J.Valančiūnas, V.Čižauskas, D.Redikas ir A.Butkevičius kviečiami į dvi jaunimo rinktines

 (21)
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Pirmadienį Lietuvos krepšinio federacija išplatino mūsų šalies jaunučių, jaunių ir jaunimo vaikinų bei merginų rinktinių išplėstinius sąrašus. Juos sudarė vasarą Europos bei pasaulio čempionatuose dalyvausiančių Lietuvos rinktinių treneriai. Vienu iš perspektyviausių mūsų šalies aukštaūgių vadinamas Jonas Valančiūnas pretenduoja užsivilkti dviejų komandų marškinėlius. 18-metis 210 cm ūgio vidurio puolėjas papuolė į jaunimo iki 20 metų ir jaunimo iki 19 metų rinktinių išplėstinius sąrašus.

Dvidešimtmečiai liepos 14-24 dienomis Bilbao mieste (Ispanija) varžysis Senojo žemyno čempionate, o devyniolikmečiai birželio 30-liepos 10 d. dalyvaus planetos pirmenybėse Valmieroje (Latvija).

Į abi šias komandas be J. Valančiūno taip pat pakviesti Vytenis Čižauskas iš Kėdainių „Nevėžio“, Dovydas Redikas, atstovaujantis Vilniaus „Perlui“, bei Vilniaus „Sakalų“ žaidėjas Arnas Butkevičius.

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatų sąrašas: (krepšininkas, klubas – liepos 14-24 dienomis Bilbao mieste (Ispanija) varžysis Senojo žemyno čempionate)


Ovidijus Varanauskas (Vilniaus „Sakalai“);
Augustas Pečiukevičius („Sakalai“);
Paulius Dambrauskas (Vilniaus „Perlas“);
Vytenis Čižauskas (Kėdainių „Nevėžis“);
Karolis Alekna (Vilniaus „Akademija“);
Paulius Malašauskas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Mantas Kadzevičius (Vilniaus „Sakalai“);
Dovydas Redikas (Vilniaus „Perlas“);
Matas Lisajevičius (Kauno „Erelita-KTU“);
Darius Tarvydas (Anykščių „Puntukas-Dussmann Service“);
Modestas Kumpys („Mažeikiai“);
Mantas Martinkus („Gargždai“);
Deividas Nazarovas (Vilniaus „Perlas-MRU“);
Saulius Kulvietis (Vilniaus „Perlas“);
Gilvydas Biruta (Rutgerso univ., JAV);
Mindaugas Kupšas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Karolis Brusokas (Vilniaus „Perlas-MRU“);
Jonas Valančiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“);
Giedrius Staniulis (Vilniaus „Perlas“);
Osvaldas Matulionis („Šiauliai“);
Rytis Biliartas („Gargždai“);
Tadas Rinkūnas (Anykščių „Puntukas-Dussmann Service“);
Valentas Tarolis (Birštono „JAZZ-Diremta“);
Arnas Butkevičius (Vilniaus „Sakalai“).
Vyr. treneris — Marius Linartas

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatės: (liepos 7-17 žais Europos čempionate Novi Sade (Serbija))


Inesa Visgaudaitė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Greta Šniokaitė (Vilniaus MRU);
Santa Okockytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Diana Žintikaitė („Utena“);
Gintarė Mažionytė (Vezerfordo „Lady Coyote“, JAV);
Kristė Druskytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Paulina Zaveckaitė (Geinsvilio „The Rock Lady Lions“, JAV);
Vitalija Kaminskytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Dovilė Saurazaitė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Gintarė Gurklytė (Kauno raj. „Laisvė KRS“);
Indrė Grigaitė (Vilniaus MRU);
Monika Grigalauskytė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Laura Svarytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Eglė Šikšniūtė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Vyr. trenerė — Ramunė Kumpienė

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 metų) rinktinės kandidatai: (birželio 30-liepos 10 d. dalyvaus pasaulio čempionate Valmieroje (Latvija))


Vytenis Čižauskas (Kėdainių „Nevėžis“);
Renaldas Simanavičius (Kauno „Kaunas“);
Evaldas Aniulis (Wasatch Academy Tigers, JAV);
Deividas Anužis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“);
Lukas Kazlauskas (Anykščių „Puntukas-Dussman Service“);
Rokas Giedraitis (Šiaulių „Saulė-Aukštabalis“);
Dovydas Redikas (Vilniaus „Perlas“);
Deividas Pukis (Christian Life Center Academy, JAV);
Taurantas Tamošiūnas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Tadas Maželis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“);
Modestas Masiulionis (St. Xavier University, JAV);
Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Arnas Butkevičius (Vilniaus „Sakalai“);
Eigirdas Žukauskas (Anykščių „Puntukas-Dussman Service“);
Paulius Sorokas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Rolandas Jakštas (Kauno „Kaunas“);
Paulius Vaitiekūnas (Jonavos „Triobet“);
Tautvydas Sabonis („Clinicas Rincon“, Ispanija);
Ronaldas Rutkauskas (Stokholmo „Human Rights 08“, Švedija);
Žygimantas Skučas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Jonas Valančiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“);
Tomas Urbonas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Egidijus Mockevičius (Vilniaus „Akademija“);
Nerijus Barauskas (Kauno „Erelita-KTU“);
Vyr. treneris — Kazys Maksvytis.

Lietuvos vaikinų jaunių (iki 18 metų) rinktinės kandidatai: (liepos 21-31 dienomis Lenkijoje žais Europos čempionate)


Paulius Semaška (Kėdainių SM);
Simonas Lekys (Š. Marčiulionio KA);
Martynas Paliukėnas (Š. Marčiulionio KA);
Rytis Juknevičius (Kauno ABC);
Marius Grigonis (Sabonio KC);
Jokūbas Gintvainis (Š. Marčiulionio KA);
Mantas Mockevičius (Plungės SM);
Tomas Dimša (Sabonio KC);
Tauras Jogėla (Sabonio KC);
Tomas Lekūnas (Š. Marčiulionio KA);
Rokas Narkevičius (Sabonio KC);
Vaidas Kariniauskas (Sabonio KC);
Mindaugas Kačinas (V. Knašiaus KM);
Osvaldas Olisevičius (Š. Marčiulionio KA);
Aurimas Majauskas (Marijampolės ŽSM);
Artūras Gudaitis (V. Knašiaus KM);
Ignas Ramašauskas (Šiaulių SM „Saulė“);
Simonas Kymantas (Sabonio KC);
Vyr. treneris — Darius Dikčius.

Lietuvos merginų jaunių (iki 18 metų) rinktinės andidatės: (rugpjūčio 4-14 d. Oradėjoje (Rumunija) dalyvaus Europos čempionate)


Gerda Kručkauskaitė („LKC-Kaunas“);
Ieva Prėskienytė („LKC-Kaunas“);
Akvilė Baronėnaitė („LKC-Kaunas“);
Gintarė Jasiunskaitė („LKC-Kaunas“);
Ieva Kazlauskaitė (Šiaulių SM „Saulė“);
Ina Jackevič (Vilniaus KM);
Monika Aleksaitė (Marijampolės ŽSM);
Gabija Morkūnaitė (Vilniaus KM);
Goda Ziutelytė („LKC-Kaunas“);
Milda Šukytė („LKC-Kaunas“);
Justina Matuzonytė („LKC-Kaunas“);
Eglė Želnytė (Palangos SC);
Brigita Povilaitytė (Marijampolės ŽSM);
Gabrielė Liubachonskytė (Vilniaus KM);
Vita Žilinskaitė (Vilniaus KM);
Inga Brusokaitė (Alytaus SRC);
Erika Žurauskaitė („LKC-Kaunas“);
Monika Drobulytė (Biržų SM);
Dovilė Lapajevaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Evelina Beržinskaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Vyr. treneris — Aurimas Jasilionis.

Lietuvos vaikinų jaunučių (iki 16 metų) rinktinės kandidatai: (liepos 28 – rugpjūčio 7 dienomis Pardubice ir Hradec Kralove (Čekija) žais Europos čempionate)


Pijus Mykolaitis (Sabonio KC);
Aidas Kavaliauskas (Sabonio KC);
Denas Bartkus (Sabonio KC);
Ernestas Serkevičius (Sabonio KC);
Paulius Žalys (Sabonio KC);
Ričardas Verbickas (Sabonio KC);
Paulius Valinskas (Sabonio KC);
Paulius Danisevičius (Sabonio KC);
Karolis Ražukas (Š. Marčiulionio KA);
Deividas Kumelis (Š. Marčiulionio KA);
Gediminas Žalalis (Š. Marčiulionio KA);
Lukas Motiejūnas (Š. Marčiulionio KA);
Žydrūnas Jurgutis (V. Knašiaus KM);
Paulius Šakinis (V. Knašiaus KM);
Haroldas Saprykinas (V. Knašiaus KM);
Edvinas Šeškus (Vilniaus KM);
Žygimantas Ūselis (Vilniaus KM);
Rytis Pipiras (Vilniaus KM);
Tomašas Romanovskis (Vilniaus KM);
Eivydas Jasiukevičius (Marijampolės ŽSM);
Tautvydas Kliučinykas (Marijampolės ŽSM);
Gražvydas Bieliūnas (Marijampolės ŽSM);
Edgaras Švelginas (Alytaus SRC);
Modestas Gargasas (Alytaus SRC);
Arijus Kanovalovas (Alytaus SRC);
Linas Urbanavičius (Alytaus SRC);
Albertas Valiulis (Kauno KM „Aisčiai“);
Paulius Zabilevičius (Panevėžio KKSC);
Lukas Aukštikalnis (Panevėžio KKSC);
Deividas Pogužinskas (Panevėžio KKSC);
Vyr. treneris — Darius Sirtautas.

Lietuvos merginų jaunučių (iki 16 metų) rinktinės kandidatės: (rugpjūčio 11-21 dienomis Arade (Rumunija) dalyvaus Europos čempionate)


Justina Kraujūnaitė (Vilniaus KM);
Austėja Širšinaitytė (Vilniaus KM);
Dalia Belickaitė (Vilniaus KM);
Rūta Savickaitė (Vilniaus KM);
Sibilė Balaišytė (Vilniaus KM);
Daugilė Šarauskaitė (Vilniaus KM);
Aurelija Putramentaitė (Vilniaus KM);
Ieva Marija Černiauskaitė (Vilniaus KM);
Alisa Julija Dulko (Vilniaus KM);
Roberta Mizgerytė (V. Knašiaus KM);
Agnė Černeckytė (V. Knašiaus KM);
Evelina Mauraitė (V. Knašiaus KM);
Elžbieta Čeponytė (V. Knašiaus KM);
Augusta Kievišaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Greta Pileckaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Simona Bačiulytė (Panevėžio KKSC);
Kamilė Kasačiūnaitė (Panevėžio KKSC);
Gabrielė Vyšniauskaitė (Alytaus SRC);
Greta Kairytė (Palangos SC);
Dovilė Tarasevičiūtė (Kretingos SM);
Agnė Gailiūtė (Šiaulių SM „Saulė“);
Vyr. trenerė — Diliara Velišajeva.

www.DELFI.lt
 
21
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Krepšinis

Broliai Lavrinovičiai ir vėl rungtyniaus vienoje komandoje

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 08:48
Kšyštofas Lavrinovičius priėmė sprendimą dėl savo ateities. Jis sukirto rankomis su Rimanto Kaukėno ir brolio Darjušo atstovaujama Emilijos Redžio „Grissin Bon“ ekipa iš Italijos. Krepšininko agentas teigė, jog aukštaūgis rinkosi tarp Italijos klubo ir komandos, rungtyniaujančios ne Europos žemyne pasiūlymo, - praneša BasketNews.lt.

„Lietuvos ryto“ Europos taurės turnyre negąsdina garsūs varžovų vardai ir dideli biudžetai (4)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 07:45
„Lietuvos ryto“ Europos taurės turnyre negąsdina garsūs varžovų vardai ir dideli biudžetai
N.Jankausko nuotr.
Pirmadienį Barselonoje 36 Europos taurės turnyro klubai suskirstyti į dvi konferencijas ir šešias grupes. „Nuo mūsų burtai nepriklauso. Bet akivaizdu, kad gavome labai stiprius varžovus“, - taip E grupę, į kurią pateko Vilniaus „Lietuvos rytas“, pokalbyje su „Lietuvos žiniomis“ vertino sostinės klubo direktorius Martynas Purlys.

„Lietuvos rytas“ Europos taurės turnyrą pradės dvikova su „Partizan“ tvarkaraštis (1)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 22:31
„Lietuvos rytas“ Europos taurės turnyrą pradės dvikova su „Partizan“
N.Jankausko nuotr.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa kovas Europos taurės turnyre pradės rungtynėmis namuose su Belgrado „Partizan“ klubu. Po savaitės Virginijaus Šeškaus auklėtiniai vyks į Rumuniją, kur išmėgins jėgas su Mariaus Runkausko Ploješčio „CSU Asesoft“ komanda.

Iš NKL į LKL: 10 žaidėjų, pakilusių į aukštesnį lygį (5)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 18:26
Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) kasmet aukščiausiam Lietuvos krepšinio divizionui paruošia po keliolika krepšininkų. Šią vasarą NKL į LKL iškeitė panašus būrys žaidėjų. Dar po kelis žaidėjus rungtyniauti išvyksta į užsienį.

LKL: A. Jomantas iš Pasvalio keliasi į Alytų (5)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 17:43
Alytaus „Dzūkijos“ komanda LKL sezoną pradėjusi dviem pralaimėjimais sulaukė pastiprinimo – nuo pirmadienio su ekipa treniruojasi Artūras Jomantas. Jis dzūkų gretose debiutuos jau antradienį Panevėžyje mače su „Lietkabeliu“.