V.Venckaitis - tarptautinio imtynių turnyro nugalėtojas

(11)
Murska Sobotoje mieste savaitgalį vyko tarptautinis Slovėnijos „Grand Prix“ graikų-romėnų imtynių turnyras. Varžybose puikiai startavo pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas Valdemaras Venckaitis, kuris svorio kategorijoje iki 74 kilogramų iškovojo aukso medalį, praneša mūsų šalies imtynių federacija.
© Valdo Malinausko nuotr.
„Kad įveiks amerikietį, sportininką iš Izraelio, rusą ir kroatą – neabejojau. Su nekantrumu laukiau Valdemaro akistatos su 2006 metų pasaulio čempionu Volodimiru Šackichu iš Ukrainos. Daugelyje epizodų V. Venckaitis buvo pranašesnis ir pelnytai nugalėjo tituluotą varžovą“, - pasakojo varžybas stebėjęs Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Andrejus Gribojedovas.

Varžybose sėkmingai pasirodė ir kiti Lietuvos sportininkai.

Po ilgos priverstinės pertraukos ant imtynių kilimo grįžęs pasaulio vicečempionas Mindaugas Ežerskis nugalėjo Bronislavą Šarovckį iš Izrelio ir čeką Davidą Valą. Įtemptą kovą su lietuviu dėl pirmos vietos svorio kategorijoje iki 96 kilogramų laimėjo ukrainietis Sergejus Rutenko.

„Saugojau traumuotą petį, dėl kurio praleidau R. Bagdono turnyrą ir Lietuvos čempionatą, todėl finale galynėjausi ne pilna jėga. Kitą kartą laimėsiu“, - po varžybų sakė M. Ežerskis.

Pekino olimpinių žaidynių trečios vietos laimėtojas Mindaugas Mizgaitis ant menčių paguldė JAV čempionato prizininkus Timothy Ryaną Taylorą ir Brandoną Normaną Ruppą, trijuose kėlinukuose išplėšė alinančią pergalę prieš pajėgiausią Izraelio imtynininką Vladimirą Guralskį. Tačiau lemiamoje imtyje nusileido pasaulio čempionui amerikiečiui Dremielui Byersui ir užėmė antrą vietą svorio kategorijoje iki 120 kilogramų.

Svorio kategorijoje iki 66 kilogramų Edgaras Venckaitis įveikė atletus iš Izraelio ir JAV, tačiau suklupo kovoje prieš turnyro nugalėtoją Danijelių Janečičių iš Kroatijos.

Principinėje imtyje su savo treniruočių partneriu Aleksejumi Djakonovu pajėgesnis buvo Edgaras - jis atsirevanšavo už patirtas nesėkmes per R. Bagdono turnyrą ir Lietuvos čempionatą. Edgaras iškovojo bronzos medalį, o Aleksejus liko penktas.

Septintą vietą svorio kategorijoje iki 74 kilogramų užėmė Aleksandras Kazakevičius.

Mūsų šalies graikų-romėnų imtynių komanda užėmė antrą vietą tarp 15 ekipų, į priekį užleidusi JAV rinktinę. Beje, amerikiečiai į turnyrą atvyko itin gausiai – kai kuriuose „svoriuose“ kovojo po tris JAV imtynininkus.

Tarptautiniame turnyre dalyvavo 148 atletai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kitos sporto šakos

Paplūdimio tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina Vilniuje užėmė penktąją vietą

Vilniuje, aikštyne prie Baltojo tilto, vykstančio Europos čempionato „Satellite“ serijos moterų turnyro mače dėl patekimo į pusfinalį sekmadienį lietuvės Irina Zobnina ir Urtė Andriukaitytė 0-2 (19:21, 11:21) pralaimėjo vokietėms Sabrinai Karnbaum ir Nataschai Niemczyk bei užėmė penktąją vietą.

D. Nemeravičius ir A. Kelmelis iškovojo pasaulio jaunimo čempionato bronzą

Lietuvos irkluotojai Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis Plovdive (Bulgarija) besibaigiančio pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionato vaikinų porinių dviviečių valčių finale sekmadienį iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos orientacininkams – kurčiųjų olimpinių žaidynių bronza

Samsune (Turkija) vykstančių kurčiųjų olimpinių žaidynių orientavimosi varžybų mišrioje estafetėje sekmadienį Lietuvos komanda iškovojo bronzos medalius.

Pasaulio plaukimo čempionate T. Duškinui iki pusfinalio trūko beveik pusės sekundės

Sekmadienį Vegrijos sostinėje Budapešte startavo pasaulio plaukimo čempionatas. Rytinėje atrankoje dėl patekimo į pusfinalį pirmasis 50 m ilgio baseiną išbandė Tadas Duškinas, kuris varžėsi 50 m plaukimo peteliške rungtyje.

Dviratininkė O. Baleišytė Europos jaunių ir jaunimo čempionate – penkta

Anadijoje (Portugalija) vykstančio Europos jaunių (iki 18-os metų) ir jaunimo (iki 23-ejų metų) dviračių treko čempionato jaunimo merginų daugiakovėje (omniume) šeštadienį Lietuvos atstovė Olivija Baleišytė užėmė penktą vietą. Pernai Europos jaunių daugiakovės vicečempione tapusi Antano Jakimavičiaus ir Solveigos Baleišytės auklėtinė surinko 102-u taškus.