Paskutinė pirmenybių diena R. Meilutytei buvo ypač įspūdinga: ji moterų 100 m plaukimo krūtine finale distanciją įveikė per 1.02,92 min. ir finiše paskutiniu grybšniu aplenkė pagrindinę savo varžovę rusę Juliją Jefimovą (1.02,96) bei pasiekė naują visų laikų čempionatų rekordą.

Po tokios pergalės savo emocijų netvardė ir LRT TV komentatoriai.

„Paskutiniai lemiami šio čempionato metrai... Rūta Meilutytė prieš Juliją Jefimovą petys į petį! Vėlgi laukia lietimo sienelės. Kas pirma?! Rūta Meilutytė! Europos čempionė! Na ką, J. Jefimova, tu gavai atgal! Kirtis atgal – keturiomis šimtosiomis sekundės. Šį kartą R. Meilutytė padarė išvadas. Bravo! Ačiū už dar vieną kalėdinę dovaną. J. Jefimova džiaugėsi pirmą čempionato dieną, o mes – paskutinę. Galima nemėgti J. Jefimovos, bet padėkoti jai verta. Pergalė tuo saldesnė, kai gali įveikti šitokį varžovą“, – kartu su R. Meilutyte triumfavo komentatoriai.

Europos plaukimo čempionatą prisimenant – auksiniai ir sidabrinis Rūtos plaukimai:

DELFI primena, kad R. Meilutytė dar prieš sekmadienį savo sąskaitoje jau turėjo du medalius.

Pirmą aukso medalį Herninge Rūta iškovojo 100 m kompleksinio plaukimo rungties finale šeštadienį vakare. R. Meilutytė distanciją įveikė per 57,68 sek. ir pasiekė naują pirmenybių rekordą. Tai buvo pirmas tokiuose čempionatuose iškovotas Lietuvos plaukikų aukso medalis. Geriausia Europos plaukike vadinama šios rungties favoritė vengrė Katinka Hosszu liko antra (57,96).

Dar prieš porą dienų R. Meilutytė 50 m krūtine rungties finale distanciją nuplaukė per 29.10 sek. ir iškovojo sidabro medalį, nusileidusi čempione tapusiai rusei J. Jefimovai (29.04).

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė sekmadienį ketino dalyvauti moterų 50 m laisvu stiliumi kvalifikacijoje, tačiau planus pakeitė. Lietuvė nusprendė patausoti jėgas 100 m plaukimo krūtine finalui.
Rūta Meilutytė

Grįžę iš Danijos pajėgiausieji mūsų šalies plaukikai gruodžio 19-21 d. susitiks Anykščiuose, kur vyks atviras Lietuvos plaukimo 25 metrų baseine čempionatas. Startuoti jame planuoja ir R. Meilutytė.

Gruodžio 22 d. Vilniuje vyks R. Meilutytės taurės šeimų plaukimo estafečių varžybos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (479)