Pirmame etape Lietuvos rinktinė įveikė bosnius, graikus ir kroatus. Antradienį jaunieji Lietuvos krepšininkai žais su Italijos komanda.

Rusai nesustabdė lietuvius į priekį vedusio Martyno Varno. Puolėjas buvo rezultatyviausias, pelnė 19 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus (4/7 tritaškiai). Jam gerai talkino Tadas Sedekerskis - 16 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. 10 taškų įmetė Martynas Echodas, 8 – Laurynas Bieliauskas. Lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (46-36), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18-12), bet dažniau klydo (25-16).

Rezultatas:

Lietuva - Rusija - 73:65 (13:14, 16:13, 24:14, 20:24).

Lietuva: Martynas Varnas 19 (6 atk. kam., 4 rez. perdav.), Tadas Sedekerskis 16 (7 atk. kam.), Martynas Echodas 10 (4 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 8, Laurynas Birutis ir Arnas Beručka po 4, Arnoldas Kulboka 3 (6 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (5 atk. kam.) po 3, Mykolas Dieninis ir Aistis Pilauskas ir Gvidas Galinauskas po 2 taškus. Jokūbas Švambaris nežaidė.

Rusija: Fiodoras Špakovas 19, Ilja Karpenkovas 10, Timofejus Jakušinas ir Andrejus Sopinas po 8, Dmitrijus Čeburkinas 7, Agasijus Tonojanas 6, Igoris Volchinas 5, Andrejus Lopatinas 2 taškai.

Rusijos krepšininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po 5 minučių jie pirmavo 7:2, tačiau lietuviai neleido įsismaginti varžovams ir pradėjo juos vytis (12:10 2 min.). Po pirmų 10 minučių Rusijos ekipa dar turėjo minimalų pranašumą – 14:13. Lietuviai galėjo būti priekyje, tačiau prastai metė baudas – pataikė tik vieną iš keturių bandymų.

Antro kėlinio pradžioje lietuviai negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję rusai spurtavo ir nutolo (20:13). S. Štombergas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios netrukus pavyko pasižymėti M. Varnui (15:20). Puolėjas pataikė tolimą metimą ir Lietuvos komanda vėl kvėpavo varžovams į nugarą (18:20). Po dar vieno M. Varno tolimo „šūvio“ ir L. Biručio dėjimo rezultatas buvo lygus (25:25). Per likusį laiką kiek tiksliau žaidę lietuviai prasidėjus didžiajai pertraukai pirmavo 2 taškais – 29:27. 13 taškų savo ekipai jau buvo surinkęs ir 5 kamuolius atkovojęs M. Varnas.

Atkaklios kovos netrūko trečiame ketvirtyje, jam įpusėjus minimalią persvarą turėjo lietuviai – 39:38. Po jau ketvirto M. Varno tolimo metimo Lietuvos komanda padidino persvarą (42:38), Mykolas Dieninis dvitaškiu metimu dar pagerino savo ekipos situaciją (44:38). Rusų puolimas strigo, o žaidimo skonį pajautę Lietuvos krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą - 48:38. Prieš lemiamą mačo dalį varžovus į neviltį varę lietuviai pirmavo 12 taškų skirtumu – 53:41.

Toliau darnų krepšinį demonstravusi Lietuvos komanda išlaikė iniciatyvą savo rankose ir neleido priartėti varžovams (60:48). Nors rusams pavyko išlyginti žaidimą, tačiau likus 2 minutėms lietuviai dar pirmavo dviženkliu atstumu – 66:56. Po 4 taškų iš eilės Rusijos komanda sumažino deficitą iki 6 taškų 60:66 (1:22 min.). Likus 12 sekundžių komandas skyrė 5 taškai, o paskutinę minutę taškus baudų metimais rinkę lietuviai pergalės iš rankų nepaleido.