„Žuvėdra“ pasaulio čempionės titulą gins pagal animacinio filmo melodijąnaujo šokio video

 (23)
Klaipėdos universiteto ansamblio „Žuvėdra“ šokėjai paskutinėse treniruotėse prieš išvyką į planetos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionatą šlifuoja naująją savo programą. Pasaulio ir Europos čempionų titulus klaipėdiečiams atnešusį šokį „Uraganas“ pakeitė kompozicija „Rio“, sukurta pagal muziką iš to paties pavadinimo animacinio filmo.
Žuvėdra
© DELFI

Vietoje energija pulsuojančių roko grupės „Scorpions“ melodijų – spalvinga ir Lotynų Amerikos šokių ritmais persipynusi 2011 metais sukurto animacinio filmo „Rio“ muzikos aranžuotė.

Kompozitorius Audrius Balsys „Žuvėdros“ šokėjams parengė naują išbandymą.

Beveik metus ruoštos programos „Rio“ premjera praėjusį šeštadienį įvyko Vilniuje per tradicinį tarptautinį sportinių šokių festivalį „Lithuanian Open 2012“. Kartu tai buvo generalinė repeticija prieš gruodžio 8 d. Brėmene (Vokietija) vyksiantį pasaulio čempionatą.

„Jaudinomės visi – ir šokėjai, ir aš. Kaip pavyko premjera? Čia – menas, jame ribų tobulėjimui nebūna. Dar turime kelias dienas šlifavimui, jomis ir pasinaudosime“, – pasirodymą įvertino ilgametė ansamblio vadovė Skaistutė Idzelevičienė.

Anot jos, teko kaip reikiant pasidarbuoti, kol gimė naujoji „Žuvėdros“ programa, su kuria Lietuvos atstovai mėgins pelnyti jau aštuntą pasaulio čempionų titulą ir apginti 2011-ais Vilniuje iškovotus nugalėtojų laurus.

„Labai sunku surasti tinkamą muziką Lotynų Amerikos šokiams. Ji turi būti žinoma publikai, „vežanti“. Muziką iš filmuko „Rio“ pasiūlė buvusi mūsų šokėja. Programos „James Bond“ muzika buvo vienokia, „Uragano“ – visai kitokia. Negalime būtų visą laiką vienodi, reikia keisti stilių, todėl pagalvojau, kad pats laikas sušokti pagal grynai Lotynų Amerikos stiliaus ritmus“, – pasakojo S. Idzelevičienė.

Paveržti čempionų titulą iš lietuvių Brėmene mėgins tradiciniai konkurentai: Brėmeno ir Diuseldorfo (abu – Vokietija), Tiumenės (Rusija) ansambliai. Nors šįkart šokti teks svetimoje teritorijoje, S. Idzelevičienė patikino, kad klausti apie „Žuvėdros“ siekius nėra prasmės.

„Kaip tai kokie tikslai? Aišku, gali nepasisekti, šokėjai gali paslysti, bet mes sau keliame tik aukščiausius tikslus“, – pabrėžė „Žuvėdros“ vadovė.

Į Vokietiją „Žuvėdra“ išskris lėktuvu penktadienį. Pasak S. Idzelevičienės, dabar ansamblyje šoka brandaus amžiaus šokėjai, todėl ne vienam jų šis pasaulio čempionatas bus paskutinis. Pirmenybėse dalyvaus ir antroji „Žuvėdros“ komanda, atliksianti programą „Viva Espana“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

„Kuršių marių regatos“ istorijos puslapiuose – ir Lietuvos prezidento pavardė

Šiemet jau 50-ąjį kartą vyksiančios „Kuršių marių regatos“ istorijos puslapiuose galima aptikti ir Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko pavardę. Nuo jaunystės buriuoti mėgęs prezidentas buvo Lietuvos buriuotojų sąjungos Garbės narys, „Kuršių marių regatą“ globojantis komodoras, jis ne kartą pagerbė šį didžiausią buriuotojų renginį apsilankydamas jo atidarymo ir uždarymo ceremonijose, o po jo mirties A. M. Brazausko vardas suteiktas ir komandinei pereinamajai regatos taurei.

Bilietai į analogų neturinčią bokso kovą – ir už 150 tūkst. dolerių (4)

Floydas Mayweatheris prieš Conorą McGregorą – tai vadinama didžiausia (greičiausiai bus ir brangiausia) kovinio sporto akistata istorijoje. Todėl atitinkamos ir bilietų į šį reginį kainos.

Lietuvos rinktinės „amerikiečių“ negandos: klaida starte ir pakilusi temperatūra specialiai DELFI iš Budapešto  (5)

Vandens neapgausi. Pasaulio čempionu trumpame (25 m) baseine pernai tapęs Simonas Bilis neturėjo laiko deramai pasirengti planetos pirmenybėms Budapešte (Vengrija), ir tai atspindi jo rezultatai – asmeninį pasirodymą 23-ejų panevėžietis baigė taip ir nepravėręs pusfinalių durų.

Trims lietuviams atrankų įveikti nepavyko: arčiausiai pusfinalio buvo S. Bilis (3)

Budapešte (Vengrija) vykstančiame FINA pasaulio plaukimo čempionate ilgajame baseine (50 m) išaušo šeštoji varžybų diena, o rytinėje plaukimų dalyje pasirodė ir trys Lietuvos atstovai.

Kovotojas S. Maslobojevas pralaimėjo kovą dėl WKN Europos čempiono diržo (14)

Ketvirtadienį Čekijoje vykusio kikbokso vakaro „Yangames Fight Night“ kovoje dėl Pasaulio kikbokso tinklo (WKN) Europos sunkaus svorio kategorijos čempiono diržo lietuvis Sergejus Maslobojevas pralaimėjo 34-erių metų čekui Ondrejui Hutnikui.