Jis pirmą kartą į baseiną įlipo tikrai ne todėl, kad labai mėgo vandenį, ir tikrai ne todėl, kad nujautė būsimų pergalių skonį. Paprasčiausiai ten jį nuvedė tėvai tam, kad pagaliau baigtųsi ausų uždegimas!
Vytautas Janušaitis su dviem sidabro medaliais
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Baseine būsimas įvairių plaukimo varžybų prizininkas ir rekordininkas neliko nepastebėtas ir jau nuo pat pirmųjų savo povandeninių žingsnių žinojo – „aš tikrai noriu plaukti“. Kaip sakoma, norėti neuždrausi, tad šiandien 25 metų kaunietis laimėtų medalių prikrovė net į du ledinukų „Chupa Chups“ kibirus. Beje, tapetuoti sienų gautais diplomais jis taip pat neketina!

Tyla prieš audrą

Nuo to karto, kai įlipęs į baseiną Vytautas išmoko plaukti ir ėmė siekti vis geresnių rezultatų, jau prabėgo nei daug nei mažai – visi šešiolika metų. Ir dabar vaikinas tapo Lietuvos plaukimo pažiba. Tačiau, sportininkas sako, kad norint tokiu tapti reikia įdėti daug darbo: „Kad ir koks būtum gabus ar lankstus, reikia dirbti, kad tai, kas įgimta, neišnyktų“.

Taigi tokią vieną sunkaus darbo dieną, tik iš pirmo žvilgsnio atrodžiusią gan ramiai ir tingiai, nuo pat ryto iki vėlyvo vakaro slankiojom Vytautui iš paskos ir žiūrėjom, kaip plaukikams sekasi ne tik vandenyje, bet ir virš jo stovyklos Lietuvos olimpiniame centre metu.

O diena nebuvo šiaip sau diena. Tąkart tiksėjo paskutinės valandos prieš šį mėnesį Australijos čempionate Melburne vyksiantį čempionatą. Vytautas vis plaukė ir plaukė, valgė, ilsėjosi, skaitė ir dar kartelį plaukė. Tiesa, viso šio proceso metu nuolat kirbėjo: „Tai koks gi jis iš tikrųjų?“.

Atsakymas galėtų būti paprastas – linksmas, nuoširdus ir beprotiškai užsispyręs. Pastarosios jo charakterio savybės sportininkui tikrai prireiks, jei jis pateks į Pekino vasaros olimpines žaidynes.

„Bet man nesvarbu, ko iš manęs tikisi kiti. Svarbiausia, kad aš pats tvirtai žinau, ko aš noriu. Nelabai norėčiau atskleisti visų savo planų, bet aš sieksiu to, kas, mano manymu, geriausia.“

Artimiausia draugė... knyga!

Pravėrę vieno Lietuvos olimpinio sporto centro sportininkų viešbučio kambario duris radom tris po rytinės treniruotės ir gana ankstyvų pietų poilsiaujančius plaukikus. Vytauto kolegos Edvinas Dautartas ir Saulius Binevičius laiką po rytinės treniruotės leido gan ramiai: Saulius ant šaldytuvo pasidėjęs nešiojamąjį kompiuterį gaudė vis dingstantį interneto ryšį, o Edvinas tiesiog sėdėjo. Tačiau vaikinai greit metė visus darbus ir prisijungė prie diskusijos, kurios tema – kaip mes čia gyvenam.

Vytautas Janušaitis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Gyvena jie gan neblogai. Nuolat kartu į stovyklas vykstantys sportininkai net turi sistemą, kaip lovas dalytis. Aukščiausiam – Sauliui – tenka ilgiausia lova. Bet čia nesunku pastebėti, kad ir prie jos stovi fotelis, skirtas vaikino miegui šiam per mažam pasauly palengvinti.

Dar tenka išgirsti, kad vaikinų vykimas į prekybos centrą „Akropolis“ pirkti produktų vakarienei taip pat tapo nepakeičiama dienų, leidžiamų Vilniuje vykstančioje sporto stovykloje, rutinos dalimi.

Bet su didžiausia iniciatyva vaikinai pradėjo pasakoti, kaip juos užvaldė knygų manija. Aišku, jie tikrai neskaito meilės romanų nei mokslinės fantastikos. Tačiau visi kaip vienas tvirtina pasinėrę į puslapius apie nuotykių ieškotojus. Ir dar ne bet kokius. Pradėję nuo Dano Browno „Da Vinčio kodo“ jie toliau narplioja religines paslaptis. Greitas siužetas, daugybė neįmintų mįslių, neapsakomi nuotykiai – vaikinų palydovas ilgomis poilsio valandomis.

„Kartais būna taip, kad knyga įtraukia ir negali sustoti, tada tikrai nieko kito neveiki, tik pavalgai ir vėl puoli skaityti, nueini į treniruotę, o kai tik grįžti – ir vėl knyga rankose“, – su susižavėjimu prisiminė Vytautas.

Bet ne tik knyga vaikinus gelbsti. Jiems padeda ir kitas nuobodulio blaškytojas – senas geras draugas televizorius.

Masažuotojos rankose – atvira širdis

Po trumpo poilsio Vytautas išėjo į kitos pagalbininkės kabinetą. Plaukikų masažuotoja Vanda pervargusius sportininko raumenis jau gelbsti ketverius metus. Moteris sako, kad tenka išgirsti įvairiausių išpažinčių, nes vaikinai ant masažo stalo būna ypač ramūs ir atviri. Šįkart dalį šių paslapčių tenka išklausyti ir mums.

Vytautas Janušaitis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Čia vaikinas prasitaria, kad ateityje norėtų dirbti tokį darbą, kuris atitiktų jo įgytą išsilavinimą. Kauno technologijos universitete jis anglų kalba studijavo eksporto inžineriją, o vėliau įgijo ekonomikos magistro diplomą.

„Kai įstojau į eksporto inžineriją, visi gąsdino, kad ten labai sunku mokytis, bet pirmą semestrą taip gerai viską atsiskaičiau, kad net neteko kelių egzaminų laikyti. Man patinka tikslieji mokslai, tad ir norėčiau dirbti darbą, susijusį su įgyta specialybe. Ir nebūtinai kur nors užsienyje, man gera Lietuvoje.“

Pasak Vytauto, plaukimas jam yra laisvalaikio užsiėmimas: „Juk sportuoti reikia!“ (na, o jei dar sekasi...). Ir viską lems taip laukiamos Pekino vasaros olimpinės žaidynės. Tada vaikinas spręs, ar jis tęs toliau sportinę karjerą, ar pasiners į visai kitokius vandenis.

„Iš savęs išspausiu tai, ką galima, o treneriu būti tikrai nenorėčiau. Per daug darbo ir atsakomybės.“

Masažas tikrai daro mažyčius stebuklus – mūsų pašnekovas iš šio kabineto išeina visai apsnūdęs. Valandėlę paliekame jį vieną, o kas buvo toliau – istorija nutyli.

Dabar jau susitinkam Vilniaus Lazdynų laisvalaikio centro baseine ir vis valydami nuo neapsakomo, bent jau mums taip atrodė, karščio rasojantį fotoaparatą, ant šlapių plytelių trypiam su mažomis guminėmis šlepetėmis ir bandome užfiksuoti, kaipgi mūsų „ruonis“ neria į vandenį. Galim konstatuoti, kad neria tikrai greitai.

Dar spėja sumosikuoti šlapia sudrėkusia popieriaus skiaute su nuvarvėjusiu rašalu (tai, aišku, ne užslėptas būdas su mumis atsisveikinti, o tik trenerio šio vakaro užduočių sąrašas) ir belieka tik stebėti, kaip melsva kepure aptraukta galva skęsta tolstančiuose pursluose.

Padaužos laukė bažnyčia ir močiutė

Na, ir kai pagaliau Vytautas šį vakarą atiduoda paskutinę duoklę sportui ir atsisako kambario draugų kompanijos, jis leidžia sau išvykti pakvėpuoti sostinės centro ritmu. Prie didžiulių vaisių kokteilių stiklinių prisimenam tokią pat spalvotą gyvenimo dalį – vaikystę. Tik esmė ta, kad Vytautas tikrai nepapasakojo, kaip jis pas močiutę kaime uogas rinko.

Vytautas Janušaitis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Šį vaikiną nekaltu veideliu kankino padidėjusio aktyvumo vaikystės sindromas. Jis nuolat vaikščiodavo nubrozdintomis rankomis ir keliais. Kai tėvai jau nebeapsikęsdavo, išsiųsdavo padaužą pas močiutę į kaimą žaizdų gydytis.

„Buvau toks pasiutęs, kad nespėdavo keliai užgyti. O pas močiutę buvo ramu, į bažnyčią vesdavosi (ir kaip?). Nusibosdavo ten taip dažnai eiti“, – pabrėžęs, kad vis dar yra krikščionis, atsakė Vytautas.

Bet dabar jo seneliai laukia su džiaugsmu, nes tokį tituluotą anūką jiems visada gera matyti ir kaimynams parodyti.

Sūnumi didžiuojasi ir Vytauto tėvas, kuris, kaip pasakojo plaukikas, yra aistringas varžybų komentatorius ir net negaili patarimų. Nuo sirgalių komandos neatsilieka ir mama bei teisę Mykolo Romerio universitete studijuojanti dvidešimtmetė sesuo Dalia.

Deja, bet šioje komandoje nėra vaikino draugės. Jis šiuo metu vienišas.

„Dažniausiai atsitinka taip, kad sunku prisitaikyti prie tokio mano gyvenimo būdo. Kai kiti dešimtą valandą vakaro tik ruošiasi kažkur išeiti, aš jau būnu pavargęs ir einu miegoti. Bet nenoriu ir sportininkės merginos, kuri galbūt ir suprastų mano dienotvarkę, bet du sportininkai gali venas kito nepapildyti“, – atviravo geriausias Lietuvos plaukikas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (91)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (106)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (13)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (69)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (166)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

„Sostų karų“ žvaigždė E. Clarke prasitarė apie pasimatymų taisyklę

Garsiųjų „Sostų karų“ aktorė Emilia Clarke nuolat supama gandų. Tačiau nuolat...

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei (1)

Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (73)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (113)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (5)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...