Lietuviai pirmoje čempionato dvikovoje iškovojo pergalę prieš ispanus (66:61), po to 69:51 įveikė graikus, 96:70 sutriuškino Izraelį ir lengvai laimėjo prieš anglus 102:67.

Pirmo kėlinio pradžią sėkmingiau sužaidė Lietuvos rinktinė, kuri greitai ėmė pirmauti (5:0, 9:2, 13:5). Netrukus lietuvių persvara jau siekė 12 taškų (19:7). Tada mūsiškių skuboti metimai ir klaidos leido varžovams po 10 min. žaidimo priartėti - 19:12.

Nors antras ketvirtis prasidėjo lietuvių tritaškiu (22:12), vokiečiai nuolat lipo ant kulnų (22:17, 24:19). Mūsiškiams dar tris kartus buvo pavykę susigrąžinti 10 taškų persvarą (29:19, 31:21 ir 34:24), bet likus akimirkoms iki kėlinio pabaigos varžovai pavojingai priartėjo. Laimė, Lietuvos rinktinė paskutinę ataką baigė dvitaškiu ir po 20 min. kovos pirmavo - 36:31.

Trečią kėlinį spurtu 0:8 pradėjusi Vokietija ne tik pirmą kartą rungtynėse persvėrė rezultatą, bet ir atitrūko (36:39). Visas žaidimo gijas pametę buvo atsilikę jau 6 taškų skirtumu (43:49). Kėlinys baigėsi vokiečių tritaškiu paskutinę sekundę ir po 30 min. krepšinio mūsiškių deficitas buvo rekordinis - 47:55.

Nors lemiamo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinė beveik pasivijo varžovus (58:60), vokiečiams vėl pavyko pabėgti (58:62, 60:65, 62:65). Lietuviai jau nesugebėjo sustabdyti įsismaginusių priešininkų (62:72, 64:74) ir nusileido jiems 68:77.

Rezultatas:

Lietuva - Vokietija - 70:77 (19:12, 17:19, 11:24, 23:22).

Lietuva: Grantas Vasiliauskas 15, Ignas Sargiūnas 14 (5 atk. kam.), Lukas Uleckas 9, Arnas Velička 8 (5 rez. perdav.), Vitalijus Kozys 7, Lukas Kišūnas 6, Tomas Balčiūnas 5, Tadas Vaičiūnas 4, Danielius Lavrinovičius 2 taškai. Elvis Juozaitis, Aidas Bakutis ir Aidas Žitkus taškų nesurinko.

Vokietija: Hendrikas Drescheris 17, Philippas Herkenhoffas 16 (10 atk. kam.), Nelsonas Weidemannas 14, Mateo Seričius ir Badu Buckas po 6, Thorbenas Doedingas ir Isaacas Bonga (9 atk. kam., 6 rez. perdav.) po 5, Nicolas Wolfas 4, Arne Wendleris ir Luisas Zerbanas po 2 taškus.

Po pralaimėjimu pasibaigusio mačo jaunučių rinktinės vyriausiasis treneris Gediminas Petraukas neslėpė nusivylimo ir pabrėžė žaidėjų kovingumo stoką.

„Mintys prastos, pralaimėjome rungtynes. Pralaimėjome ne taktinėje kovoje, o pralaimėjome tiesiog kovingumu. Labai nuliūdino vaizdas, reikia pasidaryti labai rimtas išvadas prieš rungtynes su Turkija“, - žurnalistams kalbėjo G. Petrauskas.

Paklaustas ar nenustebino Vokietijos rinktinė, kurių pataikymo procentas rungtynėse su lietuviais buvo žymiai geresnis nei ankstesniuose mačuose, G. Petrauskas akcentavo, kad lietuviai vokiečiams leido pajausti žaidimo skonį, todėl vėliau nepavyko jų sulaikyti.

„Žinojome, kad priešininkai prastai pataiko. Bet kai tu leidi varžovams pajausti žaidimą, tuomet pradeda pataikyti net tie žmonės, kurie per visą čempionatą vieną metimą pataiko. Esmė, kad mes turėjome išeiti į aikštelę ir diktuoti savo sąlygas. Vokiečiai pabandė atsižaisti, o mes nesužaidėme vyriškai ir sutrikome. Pradėjome pavieniais veiksmais ieškoti atsakymų, o gynyba jau mane ir vakar netenkino. Jau vakar kalbėjome apie gynybą vienas prieš vieną. Mes negalime gintis kaip kuoliukai ir varžovai negali apeiti mūsų taip paprastai.

Varžovai prieš trečią kėlinį nieko per daug nepakeitė, jie pagavo emocinį pakilimą. Trečio kėlinio gerą atkarpą jiems davė dar daugiau rezultatas su turkais bus gėdingas“, - sakė G. Petrauskas.

Kiti E grupės rezultatai:

Anglija - Graikija - 60:50 (7:13, 19:11, 16:6, 18:20).

F grupės rezultatai:

Serbija - Kroatija - 75:71 (24:10, 14:17, 17:17, 20:27).
Bosnia ir Hercegovina - Prancūzija - 64:57 (18:9, 17:14, 15:17, 14:17).

6. Kroatija 4 0 4 266:285 4

Autsaiderių ekipų G grupėje, kurioje komandos kovoja dėl geresnių pozicijų prieš atkrintamas varžybas dėl išlikimo, Italijos rinktinei įskaityta pergalė techniniu rezultatu 20:0 prieš pirmenybėse nedalyvaujančią Rusijos ekipą.

Italija - Rusija - 20:0;
Izraelis - Latvija - 77:68 (18:16, 18:20, 16:15, 25:17).