Tris kėlinius tylėjęs Domantas Sabonis prabilo, kai to labiausiai reikėjo: likus žaisti 8 min. lietuviai atsiliko dviženkliu skirtumu - 49:59, bet D. Sabonis per likusią laiką pelnė 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o mūsiškiai surengė spurtą 25:10 ir išplėšė pergalę.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys lietuviams nieko gero nežadėjo, mat slovėnai jį laimėjo triuškinančiu rezultatu (30:12). Vis dėlto Sauliaus Štombergo auklėtiniai susigriebė ir per antrąjį kėlinį atsilikimą ženkliai sumažino (34:37).

Po ilgosios pertraukos lietuviai vėl leido varžovams padidinti pranašumą, tačiau viskas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kurį pavyko laimėti 27:12. Toks Lietuvos aštuoniolikmečių pasirodymas padėjo iškovoti sunkią pirmąją pergalę (74:69).

Šeštadienį Lietuva susitiks su Serbija, kuri pirmosiose čempionato rungtynėse buvo sutriuškinusi Slovėniją (88:56).

Lietuva: Paulius Valinskas (3/4 tritaškiai) 14, Domantas Sabonis (5/10 dvitaškiai, 2/4 baudos, 14 atk. kam.) 12, Gediminas Žalalis (4/5 dvitaškiai) ir Ričardas Verbickas po 11, Lukas Grabauskas 8, Žydrūnas Jurgutis 7 taškai.

Slovėnija: Ziga Žatečius (4/6 tritaškiai) 23, Matičius Rebečas 20, Janas Novakas ir Janas Dolenšekas (8 atk. kam.) po 7 taškus.