Lietuvos komanda į ketvirtfinalį žengė užėmusi antrą vietą F grupėje.

Martynas Varnas pelnė 25 taškus, Gytis Masiulis ir Martynas Echodas (9 atk. kam.) – po 12, Tadas Sedekerskis – 8, Laurynas Beliauskas – 7.

Lietuvos rinktinė pirmame etape įveikė bosnius (73:50), graikus (70:64) ir kroatus (72:66), o antrame laimėjo prieš rusus (73:65), bet pralaimėjo italams 70:77.

Rezultatas:

Lietuva - Turkija - 67:73 (18:16, 19:27, 14:14, 16:17).

Lietuva: Martynas Varnas 25 (6 atk. kam., 8/15, 5/10, 3/5 baudos), Martynas Echodas ir Gytis Masiulis po 12, Tadas Sedekerskis 8, Laurynas Beliauskas 7, Jokūbas Švambaris ir Laurynas Birutis po 3 taškus. Arnas Beručka, Aistis Pilauskas, Mykolas Dieninis ir Gvidas Galinauskas taškų nesurinko, - Arnoldas Kulboka nežaidė.

Turkija: Furkanas Korkmazas 22, Omeras Yurtsevenas 14, Enesas Taskiranas ir Berkanas Durmazas po 12, Omeras Alas 5, Ertenas Gazi 4, Erkanas Yilmazas ir Ercanas Bayrakas po 2 taškus.

Rungtynių eiga

Kaip ir dvikovoje su italais lietuviams koją pakišo klaidos. Mūsiškiai suklydo 19 kartu, kai varžovai – 10. Turkijos krepšininkai perėmė 15 kamuolių, lietuviai taip varžovus nubaudė tik 5 kartus.

Mačo pradžioje nei viena komanda neturėjo didesnės iniciatyvos, sužaidus 5 minutes 3 taškų pranašumą turėjo Lietuvos komanda (9:6). Po kelių sėkmingų atakų lietuviai kiek nutolo (14:6) ir kurį laiką išlaikė didesnį atstumą nuo varžovų, tačiau baigiantis ketvirčiui turkai atsigavo ir priartėjo per vieną metimą (16:18).

Antrame kėlinyje rezultatas kelis kartus buvo lygus, vėliau taškų svarstyklės krypo tai vienos, tai kitos ekipos naudai. Įpusėjus ketvirčiui 2 taškų persvara jau džiaugėsi turkai, tačiau neilgai. Lietuviai netruko išlyginti rezultatą. Kiek prastesnė Lietuvos komandai buvo paskutinių dviejų minučių atkarpa, per kurią Turkijos krepšininkai vėl išsiveržė į priekį, o paskutinę ataką tolimu metimu baigę varžovai prasidėjus didžiajai pertraukai pirmavo 43:37.

Lietuviai dvi trečio kėlinio minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję turkai susikrovė dviženklį pranašumą (47:37). Tačiau netrukus Lietuvos ekipa vėl atrado savo žaidimą ir įpusėjus trečiam ketvirčiui varžovų persvara sumenko iki 3 taškų (49:46). Per kitas 5 minutes priekyje nuolat buvo Turkijos atstovai, tačiau Lietuvos krepšininkai neleido jiems pavojingai nutolti. Prieš lemiamą mačo dalį lietuviai atsiliko 5 taškais – 51:56.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui Lietuvos komanda dar buvo priversta vytis varžovus (57:62). Po Lauryno Bieliausko tolimo metimo lietuvių deficitas tapo minimalus (63:64, 4 min.) ir rungtynių įtampa augo. Likus žaisti 2 minutes Lietuvos ekipa dar buvo per vieną tašką nuo varžovų (65:66), o po M. Echodo dvitaškio, likus kiek daugiau nei minutei, jau priekyje – 67:66. Bet Turkijos krepšininkai netrukus atsakė dvitaškiu su pražanga ir vėl išsiveržė į priekį (69:67, 50 sek.). M. Varnas prametė dvitaškį, o turkai realizavo du baudos metimus (71:67, 27 sek.). Arno Beručkos tritaškis metimas nepasiekė tikslo, o varžovai baudomis dar padidino pranašumą (73:67) ir įtvirtino pergalę.