UAB “A.Sabonio Žalgirio krepšinio centro” valdyba išplatino pranešimą, kuriame išreiškė nepasitenkinimą šeštadienį LKL superfinalo serijos penktose rungtynėse teisėjavusiais FIBA kategorijos arbitrais vilniečiais Romualdu Brazausku bei Tomu Jasevičiumi.
© ELTA


Pranešimas-skundas yra skirtas Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidiumui, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybai ir LKL varžybų vyr. teisėjui.Pranešime, kurį išplatino oficialus "Žalgirio" klubo tinklalapis internete, rašoma (tekstas nekeistas ir nekoreguotas):

"Lietuvos krepšinio visuomenės dėmesį jau dvi savaites laiko prikaustęs LKL čempionato finalas. Abi geriausios mūsų šalies komandos iki šiol žaistose penkiose finalo serijos rungtynėse demonstravo aukščiausio lygio krepšinį, puošiantį visą šių metų čempionatą.

Deja, to paties negalima pasakyti apie finalo serijoje teisėjaujančius arbitrus, neretai savo sprendimais trukdančius krepšininkams pademonstruoti savo tikrąjį pajėgumą.

“Lietuvos ryto” komanda jau keletą kartų yra pareiškusi kritinių pastabų teisėjų adresu dėl atskirų žaidimo situacijų traktavimo. “Žalgirio” klubas turėjo daugybę priežasčių pasielgti panašiai, tačiau - nenorėdamas didinti ir šiaip didelės su finalo serija susijusios įtampos - iki šiol susilaikydavo nuo viešo teisėjų darbo komentavimo.

Tačiau ypatingai nenuoseklus teisėjavimas paskutinėse žaistose (penktosiose) finalo serijos rungtynėse buvo vienas svarbiausių faktorių, nulėmusių šių rungtynių nugalėtoją, ir tai privertė apie teisėjavimo problemas prabilti ir mus.

Šių rungtynių arbitrai R.Brazauskas ir T.Jasevičius, didesnę rungtynių dalį vertinę abiejų komandų žaidėjų veiksmus pagal priimtus krepšinio taisyklių vertinimo kriterijus, rungtynių pabaigoje (baigiantis reguliariam rungtynių laikui bei pratęsus jį) ne tik keletą kartų grubiai suklydo, bet ir visiškai pakeitė taisyklių vertinimo kriterijus.

Lemiamomis rungtynių akimirkomis vyko atvirai grubus žaidimas, tačiau patyrę arbitrai netikėtai jį toleravo, tuo smarkiai pakenkdami komandų interesams. Šitoks jų elgesys sukėlė rimtą tiek mūsų klubo, tiek sporto visuomenės susirūpinimą dėl iškilusio pavojaus sportinio principo prioritetui šiose varžybose.

Savo teiginius esame pasiruošę pailiustruoti filmuota medžiaga, tačiau pagrindinis šio mūsų kreipimosi tikslas yra ryžtingai paraginti Jus padaryti visa, kas įmanoma, kad panaši situacija nebepasikartotų kitose finalo serijos rungtynėse. Esame įsitikinę, kad Jūs dar esate pajėgūs ištaisyti nenormalią su teisėjavimu finalo serijoje susijusią padėtį.

“Krepšinis yra nekontaktinis žaidimas”, - rašoma šio žaidimo taisyklėse. Norėtume, kad rungtynes aptarnaujantys arbitrai to nepamirštų. Mes už gražų krepšinį, kurį moka žaisti – jei joms dirbtinai netrukdoma – abi finalo serijoje dalyvaujančios komandos. Tenugali ta iš jų, kuri yra iš tikrųjų pajėgesnė krepšinio aikštelėje – žaidžiant pagal KREPŠINIO taisykles."Pasirašo:  UAB “A.Sabonio Žalgirio krepšinio centro” valdyba.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (86)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (7)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (9)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (25)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (260)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (10)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (96)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (79)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (52)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (19)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...