„Lietuvos rytas varžovus pribloškė taikliais tritaškiais, kurių pataikė 16 iš 27-ių (59,3 proc.). Pirmu smuiku čia griežė Martynas Gecevičius, smeigęs net 7-is tolimus šūvius iš 9-ių ir iš viso surinkęs net 38 naudingumo balus, ir Kšyštofas Lavrinovičius, pridėjęs 4 iš 6-ių bandymų.

Rungtynes Vilniuje stebėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas ir skautas Benas Matkevičius.

Vilniečiai pirmame ture 98:86 pranoko Zgoželeco „Turow“, tačiau antrame išvykoje 69:75 nusileido Ostendės „Telenet“ klubui. Tuo metu andalūziečiai, kurie ACB lygoje žengia paskutiniai, 18-ti, pralaimėjo abu pirmus „Last 32“ mačus.

Rungtynių eiga:

„Baloncesto“ starto penketas: Benas Woodside'as, Alexas Urtasunas, Derrickas Byarsas, Pierre'as Oriola ir Guillermo Hernangomezas.

Susitikimą Vilniuje drąsiau pradėjo svečiai (7:10), tačiau Martyno Gecevičiaus, Gedimino Oreliko ir Antano Kavaliausko vedami vilniečiai spurtavo 8:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 15:10. Visgi varžovai irgi nesnaudė ir netrukus vėl buvo priekyje (18:19), bet kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė Kšyštofas Lavrinovičius21:19.

Antrą ketvirtį keturiais taškais iš eilės pradėjo 19-metis 215 cm ūgio Latvijos talentas Kristapas Porzingis (21:23), tačiau netrukus Mike'as Moseris išlygino rezultatą, o Simas Jasaitis smeigė tritaškį – 26:23. Tiesa, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai niekaip nesusitvarkė su K. Porzingiu, kuris įmetė dar penkis taškus be atsako – 28:31. „Lietuvos rytas“ neliko skolingas: M. Gecevičius ir S. Jasaitis pataikė iš toli, A. Kavaliauskas pridėjo dvitaškį nuo lentos ir po laimėtos atkarpos 15:2 – jau 43:33. Tai dar buvo ne viskas: Gediminas Orelikas ir M. Gecevičius pratęsė tritaškių šou – 53:40.

Vilniečiai nemažino savo apsukų ir po pertraukos: sėkmingai atakas užbaigė G. Orelikas ir M. Gecevičiaus, bet du tritaškius iš eilės pataikė ir varžovų aukštaūgis K. Porzingis – 62:46. Tritaškių konkursas tęsėsi: po K. Lavrinovičiaus ir M. Gecevičiaus bombų – jau 68:46. Ketvirtį galingai užbaigė M. Moseris ir „Lietuvos rytas“ jau užuodė pergalę – 83:59.

Ketvirtas kėlinys jau tebuvo formalumas ir tai buvo aiškiai matyti vilniečių žaidime, kurie per pusę ketvirčio tesurinko penkis taškus – 88:64. Po Derricko Byarso dvitaškio iš vidutinio nuotolio nebeišlaikė V. Šeškaus kantrybė ir vilniečiai rinkosi į minutės pertraukėlę – 92:75. Ji padėjo: spurtas 8:0 ir – jau 100:75.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Sevilijos „Baloncesto“ 100:78 (21:19, 32:21, 30:19, 17:19).

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 26 (1/3 dvitaškis, 7/9 tritaškiai, 3/5 baudos, 7 atk. akm., 9 rez. perd., 38 naud. balai), Kšyštofas Lavrinovičius 21 (22:30 min., 3/4 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 3/4 baudos), Gediminas Orelikas 15 (4/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 bauda), Mike'as Moseris 12, Simas Jasaitis 8, Antanas Kavaliauskas 6, Adas Juškevičius ir Žygimantas Janavičius po 4, Mindaugas Lukauskis ir Billy Baronas po 2 taškus. Artūras Valeika (4 min.) taškų nepelnė, o Travisas Leslie nežaidė.

„Baloncesto“: Kristapas Porzingis 18 (4/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/5 baudos), Derrickas Byarsas 10, Xavieras Thamesas, Benas Woodside'as ir Alexas Urtasunas po 9, Guillermo Hernangomezas ir Nikola Radičevičius po 8, Berni Rodriguezas 3, Pierre'as Oriola ir Ondrejus Balvinas po 2 taškus.

Kitoje šios grupės dvikovoje trečiadienį Zgoželeco „PGE Turow“ (2/1) savo arenoje net 99:71 (26:20, 24:16, 23:18, 26:17) nepasigailėjo Ostendės „Telenet“ (2/1) ir įnešė nemažai sumaišties į turnyro lentelę.

L grupės turnyro lentelė:

1.Vilniaus „Lietuvos rytas“21267:239
2.Zgoželeco „PGE Turow“21272:253
3.Ostendės „Telenet“21240:231
4.Sevilijos „Baloncesto“03225:281

M grupėje kovojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (1/2) trečiadienį „Švyturio“ arenoje susitiko su Stambulo „Bešiktaš“ (1/2) ir apmaudžiai pralaimėjo – 62:69 (16:14, 7:12, 16:15, 21:28).

Šeimininkų atakas labai sėkmingai stabdė turkų gynyba, leidusi „Neptūnui“ per pirmą mačo pusę sukrapštyti tik 23 taškus, o iš viso pataikyti vos 10 dvitaškių iš 25-ių (40 proc.) ir 9 tritaškius iš 30-ies (30 proc.). Be to, neptūniečiai suklydo 20 kartų.

Klaipėdiečiai pirmame ture 82:73 buvo pajėgesni už Paryžiaus „Levallois“ komandą, bet antrame 85:99 neatsilaikė prieš Izmyro „Karsiyaką“.

„Bešiktaš“ starto penketas: Enginas Atsuras, Enesas Taskiranas, Ryanas Broekhoffas, Kenanas Bajramovičius ir JaJuanas Johnsonas.

Po Donato Zavacko ir Deivido Gailiaus tritaškių šeimininkai iškart mėgino atitrūkti – 8:4. Vis dėlto bent pirmame kėlinyje jiems to padaryti nepavyko, nes prieš pat sireną dvitaškį su pražanga pelnė Johnas Hollandas – 16:14.

Antro ketvirčio pradžioje turkai net 4 min. negalėjo pelnyti taškų, tad klaipėdiečiai po Mindaugo Girdžiūno tritaškio įgijo 7 taškų persvarą – 21:14. „Bešiktaš“ atsigauti padėjo Ahmeto Kandemiro paprašyta minutės pertraukėlė, po kurios Stambulo atstovai spurtavo 12:2 ir po Kenano Bajramovičiaus penkių taškų iš eilės aplenkė „Neptūną“ – 23:26.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai net 7 min. negalėjo įveikti varžovų gynybos ir šie užbaigė savo spurtą 18:2 privertė „Neptūną“ vytis – 23:32. Galiausiai sausrą nutraukė du tritaškius įmetęs D. Zavackas, bet įpusėjus kėliniui – 29:34. Ketvirčio pabaigoje Justas Sinica pataikė tritaškį nuo lentos su varžovo pražanga – 39:41.

Lemiamas kėlinio pradžioje tritaškiais apsikeitė Arnas Butkevičius ir Chrisas Loftonas, bet netrukus keturis taškus svečiams pridėjo ir JaJuanas Johnsonas – 42:48 (likus žaisti 7 min.), o įpusėjus ketvirčiui – 45:53. Klaipėdiečiams niekaip nesisekė priartėti – 54:62 (likus 1 min. 20 sek.). Visgi M. Mažeika ir D. Gailius nepasidavė – 58:62 (likus 46 sek.). Maža to, turkai prarado dar vieną kamuolį bei užsidirbo techninę pražangą, tačiau puikų šansą turėjęs „Neptūnas“ realizavo tik dvi baudas (Mustafa Shakuras), o D. Gailius lemiamos atakos metu suklydo.

Rungtynės:

Klaipėdos „Neptūnas“ – Stambulo „Bešiktaš“ 62:69 (16:14, 7:12, 16:15, 21:28).

„Neptūnas“: Donatas Zavackas 14 (4/8 tritaškiai), Deividas Gailius 12 (2/9 tritaškiai), Martynas Mažeika 10, Mustafa Shakuras (5 per. kam.) ir Vytautas Šarakauskas po 6, Mindaugas Girdžiūnas 5, Justas Sinica 4, Arnas Butkevičius 3, Simas Galdikas 2 taškai (15 min., 1/5 dvitaškis, 4 klaidos, -8 naud. balai). Valdas Vasylius (8 min.) ir Keithas Bensonas (5 min.) taškų nepelnė, o Raidas Nacius nežaidė.

„Bešiktaš“: JaJuanas Johnsonas 18 (8/12 dvitaškiai, 2/2 baudos, 8 atk. kam.), Chrisas Loftonas 17, Kenanas Bajramovičius 11, Enesas Taskiranas, Enginas Atsuras ir Johnas Hollandas po 6, Ryanas Broekhoffas 5 taškai (8 atk. kam.).

M grupės turnyro lentelė:

1.Izmiro „Pinar Karsiyaka“30289:237
2.Paryžiaus „Levallois“12241:250
3.Klaipėdos „Neptūnas“12229:241
4.Stambulo „Bešiktaš“12229:260

Abu Lietuvos klubai kitą savaitę Europos taurėje susitiks su tais pačiais varžovais – tik svečiuose.