Trečią vietą turnyre iškovojo Joniškio „Delikateso“ ekipa – 80:57 sutriuškinusi „Mažeikius“. Po finalo Jonavos miesto meras Mindaugas Sinkevičius apdovanojo finalininkų komandas taurėmis bei naudingiausią turnyro žaidėją – „Petrochemos“ krepšininką Ričardą Verbicką.

Finalinės rungtynės prasidėjo nerezultatyviais abiejų ekipų išpuoliais, o pirmieji taškų badą nutraukę jaunieji žalgiriečiai pradėjo krautis pranašumą – 2:7. Sustygavę gynybą, Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai privertė varžovus klysti, o patys kėlinį užbaigė įspūdingu spurtu – 12:0, po kurio komandas skyrė 7 taškai – 14:7.

„Petrochemos“ rezultatyvių atakų serija tęsėsi ir antrojo kėlinio pradžioje – 21:11. Kauniečiams priartėjus -23:19, padėtį šeimininkų gretose stabilizavo Luko Grabausko ir Ričardo Verbicko tritaškiai bei Nikita Balaban dvitaškis – 31:20. Tiesa, per paskutines dvi kėlinio minutes Tomo Masiulio auklėtinių žaidimas atsigavo ir prieš didžiąją pertrauką komandas teskyrė du taškai – 33:31.

Trečio kėlinio metu Jonavos ekipa susikrovė 6 taškų pranašumą – 48:42, tačiau Martyno Echodo vedami „Žalgirio-2“ krepšininkai eilinį kartą sumažino atsilikimą – 48:47. Ketvirčio pabaigoje „Petrochemos“ gretose 5 taškus iš eilės surinko Dovydas Šemeklis – 53:47. Tiesa paskutinės ketvirčio atakos metu žalgiriečių pelnyti keturi taškai sugrąžino intrigą į susitikimą – 53:51.

Antroje ketvirto kėlinio dalyje šeimininkų komanda po taiklių L. Grabausko, R. Verbicko ir N. Balaban metimų susigrąžino saugesnę persvarą – 66:59. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 30 sekundžių Vidas Ginevičius tolimu metimu iki minimumo sumažino „Žalgirio-2“ deficitą – 68:67. Nors Laikinosios sostinės krepšininkai dar turėjo papildomą šansą išplėšti pergalę, visi T. Masiulio žaidėjų metimai skriejo pro šalį.

Jonavos „Petrochema“: Lukas Grabauskas 14 taškų, Ričardas Verbickas 10 (7 atk. kam), Nikita Balaban 8, Dovydas Šemeklis 7, Dainius Gulbinas, Henrikas Vorotnikovas, Vladislovas Razumnovas ir Tomas Milinskas po 6, Evaldas Aniulis 3, Karolis Šarukas 2, Lukas Trumpa 0.

Kauno „Žalgiris-2“: Oleg Kojenets (8 atk. kam.) ir Vidas Ginevičius po 11, Martynas Echodas 10.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)