Tūkstantmečio pabaigos sportininkas - V.Alekna

Vienintelio sporto laikraščio Lietuvoje "Sportas" skaitytojai populiariausiu 2000-ųjų metų šalies sportininku išrinko Sidnėjaus olimpinį čempioną disko metiką Virgilijų Alekną. Jis "Sporto" anketoje surinko 2019 taškų ir 298 taškais aplenkė antroje vietoje likusią olimpinę čempionę šaulę Dainą Gudzinevičiūtę.
Virgilijus Alekna
Trečia liko Sidnėjaus bronzos medalininkė dviratininkė Diana Žilūtė, surinkusi 1218 taškų.

Tradiciškai populiariausių metų sportininkų dešimtuke dominuoja krepšininkai - šįkart jų keturi.

Kiek netikėtai į pirmąjį dešimtuką nepateko pasaulio ir Europos čempionatų prizininkai, dailiojo čiuožimo atstovai - Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, o Šiaurės Amerikos nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL) žaidžiantis Dainius Zubrus gavo vieną tašką.

Stebėtinai aukštą - dešimtą vietą - užėmė sunkumų kilnotojas Ramūnas Vyšniauskas. Kaip BNS informavo "Sporto" laikraščio darbuotojai, tai Klaipėdos miesto sirgalių akcija, kurių anketose R. Vyšniauskas buvo įrašytas pirmuoju.

Iš viso buvo paminėtos 62 sportininkų pavardės. Tarp kurių buvo ir sportininko karjerą baigusių įžymybių - Modesto Paulausko, Angelės Rupšienės, Algirdo Šociko ir kitų pavardės.

2000 metų populiariausių Lietuvos sportininkų dešimtukas:

1. Virgilijus Alekna       2019 tšk.
2. Daina Gudzinevičiūtė     1721
3. Diana Žiliūtė         1218
4. Jurgis Kairys         967
5. Arvydas Sabonis        899
6. B.Šakickienė ir K.Paplavskaja 818
7. Šarūnas Jasikevičius     734
8. Gintaras Einikis       704
9. Saulius Štombergas      560
10.Ramūnas Vyšniauskas      519
BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

A. Trebaitei – Europos treko čempionato auksas! (18)

Lietuvos dviratininkė Aušrinė Trebaitė iškovojo Europos čempionės titulą. Panevėžietė, kuriai antradienį sukako 28-eri, netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus Sen Kventine vykstančiame septintme Europos dviračių treko čempionate ketvirtadienį triumfavo skrečo rungtyje – 10 km (40 ratų) lenktynėse.

S. Krupeckaitei ir M. Marozaitei – Europos treko čempionato bronza! (10)

Lietuvos dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė tapo netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus Sen Kventine vykstančio septinto Europos dviračių treko čempionato prizininkėmis. Panevėžietės komandų sprinto lenktynėse iškovojo bronzą. Tai – pirmas Lietuvos atstovų medalis šiame čempionate.

J. Jefimova reikalaus kompensacijos už moralinę skriaudą dėl dopingo skandalo (32)

Rusijos plaukikė Julija Jefimova, kuri 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo du sidabro medalius, gali kreiptis į teismą dėl kompensacijos už moralinę žalą, patirtą dopingo skandalo metu. Apie tai pranešė nuo didesnės bausmės už dopingo vartojimą plaukikę išsukęs jos agentas Andrejus Mitkovas, o pastarojo žodžius cituoja Rusijos valstybinė agentūra TASS.

ŠU regbininkai laimėjo pirmą Lietuvos studentų čempionato etapą (1)

Trečiadienį Kaune vykusiame Lietuvos studentų regbio-7 čempionato pirmame etape triumfavo nugalėtojos titulą ginanti Šiaulių universiteto (ŠU) komanda.

Stalo tenisininkė R. Paškauskienė užsitikrino Europos čempionato bronzą (6)

Budapešte vykstančiame Europos stalo teniso čempionate Rūta Paškauskienė žengė į pusfinalį. Tai reiškia, kad Lietuvos sportininkė jau užsitikrino bent jau bronzos medalį.