Bieliauskas, pelnęs 19 taškų (5 atk. kam.), Tadas Sedekerskis surinko 13 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, 10 įmetė Laurynas Birutis.

Lietuvos rinktinė pirmame etape jau įveikė bosnius (73:50), tuos pačius graikus (70:64) ir kroatus (72:66), antrame laimėjo prieš rusus (73:65), bet pralaimėjo italams 70:77 ir turkams (67:73), o ketvirtfinalyje palaužė vokiečių pasipriešinimą (73:71).

Europos jaunių čempionatuose Lietuvos krepšininkai 1994 ir 2010 metais iškovojo aukso medalius, 2006, 2008 ir 2012-ais - sidabro.

Rezultatas:

Lietuva - Graikija - 58:68 (12:14, 15:15, 16:16, 15:23).

Lietuva: Laurynas Beliauskas 19 (5 atk. kam., 2 rez. perdav., 2/4 dvitaškiai, 5/11 tritaškiai), Tadas Sedekerskis 13 (15 atk. kam., 5/11 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai), Laurynas Birutis 10 (4 atk. kam., 5/7 dvitaškiai), Aistis Pilauskas 7, Martynas Echodas 5 (6 atk. kam.), Martynas Varnas (5 atk. kam., 5 rez. perdav.) ir Gytis Masiulis po 2 taškus. Jokūbas Švambaris, Arnoldas Kulboka, Mykolas Dieninis ir Arnas Beručka taškų nesurinko, o Gvidas Galinauskas nežaidė.

Graikija: Vasileios Charalampopoulos 22 (14 atk. kam., 7 rez. perdav., 3/7 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 7/12 baudos), Georgios Papagiannis 15 (10 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/8 baudos), Nikolaos Diplaros 9, Michailas Lountzis ir Vasileos Christidis po 8, Vasileios Mouratos 5, Iakovos Milentigievits Alifieris 1 taškas.

Lietuviai pusfinalio rungtynėse kiek geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (47-42), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17-14), bet metė labai mažai baudų. Lietuvos krepšininkai pataikė 4 baudas iš 8, o tuo tarpu graikai metė 29 baudos metimus, iš kurių pataikė 18.

Rungtynių eiga

Rungtynių pradžia buvo sunki Lietuvos krepšininkams. Graikai startavo 0:4, nors netrukus lietuviai priartėjo 3:4, tačiau vėliau niekaip nerado kelių link varžovų krepšio, o tuo pasinaudoję šeimininkai nutolo (3:11, 6 min.). Baigiantis ketvirčiui Lietuvos rinktinės puolimas atsigavo – po L. Biručio ir Aisčio Pilausko tolimo metimo lietuviai turėjo tik minimalų deficitą (10:11). Per likusį laiką ekipos pasikeitė sėkmingomis, bet persvarą išlaikė graikai – 12:14.

Antrame ketvirtyje vyko atkakli kova. Sužaidus 3 minutes Lietuvos ekipa išsiveržė į priekį (20:19), vėliau kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda arba rezultatas buvo lygus. Prasidėjus didžiajai pertraukai kiek geresnės nuotaikos buvo Graikijos krepšininkai – 27:29.

Trečiame ketvirtyje taip pat netruko intrigos. Jam įpusėjus Lietuvos ekipa turėjo minimalią persvarą (37:36), po T. Sedekerskio dvitaškio padidino pranašumą iki 3 taškų (39:36). Bet graikai pataikė dvi baudas ir vėl priartėjo (39:38), o netrukus ir išlygino rezultatą (39:39). Kurį laiką lietuviai strigo puolime, o tuo pasinaudoję šeimininkai pradėjo tolti (39:45). Bet paskutinę minutę atkutusi Lietuvos komanda, po T. Sedekerskio ir L. Bieliausko metimų, vėl buvo šalia varžovų – 43:45.

Lemiama buvo paskutinė mačo dalis, kurioje sužaidus 3 minutes, minimalia persvara pirmavo graikai (48:48), vėliau komandos apsikeitė tolimais metimais, bet įpusėjus ketvirčiui 5 taškus iš eilės pelnę šeimininkai padidino pranašumą (51:57), o S. Štombergas paprašė minutės pertraukėlės.

Lietuvių ataka buvo netiksli, o Graikijos komanda vėl pataikė iš toli ir Lietuvos rinktinės situacija tapo sudėtinga (51:60). Bet lietuviai nenuleido rankų ir pelnę 4 taškus be atsako vėl priartėjo prie varžovų (55:60, likus 3 min.). Lietuviai vėl neapsigynė nuo tolimo graikų metimo (55:63), bet netrukus T. Sedekerskis atsakė tuo pačiu (58:63). Graikai jau kitoje atakoje pataikė eilinį tritaškį ir, likus minutei, Lietuvos komandos deficitas buvo jau 8 taškai (58:66). Per likusį laiką lietuviai stebuklo nesukūrė. Graikai baudos metimais įtvirtino pergalę.