Kartą per metus vykstantis vandens formulių F2 Europos čempionatas šiemet sukvietė 21 lenktynininką. Skirtingai nuo pasaulio čempionato, šiose varžybose vyksta 4 pagrindiniai plaukimai. Bendroje čempionato įskaitoje fiksuojami 3 kiekvieno sportininko geriausi pasirodymai.

Kaunietis Edgaras Riabko šeštadienį vykusiose kvalifikacinėse varžybose užėmė 8 vietą. Visi 4 finaliniai plaukimai lietuviui susiklostė labai panašiai – viename E. Riabko liko 10-as, o likusiuose trijuose buvo 9-as. Bendroje čempionato įskaitoje vienintelis šios klasės varžybose dalyvaujantis lietuvis užėmė 10-ąją vietą.

„Gamta pasirūpino, kad šis čempionatas visiems lenktynininkams būtų labai sudėtingas. Stiprus vėjas ir didelės bangos neleido parodyti visko, ką galiu. Per visą savaitgalį man su komanda nepavyko atrasti šioms ekstremalioms sąlygoms tinkamiausio sraigto ir tinkami sureguliuoti formulės“, – pasakojo E. Riabko.

Šis čempionatas išsiskyrė avarijų gausa – varžybose finišavo tik 14 iš 21 dalyvio. Europos čempionu tapo latvis Uvis Slakteris. Antrą ir trečią vietas iškovojo Didžiosios Britanijos atstovai Mattas Palfreymanas ir Colinas Jelfas.

„Avarijas patyrė tie lenktynininkai, kurie labiau rizikavo. Man dar liko paskutinis pasaulio čempionato etapas Portugalijoje, kuriame noriu būtinai sudalyvauti. Teko būti itin atsargiam ir šiek tiek tausoti techniką, nes atsarginės formulės neturime“, – neslėpė lietuvis.

Paskutinis, septintas F2 pasaulio čempionato etapas spalio 7-9 dienomis vyks Portugalijoje.

Prieš dvi savaites Prancūzijoje vykusiame šeštame etape trečią vietą užėmęs E. Riabko bendroje įskaitoje šiuo metu yra 10-as. Zarasuose rugpjūčio pabaigoje vykusį penktą etapą laimėjęs latvis U. Slakteris kol kas čempionate dalinasi 3-4 vietas. Aukso ir sidabro apdovanojimus anksčiau laiko jau užsitikrino Švedijos atstovai – 75 taškus bendroje įskaitoje turintis Pierre Lundinas ir Erikas Edinas (55 taškai).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)